laatste halfuur Vechtpartijen overschaduwen zege van Duiveland op Wieldrecht Eindelijk oranje rozet voor Van Sabben Hoekschop zorgt voor beroering in Kloetinge Ruime zege basketbalsters BC Vlissingen w pzc Maandag 11 mei 2009 I 35 Beek Vooruit met 5-0-nederlaag naar huis gestuurd. door Ron de Waal MIDDELBURG - FC Dauwendaele heeft de tweede fase van de na- competitie om promotie naar de tweede klasse binnen handbereik. De 5-o-overwinning op Beek Voor uit was zaterdag zelfs nog een ma gere afspiegeling van de krachtsver houding in het veld. Vet een gemiddelde leeftijd die ruim vijftien jaar hoger lag dan die bij Dauwendaele en met diverse ex-profs in de gelederen begon het nacompetitieavontuur voor Beek Vooruit. De ploeg uit Prinsenbeek kon het een uur lang bijbenen. „Er zat onvoldoende diepgang in ons spel voor rust. Het leek ook wel of de echte wil om te winnen een beetje ontbrak in het begin", vond Dauwendaele-trainer Gérard de Nooijer. Al snel bleek dat een hoog tempo het ultieme middel zou zijn om Beek Vooruit snel op de knieën te krijgen, maar juist daarin verzaak te Dauwendaele. Toch was de eer ste de beste fatsoenlijke aanval wel meteen raak. Gert-Jan van Leiden bediende [aap de Kroo op maat, die wel raad wist met dit buiten kansje: 1-0. Doordat Dauwendaele verzuimde om druk op de ketel te houden, kreeg Beek Vooruit daarna de gele genheid om te tonen dat er wel de gelijk kwaliteit in de ploeg schuilt. Daarnaast legden Jasper Leuvelink en Peter van Gorsel in de voorste lijn te weinig doelgerichte bedoe lingen in -hun spel. Het tweetal werd in de rust vervangen door Christian Kiala en Ezra de Korte, waardoor Gert-lan van Leiden in Karakteristiek de punt van de aanval kwam te staan. Hoewel De Korte zich al na tien minuten met een mondkwet- suur moest laten vervangen door Stefan Joosse, hadden de omzettin gen wel degelijk succes. Gérard de NoDijer: „Het werd inderdaad ener gieker." Nadat hij eerst een inzet in het zijnet zag verdwijnen, was Gert-lan van Leiden na een uur spelen wel succesvol. Met een beke ken schot had keeper Alexander van der Heijden het nakijken: 2-0. Een attent keepende Bennie de Looft" hield het doel van de thuis ploeg, bij het sporadisch werk dat hij moest verrichten, keurig schoon. De definitieve knieval van Beek Vooruit was slechts een kwestie van tijd. Die werd een kwartier voor tijd door Stefan Joosse inge luid. Alleen voor keeper Van der 'Er zat onvoldoende diepgang in ons spel voor de rust' Heijden toonde hij zich koelbloe dig: 3-0. Tien minuten voor tijd mocht Francis Langemaire vanaf elf meter aanleggen, nadat Gert-lan van Leiden was neerge legd door Marc van Rijswijk. Lan gemaire kende geen enkele moei te: 4-0. De frustratie bij Van Rijs wijk zat blijkbaar hoog, want even later kreeg de invaller voor com mentaar op scheidsrechter Boven kerk zijn twe.ede gele, en dus rode, kaart. Een hard schot van Joran Moes in de korte hoek (5-0), strooi de in de slotminuut nog meer zout in de Brabantse wonden, waardoor de return een formali teit lijkt. FC Dauwendaele-Beek Vooruit 5-0 (1-0). 15. Jaap de Kroo 1-0, 62. Gert-Jan van Leiden 2-0, 72. Stefan Joosse 3-0, 79. Francis Langemaire 4-0 (strafschop), 90. Joran Moes 5-0. Scheidsrechter: H.C.W. Bovekerk (Noordeloos). Rode kaart: 89. Marc van Rijswijk (Beek Vooruit/2xgeel). Gele kaart: Eric van de Wiel, Albert Meeuwissen, Johan Gabriels (Beek Vooruit). Aantal toeschouwers: 200. AZVV doet met 2-o-overwinning goede zaken tegen Internos. oosterland - De nacompetitie- wedstrijd tussen Duiveland en Wieldrecht (3-2-zege voor de ploeg uit Schouwen-Duiveland) ontspoorde zaterdagmiddag toen de bezoekers in de 90e minuut op omstreden