Tennissers De Schelde winnen uit bij Yerseke RBC A1 troeft Ajax BV Goes wint Stedenontmoeting 50+ Gelijkspel voor vrouwen De Schelde Gezinsvakantie Plopsaland J-EZERSE^TRA PZC 36 Maandag 11 mei 2009 PZC W Vlissingers hebben tweede plaats in hoofdklasse in vizier. door Sven Bakker yerseke - Op de zesde speeldag in de hoofdklasse van de districts competitie, hebben de tennissers van De Schelde hun vierde over winning gepakt. In Yerseke werd het 4-2 voor de Vlissingers. De Schelde houdt daarmee uit zicht op een tweede positie in de hoofdklasse, maar dan moet er za terdag op de zevende en laatste speeldag wel gewonnen worden van Sjef uit Aardenburg, de huidi ge nummer twee. Bij een 4-2-zege voor De Schelde komen beide teams op een gelijk aantal punten en geeft het onderlinge voordeel van De Schelde de doorslag. Daar mee zouden de Vlissingers hun stoutste dromen overtreffen, aange zien zij zich vooraf lijfsbehoud en wellicht een plek in 'het linkerrij tje' ten doel hadden gesteld. Tegen Yerseke waren vooral de dubbelspelen spannend en ook van doorslaggevende betekenis. Di- mitri Kaijser en Sven Bakker na men het op tegen Mario van Gas tel en Jean Dhooge. Hoewel laatst genoemden de eerste set met 6-2 wonnen, herpakten Kaijser en Bak ker zich goed. Ze trokken het twee de en derde bedrijf met 6-4 en 6-3 naar zich toe. Rogier van Housselt en Ruben Hendrikse verloren in het tweede dubbelspel eveneens de eerste set (3-6) tegen Jeroen Bakx en Richard de Witte. Ook Van Housselt en Hendrikse kwa men pas in de tweede set op stoom (6-1) en zetten die lijn voort in de derde set: 6-4. De vier enkelspelen werden onder ling verdeeld. Van Housselt won eenvoudig met 6-1 6-1 van Jean Dhooge en Kaijser zorgde voor het tweede punt in de enkelspelen door Van Gastel met 6-2 6-2 te kloppen. Bakker en Orestis Molo- podis waren verantwoordelijk voor de twee verliespunten van De Schelde tegen Yerseke. Bakker verloor met 5-7 5-7 van De Witte en Molopodis werd met 6-7 4-6 ge klopt door Bakx. goes - Het team van bow lingvereniging Goes heeft gisteren voor de tweede keer achter elkaar de NBF Stedenontmoeting 50+ ge wonnen. Het Bevelandse tiental - vijf mannen, vijf vrouwen - bleef op de eigen banen Breda met 7590 pins liefst 171 pins voor. De equipe van bowlingvereniging Mid delburg eindigde als achtste en laatste. Voor BV Goes was de thuiswed strijd een ideale gelegenheid om de Senior Games te promoten. De bowlingwedstrijd worden in sep tember in Goes gehouden. „We hebben flink wat folders uitge deeld", vertelde voorzitter Chris Mijnsbergen, die gisteren ook mee deed. „Ik heb van een aantal men sen ook gehoord dat ze zich gaat inschrijven/' Alle acht teams speel den gisteren vier games. Na de eer ste twee games ging de thuisploeg ruim aan de leiding. In de derde game kwam Breda dichtbij. Maar in de laatste game werd het gat weer groter. Chris Mijnsbergen had de hoogste individuele score: 898 pins, 224 pins gemiddeld. Li- liane Vintens, eveneens van BV Goes, had met 808 pins de hoog ste score bij de vrouwen. Een onvergetelijk uitstapje voor het hele gezin! Mega Mindy, Bumba en Kabouter Plop, ze zijn er allemaal in Plopsaland. Beleef uren plezier in meer dan 40 attracties! Voor het eerst vlieg je in Plopsaland de Panne over de kop in de spectacu laire nieuwe achtbaan Anubis The Ride. Verblijf in het landelijk gelegen Leonardo Hotel Brugge***, 4 km van het centrum van Brugge. Plop saland ligt op ca. een half uur rijden. Het hotel heeft o.a. een restaurant, verwarmd openluchtzwembad en kinderspeelhoek. Er zijn ruime familiekamers voor 4 personen. Inbegrepen 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Eenmaal entree Plopsaland voor volwassenen. Tickets voor kinderen te koop in het hotel: tot 85 cm gratis; van 85 cm -1 m 6,- p.p.; vanaf 1 meter 24,- p.p. informatiepakket Brugge en Welkom in Brugge-kaart met korting op vele attracties in en rond de stad. cadeautje voor de kinderen. Periode In mei is aankomst mogelijk van dinsdag t/m zaterdag (Plopsaland geopend van woensdag t/m zondag). In juni, juli en augustus is aankomst dagelijks mogelijk. Plopsaland is gesloten op 4 en 5 juli. Familiekamer* Aankomst zo-vr €119,- Aankomst op za €139,- prijs in euro's per persoon. Excl. reserveringskosten 15,- per boeking, verplichte bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 en eventu ele reis- en/of annuleringsverzekering. Kinderkorting: extra bed: t/m 11 jaar GRATIS. 