vierde klasse Sterke start van Jong Ambon en Domburg Onnodige nederlaag Hansweertse Boys in eerste wedstrijd van nacompetitie w PZC Maandag 11 mei 2009 31 Zeelandia Middelburg verliest beslissingsduel van MOC'17: 4-3. door Koen de Vries HEINKENSZAND - Het voormalige voetbalbolwerk Zeelandia Middel burg speelt volgend seizoen in de vierde klasse. De drievoudig lands kampioen verloor de beslissings wedstrijd van MOC'17 met 4-3. Op het veld van Luctor'88 in Hein- kenszand speelden zich gistermid dag bizarre taferelen af Voor rust haalde Zeelandia Middelburg nog niet eens het niveau waarop het komend seizoen moet acteren. Toen lag de wedstrijd ook een kwartier stil omdat Middelburger Jerfy Booy bij een duel zijn scheen been brak en afgevoerd moest wor den naar het ziekenhuis. Na de pauze zetten de hoofdstedelingen druk, wat enorme paniek bij de jonge ploeg uit Bergen op Zoom veroorzaakte. Onder aanvoering van Alberto Conde Morgado kwam Zeelandia Middelburg terug van 0-3 tot 3-4, maar daarna kon de ploeg geen vuist meer maken. Vooraf leek Zeelandia Middelburg favoriet om directe degradatie te ontlopen. MOC17 had vorige week een enorme dreun gekregen toen de Middelburgers het vege lijf voorlopig redden door MOC in de laatste competitiewedstrijd met 2-1 te verslaan. Bovendien kampte MOC met een lange blessurelijst. Pas tien minuten voor het begin van de wedstrijd kon de opstelling worden gemaakt. Tal van spelers moesten tijdens de warming-up een laatste test afleggen. In die op stelling verscheen wel de naam van Erik van de Watering. De MOC-ster kreeg vorige week net als Mare Alfons (Zeel. Middelburg) zijn vierde gele kaart. Alfons werd deze week voor de beslissingswed strijd geschorst, Van de Watering kreeg van de KNVB naar eigen zeg gen een brief waarin staat dat hij pas vanaf 12 mei niet mag voetbal len. „We hebben op het wedstrijd formulier de KNVB verzocht te controleren of dit klopt", gaf voor zitter Peterson na afloop aan. De Middelburgers deden niets met dat voordeel. Na een flitsende aan val in de eerste minuut via Alber to Conde Morgado viel de ploeg ver terug. „Onbegrijpelijk", vond trainer Roy Hendriksen. „Ik heb geen flauw idee waar het aan lag. Uiteindelijk waren we er nog dichtbij, na die dramatische eerste helft. Dit is heel pijnlijk." Van de Watering kon in de 9e mi nuut simpel binnentikken nadat Kevin Krieger zijn directe tegen stander (Marvin Bedaf) wel heel simpel liet lopen. Balverlies van Freerk Koelma luidde de 2-0 in. Robert van Lammer kwam vrij voor het doel: 0-2. De 0-3 was een streep in de kruising van Michiel van Terheijden vanuit en vrije trap. Vroeg na rust scoorde Conde Morgado vanuit het niets 1-3, waar na doelman Jansen van Galen niet ingreep bij een vrije trap van Van Terheijden (1-4). Met nog een kwartier te gaan kopte Conde Mo- ragdo de 2-4 binnen (mooie voor zet Frank Leeman) en even later was hij eerder bij de bal dan doel man De Zwart: 3-4. De 4-4 kwam er echter niet. Bij de verliezers klonken geluiden van diepe teleurstelling, maar ook van vechtlust. „Schrijf maar op", dic teerde voorzitter Peterson. „Ko mend seizoen komen we keihard terug." Zijn club gaat extra investe ren in de jeugdopleiding en sterk ere voetballers binden. Maar er. wordt ook getrokken aan spelers. Zo aast tweedeklasser Goes op ster speler