wijze de 2-2 scoorden. Direct daarna, en ook enkele minu ten na afloop, gingen supporters van beide clubs met elkaar op de vuist. Onder begeleiding van zes politieagenten, van wie een aantal met de wapenstok liep, werden de supporters van Wieldrecht vervol gens richting hun autobussen gedi rigeerd. In het tumult dat na de 2-2 ont stond, kreeg Duiveland-reservespe- ler Rudi Koster, die aan het warm lopen was, een rode kaart van scheidsrechter Stange. Bij zijn pro test over ijpelaars beslissing dat de bal de doellijn was gepasseerd, duwde Koster de assistent-scheids- rechter in de rug. Tegelijkertijd bra ken elders langs de lijn en vrij kort daarna op het veld vechtpartijen uit tussen tientallen rivaliserende supporters, die elkaar gedurende de hele wedstrijd al in woord en gebaar liepen uit te dagen. Scheidsrechter Stange staakte het duel en die onderbreking duurde ruim een kwartier lang. In die tijd werden door supporters over en weer de nodige rake klappen uitge deeld. Terwijl een aantal spelers zich tussen de menigte begaf en zelfs één speler van Wieldrecht zich niet onbetuigd liet, zochten anderen elkaar rustig in de mid dencirkel op. Opmerkelijk feit was dat zich tussen de vechtersbazen personen bevonden die noch van Wieldrecht, noch van Duiveland lid waren. Er was ook voetbal te zien. Alle doelpunten vielen na de rust. Ke vin Verboom maakte met een ei gen goal de 0-1 voor Wieldrecht. Ronald Zwager en Dennie le Com- te brachten Duiveland weer op voorsprong. Aron de Keijzer maak te gelijk, waarna wederom Le Comte in blessuretijd de winnen de treffer voor Duiveland maakte. Duiveland regelt geen vervoer naar de terugwedstrijd tegen Wieldrecht. Om te voorkomen dat de gebeurtenissen van zaterdag een vervolg krijgen, raadt Duive- land-voorzitter Hans van der Have (die een gekwetste hand opliep) ie dereen af om af te reizen naar Dor drecht. In de nacompetitie van de derde klasse deed AZW goede zaken door met 2-0 te winnen van Inter nos. Kana da Rosa Bernardo en Mustafa Yilmaz waren na de rust trefzeker voor de Axelaren. Het ge routineerde Internos was met na me voor de rust de bovenliggende partij, maar kon het goede spel in de tweede helft geen vervolg ge ven. DFS ging met 4-1 onderuit bij Klundert en lijkt daardoor uitge speeld. Bij een stand van 3-0 scoor de Remco Rotte de 3-1. Een treetje lager beleefde Kruinin- gen een prima weekeinde. De ploeg van trainer John Tahapary won met 2-1 van Hpedekenskerke door treffers van Adriaan van de Plasse en Job Sinke. Sebastian la Grand scoorde na de rust nog te gen, maar dichterbij kwam Hoede- kenskerke niet Borssele en Yerse- ke hielden het op 0-0, terwijl SPS verloor bij FSV: 2-1. De bezoekers uit Poortvliet hadden de eerste der tig minuten het betere van het spel en kwamen op voorsprong via Willem Bevelander. Raymond Lingen en Edward de Rooij bogen de score om. Willem Bevelander miste een strafschop namens SPS. Amazone houdt Piet Huige en Rinus Rottier achter zich. door Lucien Roelandt SEROOSKERKE - Daniëlle van Sab ben was er al dikwijls heel dicht bij, maar zaterdag op het concours hippique van de Gouwe Reyers in Serooskerke lukte het. De amazo ne uit 's-Heer Arendskerke won met Relax de in handicap verre den klasse M en Z klassiek. Net als Piet Huige en Rinus Rot tier hield Van Sabben in de basis omloop de nul op het strafblad. Als eerste starter in de beslissende ronde stuurde de amazone de met veel vermogen springende Relax opnieuw foutloos rond. Daarmee gooide ze de deur voor haar achter volgers in het slot. Rinus Rottier haalde met Vita al op de tweede hindernis een paal naar het gras. Piet Huige uit Nisse was met Uchello ruim zes tellen sneller, maar