Jesper Francke geeft bloemen aan moeder af in Breskens Marco Pennings snelst in clubcross Kinderdijk laat Swift kansloos TOP gaat omhoog, Fortis naar beneden m PZC Maandag 11 mei 2009 3 7 Togo bewijst titelkandidaat Ondo een goede dienst. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Titelkandidaat Kin derdijk ruikt de stal en gaf tegen Swift daarom flink gas: 16-8. Tjoba had in Moordrecht een zware dob ber aan IJsselvogels en mocht met de 14-14 de handen dichtknijpen. Kinderdijk-Swift 16-8: Tot irrita tie van de ongeslagen koploper za ten de Middelburgers lekker in de wedstrijd. Tot rust (7-5) maakte Swift er een echte wedstrijd van. Het breekpunt: ondanks kansrijke aanvallen bleven Zeeuwse scores I uit en toonde Kinderdijk zich ui termate effectief. „Een geflatteerde uitslag", vond coach Gillissen. „Het lijkt alsof we weggespeeld zijn, maar dat was niet het geval." Scores Swift: Roel Klootwijk 3, Ri chard Geldof en Vera Kuijper 2, Ivo de Hond 1. IJsselvogels-Tjoba 14-14: Een 'col lectieve offday' betitelde coach Chris van Put het optreden van zijn ploeg. De 1-7-voorsprong na 20 minuten voorspelde dat nog niet. „De intentie was er wel, maar elke creativiteit ontbrak." Scores Tjpba: Gerben van Boven en Marcel de Dreu 3, Dirk-Jan Westmaas en Petra Rijn 2, Niels Westmaas 1, San- der Harinck, Esther van Boven en Johan- neke Vleugel allen 1. KVK-Ondo 8-11: Mede omdat titel- pretendent Ondo veel kansen mis te, kon degradant KVK meeko men. Ondo-coach Christian Hoef- kens: „Het zat er gewoon niet in vandaag." Scores Ondo: Wim Allaart 4, Joris Hoogwerf, Martijn Walraven en Robbie Mesu allen 2, Renee Groenleer 1. Togo-Oranje Zwart 9-9: Oranje Zwart had de eerste dertig minu ten overwicht, Togo had het beste van het spel na rust. Met het gelijk spel bewees Togo de Walcherse col lega's van Ondo een dienst. Scores Togo: André Goossens, Wendy Uitterhoeve en Marscha van Belzen allen 2, Dennis Boelman, Marten Poste- ma en Myke Tahapary allen 1. Blauw Wit-Seolto 11-18: Seolto opende het bal en zette die gedach te kracht bij. De bezoekers waren gewoon te sterk. Bij rust (4-10) was het al gelopen koers. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 5, Daisy Verkerk, Maurice Brul en Ralf Dourlein 3, Anniek Reijnierse 2, Tom Harthoorn en Lieven Middelhoek 1. Scheldevogels-Stormvogels 11-9: Stormvogels leed vooral een men tale nederlaag in Bergen op Zoom. Na rust kwam de ploeg nog wel twee punten los, maar toen liep de foutenlast te hoog op waardoor de thuisploeg in het zadel gehol pen werd. „Bovendien gaven een paar spelers niet thuis", aldus een teleurgestel de trainer Bert Mol. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Frank Peene beiden 3, Niek Peene, Lou- ra Kleinepier en Francky Koole allen 1. Inwoner Koudekerke wint drukbezette Meidoornloop. door Sjaak Sinke NISSE - De slogan 'Ons Zeeuwen bin zunig', geldt zeker voor Jesper Francke, de winnaar van de 13e editie van de Meidoomloop in Nis- se. Op de vraag of hij al wat aan moederdag had gedaan, was zijn antwoord: „Dat ga ik nu doen, de bloemen die ik gewonnen heb zijn voor mijn moeder." Of het aan moederdag lag of aan de verhuizing van de zaterdag naar de zondag, zeker is dat alle deelne mersrecords in Nisse gebroken werden. Er waren ruim vijfhon derd mensen actief met hardlo pen, fietsen en wandelen. Dat was gunstig voor de uit Nisse afkomsti ge arts Piet de Haas, die in Tanza nia een weeshuis bouwt. De op brengst van de Meidoornloop gaat daar dit jaar naartoe. Klokslag drie uur stonden er drie honderd atleten op het Dorp splein aan de start voor de 15 km of de 7.5 km. Triatleet Remy Vas- seur had er zin en liet al snel zijn achtervolgers zijn hielen zien. Na