Conde Morgado. „Eerlijk ge zegd is hij te goed voor de vierde klasse", erkende Peterson. Roy Hendriksen had het over één stap achteruit en twee vooruit. „We hebben volgend jaar maar één doel en dat is kampioen wor den. Het is jammer dat de zomer komt. Ik zou het liefst morgen al met de voorbereiding op komend seizoen beginnen." Zeelandia Middelburg-MOC'17 3-4 (0-3), 9. Erik van de Watering 0-1, 45. Robert van Lammer 0-2, 45+11 Michiel van Terheijden 0-3, 54. Alberto Conde Morgado 1-3, 59. Michiel van Terheijden 1-4, 71. Alberto Conde Mor gado 2-4, 75. Alberto Conde Morgado 3-4. Scheidsrechter N.A. Ooms (Eindho ven). Aantal toeschouwes: 700. Derde plaats voor Wim van Sparrentak PAPENDRECHT - Atleet Wim van Sparrentak uit Middelburg is in Pa- pendrecht in de Lenteloop (15 km) op de derde plaats geëindigd in zijn klasse 35+. Zijn tijd: 52.49. Wim Besuyen werde derde bij de mannen 55+ in 60.40, John Gue- quièrre werd daarin vijfde in 61.06. Marius Besuyen (M45) noteerde 57.40, Jos Meeuwse (M40+, Arne- muiden) 66.44 en Ingrid Koene (Yerseke, V45+) 1.12.20. Twaalf spelers blijven Kloetinge trouw KLOETINGE - Twaalf spelers uit de selectie van Kloetinge spelen ook volgend seizoen voor de club. De enige vraagtekens zijn Etiënne Mal- lie, Joffrey Geldof en Mervin Nie- mantsverdriet. Verdediger Erwin van der Woerdt wilde stoppen, maar gaat toch door. Hetzelfde geldt voor doelman )aco van der Schee, die in de belangstelling stond bij Vlissingen. Ook topschut ter Marinus Baas blijft. Kwadendamme begint met overwinning op Heusden: 2-1. MIDDELBURG - De eerste wedstrijd in poule 2 van de nacompetitie le verde Hansweertse Boys, dat zo lang meestreed om de titel in de vijfde klasse B, een teleurstellende 0-1-nederlaag op tegen Boeimeer. In poule 5 deed Kwadendamme het beter met een benauwde 2-1-overwinning op Heusden. Hierdoor spelen de Boys volgende week hun tweede duel bij Corn Boys, terwijl Kwadendamme een week later in Rijsbergen VVR treft. Hansw. Boys-Boeimeer 0-1: Voor rust was de thuisploeg iets sterker, echter zonder dat dit kansen ople verde. In de extra tijd leverde een duel waarbij twee spelers, Alex Jeremy de Nooijer verkast naar Sparta MIDDELBURG - Jeremy de Nooijer verruilt JVOZ Ai voor Sparta Rot terdam Ai. De 17-jarige voetballer uit Vlissingen treedt hiermee in de sporen van zijn vader Dennis, die ook op zijn zeventiende naar de Rotterdamse eredivisionist ver trok. Hij speelde indertijd bij RCS. Dennis de Nooijer verkeerde toen overigens in goed gezelschap, om dat ook zijn tweelingbroer Gérard naar Sparta ging. Eversdijk in voorhoede mountainbikewedstrijd MIDDELBURG - Bij de Benelux kam pioenschappen voor mountainbi- kers in het Belgische Averbode werd Matthijs Eversdijk van X-tre- me bij de junioren 16e. Daarmee eindigde hij als 8e Nederlander. Jo- han Oosterhuis kwam als 40e over de streep. Bij de nieuwelingen werd Niels van den Boomgaard 32e. Christel Jansen (dames) en Margerite de Neve (nieuwelingen) eindigden in de achterhoede. Trieling en Selwin Hulsman, naar de bal toe gingen een ongelukkig eigen doelpunt op van de eerste, die zag hoe de bal via de binnen kant van de paal voorbij doelman John .Kraayenbrink rolde: 0-1. De tweede helft was een goed combi nerend Boeimeer op alle fronten sterker. Meer dan een mogelijk heid in de 53e