met de finish in zicht schop te de ruin een paal naar beneden. „Dit is goed voor het zelfvertrou wen", vertelde een duidelijk opge luchte Daniëlle van Sabben na af loop. „Relax is een paard dat alles in zich heeft. Maar als het dan tel kens niet lukt, ga je toch aan jezelf twijfelen." In het progressieve parkoers in de klasse L/M bleek tegen Bert Verse- put met Ushi geen kruid gewas sen. De Schouwse combinatie was met 31,29 seconden ruim drie tel len sneller dan de winnaar van het klassieke parkoers klasse L, Niels Knape met Knape Hout's Veron. In de dressuur was Jeanine Nieu- wenhuis met TDN's Truemanda in de eerste proef van de klasse Z2 overtuigend de beste. De amazone uit Serooskerke kreeg 227 punten. In de herkansing haalde ze 218 punten. Net niet voldoende voor de tweede oranje rozet, want die ging naar Anneke Phernambucq met Toscane. In de klasse Zt was Santoucha van der Meij (Drei- schor) met Gasady's Winsor en Gasady*s Caruso oppermachtig. Eersteklasser geeft zeker lijkende marge alsnog weg: 2-2. door Rudy Boogert KLOETINGE - Na dik tachtig minu ten leek er geen vuiltje aan de lucht voor Kloetinge. Met geduldig en verzorgd voetbal had de ploeg tegen Nieuw-Lekkerland een 2-o-voorsprong opgebouwd. Maar in de bewogen slotminuten kwa men de bezoekers langszij. En daar zette Kloetinge vraagtekens bij. De Kloetingse hoon kwam op het bordje van het arbitrale trio. Twee minuten nadat invaller Göksel Cakir met een oogstrelende vrije trap in de kruising de 2-1 uit zijn rechterschoen had getoverd, kwam Mervin Niemantsverdriet oog in oog te staan met de doel man van Nieuw-Lekkerland. Met de vingertoppen voorkwam deze dat de inzet van Kloetinges gevaar lijkste man in het doel belandde. Kloetinge maakte zich op voor de corner, maar scheidsrechter Pij pers en zijn (neutrale) assistent aan de zijlijn gaven een doeltrap. Twintig tellen later lag de totaal on verdiende 2-2 achter Kloetin- ge-doelman Jaco van der Schee. „Schandalig", vond trainer Die- derik Hiensch. „Dat twee man niet zien wat iedereen op en rond het veld wel ziet..." Met name in de eerste helft was Kloetinge heer en meester. Negen minuten voor de rust werd het overwicht beloond met het ope ningsdoelpunt van Etiënne Mallie. Toen Marinus Baas een kwartier voor tijd een counter bij de eerste paal afrondde, leek de eerste stap naar de hoofdklasse gezet. Het liep anders. Cakir maakte na 85 minu ten 2-1. Drie omstreden minuten later stuitte hij op Van der Schee, waarna Stout de rebound benutte voor i-i. De protesten tegen de niet gegeven hoekschop leverden Mervin Niemantsverdriet rood op. Kloetinge-Nieuw-Lekkerland 2-2 (1-0). 36. Etiënne Mallie 1-0, 75. Mari nus Baas 2-0, 85. Göksel Cakir 2-1, 88. Gert-Jan Stout 2-2. VLISSINGEN - In de vrouwen-over gangsklasse van de basketbalcom petitie behaalde BC Vlissingen een 66-51-zege op Tracks. BC Vlissingen nam een 13-1-voor- sprong. Daarna kwamen de Lim burgse vrouwen terug tot 17-11, maar twee driepunters zorgden voor een 29-15 voorsprong. Na de pauze drukte BC Vlissingen door naar 43-17, Tracks kwam terug tot 51-36 maar de marge bleef gehand haafd: 66-51. Scores BC Vlissingen: Nanon Doeland 22, Romana de Ridder. 11Marjolein de Dreu 8, Linda de Paauw 6, Nayara de Ridder 6, Lisa Kuiper 5, Elisa Kuipers 4, Dorien de Witte 3, Lizette Heijnsdijk 1 In de mannen-overgangsklasse slaagde Scheldesport er niet in de promotiewedstrijden tegen Tanta lus te winnen. De 66-56-zege van gisteren was onvoldoende om de 84-63-nederlaag in Eindhoven on gedaan te maken. Kloetinge-aanvaller Marinus Baas houdt een tegenstander van Nieuw-Lek kerland van zich af. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77