4e bed: t/m 2 jaar gratis, van 3 t/m 11 jaar 86,- p.p. Leeftijdskorting: 60-plussers ontvangen 10% korting (geldt niet over bijkomende kosten). Meer informatie en boeken K boek op www.pzc.nl/webwinkel categorie rei zen (gezinsvakanties) of telefonisch: 0900 - 874 58 48 (15cpm), o.v.v. reiscode BWVH10W. De reserveringsaf deling van Vrij Uit is geopend van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur, op zaterdag van 09.00 tot 18.00 uur en op zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Op reizen met Vrij Uit zijn de ANVR/SGR-voorwaarden van toepassing. Degradatie dreigt voor tennisers Middelburg na nieuwe nederlaag. door Sven Bakker vlissingen - Het vrouwen-tennis- team van De Schelde heeft giste ren tegenvallend gelijkgespeeld in de landelijke tennishoofdklasse. Thuis in Vlissingen werd het tegen het team van Hillegom 3-3. De Schelde stond voorafgaand aan de wedstrijd derde in de poule en bleef op die positie staan. De speel sters verzuimden echter wel af stand te nemen van Hillegom, dat met één punt verschil op een vier de plek staat. „Het puntenverlies was niet nodig geweest", zei Es ther Vendrik na afloop. „Het was jammer dat Caro Schuitema niet in een supervorm stak." De 17-jari- ge Schuitema verloor haar enkel spel met 6-71-6. Marjolein Meulen- berg (32) en Vendrik (42) herstel den de zaken door hun enkelpar tijen overtuigend te winnen. Nan cy Baecke (32) verloor evenals Schuitema haar enkelspel in twee sets (1-6 3-6). Ook in de dubbelspe len waren Schuitema en Baecke aan de verliezende hand. Zij ston den nog wel met 6-4 5-3 voor en kregen een wedstrijdpunt, maar verloren alsnog met 6-4 5-7 2-6. Het duo Meulenberg/Vendrik zorg de voor het derde punt. „Ondanks het gelijkspel gaan we nog steeds voor de topdrie. Dat moet kun nen", aldus Vendrik. MLTC uit Middelburg werd in de derde klasse landelijk gemengd ver der in degradatiezorgen gedrukt door bij Vierhoeven met 6-2 te ver liezen. Alleen Jeantien van den Dries won haar enkelspel en het eerste gemengddubbel Van den Dries/Barten werd, in de supertie break, gewonnen. Het eerste gemengde team van Oost-Souburg boekte in de lande lijke vierde klasse een goede over winning in IJzendijke bij Tiola. Het werd 6-2 voor de Souburgers, die met de zege mee blijven draaien in de top. De zes punten werden binnengehaald door Rog ier van Housselt, Rob Thielen, Mandy Wolfert en Bianca Zwanen burg in het enkelspel, Zwanenburg/Van den Broek in het dubbelspel en Wolfert/Thielen in het gemengddubbel. In de vijfde klasse gemengde com petitie deden De Schelde en het tweede team van Oost-Souburg goede zaken voor het kampioen schap en dus promotie naar de vierde klasse. De Schelde won uit in Breskens met 5-3 van De Bos- kreek en Souburg was thuis met 5-3 te sterk voor Zierikzee. Zondag is in Vlissingen de beslissende clash tussen De Schelde en Sou burg. Ploeg uit Roosendaal wint Esad Osmanovski Memorial Cup. door Jack Begijn breskens - Hij zit in zijn eentje op de tribune en kijkt naar een wed strijd van de A-jeugd op het hoofd- veld. Sigaretje in de ene hand, blik je fris in de andere. Cisko Osma novski heeft zojuist een wedstrijd gefloten. Zijn gedachten dwalen af naar de tijden dat zijn zoon Esad als talentvolle jeugdvoetballer de kleuren van PSV verdedigde. Esad stierf ruim vier jaar geleden, nadat hij twee dagen eerder tijdens een training van Breskens een hart stilstand had gekregen. Als eerbe toon aan de talentvolle voetballer werd drie jaar geleden onder aan voering van Fred van Hasselt de Esad Osmanovski Memorial Cup in het leven geroepen. „Een heel mooi initiatief', zegt Cisko Os manovski. „Voor ons is dat heel bij zonder." Samen met zijn dochter Diana heeft hij 's ochtends de aftrap ge daan. Als scheidsrechter is hem de finale toegewezen. Net als de uitrei king van de beker aan de toernooi- winnaar. Dat is ondertussen een traditie geworden en daar komt niemand tussen. „Op deze dag be leef ik weer hoe Esad speelde en zich gevoeld moet hebben." De ambiance op Sportpark Baer- sande is gemoedelijk, het voetbal is van een goed niveau. Breskens on der 23 komt als gastheer zoals ver- Marjolein Meulenberg won voor De Schelde zowel haar enkel- als haar dub- belpartij. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78