twintig minuten was het echter ge daan met Vasseur en namen Mi- quel van Tongeren en Jesper Fran cke de kop over. Het lukte de ver rassend sterk lopende Alwin Ver meulen (Kwadendamme) en Ke vin de Pagter (Westkapelle) om aansluiting te krijgen. De Pagter moest zijn medevluchters al snel laten gaan: „Ik heb donderdag een zware training gedaan en dat pak te vandaag niet goed uit", was zijn verklaring. In de laatste 400 meter zette Van Tongeren zijn eindsprint in maar evenals in de Oranjeloop van vori ge week was Francke de man mét de meeste snelheid en won dan ook in 54 minuten en 4 seconden. Van Tongeren had drie tellen meer nodig maar bleef Vermeulen ruim schoots voor. Erik de Kok (Arne- muiden) viel net buiten het po dium maar bleef Vasseur voor. „Een weekje op trainingskamp in het Portugeese Monte Gordo en ik ben weer helemaal terug", ver klaarde Anjolie Engels (Middel burg) haar overwinning bij de vrouwen in een knappe 59 minu ten en 35 seconden. De winnares van vorig jaar Marianne de Kok (Lewedorp) pakte de tweede plaats, ruim voor Saskia Goole (Ka- pelle). Op de 7,5 kilometer ging de zege evenals vorig jaar naar de Belg Kris Derveaux, die Lars Paardekoper achter zich hield. De Goeenaar had waarschijnlijk de 3000 meter op de baan van zaterdag nog in de benen. Annet van der Linde finishte zo ongeveer voor haar voordeur als eerste bij de vrouwen op de korte Meidoomloop. Monique Verschuu- re(Yerseke) hield de schade be perkt tot 11 seconden Korfbalderby in eerste klasse is geen moment spannend: 12-7. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - De gezichten van de korfballers van Fortis stonden zater dag op onweer. Iedereen staarde wezenloos voor zich uit, er werd weinig gepraat. Dat de Souburgers zo kansloos waren geweest tegen TOP Arnemuiden, moest even ver werkt worden. Voorafgaand aan het duel, dat met 12-7 door de thuisploeg gewonnen werd, stonden beide eersteklassers op tien punten. Op papier waren de achttallen dus aan elkaar ge waagd, maar in de praktijk is dat al lang niet meer zo. Fortis zit al maanden in zwaar weer en is hope loos op zoek naar vorm, TOP heeft daarentegen al tijden de wind mee en is zelfs in staat de beste ploegen stevige weerstand te bieden. De ene formatie is bezig aan een afda ling door de klassen, de andere aan een beklimming. En zaterdag kwa men ze elkaar tegen en passeerden ze elkaar. Het enige wat TOP verweten kon worden, was dat de score niet veel hoger uitviel. „We waren heer en meester. Ik heb geen enkel mo ment het idee gehad dat we zou den gaan verliezen", zei trainer Edwin Coppoolse. „Maar het had misschien wel 18-7 moeten wor den. Zo groot vond ik het verschil tussen ons." Dat de thuisploeg er 'maar' twaalf maakte, kwam doordat het team te weinig op het afstandsschot ver trouwde. TOP, dat een jong team heeft, wilde te graag scoren uit doorloo.pballen en speelde daar vooral in het begin ook op. Alleen Frank Bouwsma, normaal meer een aangever dan een afmaker, haalde daar profijt uit. Hij legde Remi van de Broeke twee keer in de luren en maakte zowel de 3-2 als de 4-2. De andere treffers kwa men uit afstandsschoten en vrije ballen. Verdedigend was TOP wel ijzer- sterk. Dat Remco Crucq en Elze Blankenburgh niet voorkwamen in het lijstje van doelpuntenma kers bij Fortis, was een verdienste van Leon en Nelleke van Belzen. „We hebben bijna al hun sterke schutters uit de wedstrijd gehou den", zei Coppoolse trots. „Alleen in de laatste minuut voor rust had den we even een moment van zwakte. We lieten Fortis terugko men van 7-3 naar 7-5. Maar in het begin van de tweede helft gingen de tegenstanders weer heel snel over de knie." Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Frank Bouwsma en Petra de Ridder 3, Jantine Meulmeester 2. Scores Fortis: Remi van de Broeke 3, Niels Bebelaar, Jessica de Boer, Chalana Janisse en Patrick Koppejan 1. De korfballers van TOP hebben geen enkele moeite met Fortis. De Arnemuidenaren verslaan de Souburgers met 12-7 na een 7-5-ruststand. wacht veel tekort, maar heeft een goede voorbereiding op de nacom- petitie. IVOZ doet aardig mee, maar laat het op de cruciale mo menten afweten. „Je mist hande lingssnelheid en komt fysiek te kort", weet Dennis de Nooijer. „In de competitie mag je wel eens een 'Op deze dag beleef ik weer hoe Esad speelde en zich gevoeld moet hebben' mannetje laten lopen. Hier wordt dat direct afgestraft." Grote trekker op het toernooi is de jeugd van Ajax. ]onge handtekenin genjagers azen op een krabbel of een foto van de spelers die moge lijk later te bewonderen zijn op de televisie. De Amsterdammers zijn met hun Al een dag eerder in Bres kens zijn neergestreken. Onder hen ook Tom Boere uit Terneuzen. De spits is een van de zes B-junio ren die volgend seizoen overgaan naar de A's. Ajax wordt met overmacht win naar in de poule. De finale tegen RBC lijkt op voorhand een ver plicht nummer. Maar de hoofdste delingen overschatten zichzelf Boe- re komt halverwege het duel in de ploeg en krijgt een dot van een kans. Hij mist jammerlijk. Straf schoppen moeten uitwijzen wie de cup met de grote oren uit han den van Cisko Osmanovski in ont vangst mag nemen. De ploeg uit Roosendaal neemt die veel beter. door Herman Heuvink BATH - Marco Pennings uit Tholen heeft de tweede clubwedstrijd van motorclub Rilland op zijn naam geschreven. In beide manches werd hij gevolgd door Erik van der Wekken uit Zierikzee en Rinnie van Linden uit Putte. In de eerste manche had Van der Wekken de snelste start, gevolgd door Dennis van Aalst en Pen nings. In de vierde ronde wist Pen nings langs Van Aalst te glippen. Nog twee ronden wist Van der Wekken de druk van Pennihgs te weerstaan, toen lukte het de KTM-rijder de leiding over te ne men. Zijn overwinning kwam niet meer in gevaar. In de tweede manche eenzelfde scenario: Van der Wekken aan de leiding, gevolgd door Pennings en Erik Koote. In de derde ronde was de spanning voorbij, want terwijl Pennings de leiding wist over te nemen, viel de sterk aandringende Koote uit met motorpech. Marcel Willeboordse uit Kamper land won de eerste manche bij de veteranen. Hij kwam echter niet op het podium omdat zijn tweede manche volledig de mist inging met een elfde plaats. Ferdy Dinge- manse bleek aan het eind van de dag de sterkste. De clubklasse was goed bezet met meer dan dertig rijders. Danny Minnaard uit Yerseke was met een derde plaats de beste Zeeuw. De overwinning was voor Dennis Verswijver uit Hoogerheide. In de 85CC ontspon zich een span nende strijd tussen Carsten Goede- gebure uit Yerseke en Mike Beek- ers uit Etten-Le.ur. De laatste bleek de langste adem te hebben. De tweede manche leek opnieuw naar Beekers te gaan. In de tweede ronde ging de Yamaha-coureur in de fout en moest aan een inhaalra ce beginnen. Goedegebure wist daarvan te profi teren, nam de leiding over en be hield deze tot aan de finish voor een sterk teruggekomen Beekers. Het betere resultaat in de tweede manche gaf voor de KTM-rijder uit Yerseke de doorslag wat betreft de dagwinst. Björn Oreel werd knap derde. Rik van Belzen uit Westkapelle kwam in de klasse 65 cc net niet op het podium. Met de vierde plaats was hij wel de beste Zeeuw. De winst was voor Pim van Strien uit Dirksland. TOP-korfbalster Nelleke van Belzen zoekt een afspeelmogelijkheid in het duel met Fortis. Joyce Schoonaard verdedigt haar. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79