minuut die door Kraayenbrink met de voet werd ge keerd, leverde dit echter ook niet op. Het bleef bij 0-1, waarna de be zoekers ook de verplicht straf- schoppenserie na afloop in hun voordeel beslisten. Kwadendamme-Heusden 2-1: Na een goede start van de thuisploeg PW Kwadendamme blijft in de eerste wedstrijd van de nacompetitie in de vijfde klasse met kunst en vliegwerk overeind tegen Heusden: 2-1. Dauwendaele verslaat zaalvoetballers RKTW MIDDELBURG - De zaalvoetballers van Dauwendaele deden in de tweede ronde van de nacompetitie goede zaken. In sporthal De Kruit- molen won de Middelburgse eer steklasser met 6-3 van RKTW. Raymond Wolff en Jesper de Vlie ger (2x) scoorden voor rust (3-1). In de tweede helft scoorden Ray mond Wolff Steven de Visser en lesper de Vlieger. Vrijdag is de re turn in Tilburg. Vermue loopt pr op 1000 meter in Lisse LISSE - Atlete Esther Vermue is tij dens de Ter Specke Bokaal, de eer ste wedstrijd van het nationale baancircuit, derde geworden op de 1000 meter. De uit Lewedorp af komstige hardloopster, die uit komt voor Rotterdam Atletiek, liep in Lisse een persoonlijk re cord: 2.54,22. Vermue (21) kwam ruim een seconde tekort voor de zege. Die was voor Nicole van Am- stel, die 2.53,13 klokte. namen de bezoekers gaandeweg de eerste helft het heft meer in handen, wat na een halfuur leidde tot de 0-1 van Pim Kievits. Kort voor rust torende Erik de Groene bij een hoekschop van Arjan Fran se boven iedereen uit en kopte hij de gelijkmaker binnen: 1-1 halver wege. Halverwege een matige tweede helft van beide kanten onderschep te de snelle Roel de Jonge op het middenveld de bal, omspeelde de doelman en schoot de 2-1 binnen. In de slotminuut ontsnapte Kwa dendamme: eerst bracht Berry Si- monse met de voet redding, ver volgens werd de bal uit de re bound van de lijn getrapt, waarna de daarop volgende inzet tegen de lat eindigde. Ook vanaf elfmeter besliste Kwa dendamme de wedstrijd na afloop in zijn voordeel. Vierdeklasser uit Middelburg met één been in tweede ronde. MIDDELBURG - In de nacompetitie van de vierde klasse van het zon dagvoetbal deden de Zeeuwse clubs prima zaken. Zo verzekerde Jong Ambon zich met een 6-1-overwinning op De Schutters al vrijwel zeker van een plaats in de volgende ronde. Ook Domburg deed het op eigen veld goed met een 2-0-zege op Hoeven. Clinge won in Oudenbosch met 3-0 bij Victoria'03. Jong Ambon-De Schutters 6-1: Na de snelle openingstreffer van Daniël Pattinama, passeerde Rem co Felius even later ongelukkig zijn eigen doelman Bas Rijkeboer: 1-1 na tien minuten. Een sterker Jong Ambon liet zich door deze te genslag niet van de wijs brengen en in de 18e minuut verschalkte Remco Felius ook de doelman van De Schutters: 2-1. Nog voor rust liepen de Middelburgers uit naar 4-1 door treffers van Eldridge Pen- tury en Dazz Hitijahubessy. In de tweede helft nam de thuisploeg wat gas terug. In het laatste kwartier liep de ploeg verder uit via opnieuw Rem co Felius (5-1) en Daniël Pattina ma (6-1), de laatste uit een straf- Treffers Remco Felius helpen Jong Ambon aan 6-1-zege op De Schutters schop, toegekend omdat Felius was gevloerd. De Schutters verloor behalve de wedstrijd in de slotfase ook nog twee spelers die beiden hun tweede gele kaart van die mid dag kregen en dus vroegtijdig kon den gaan douchen. Jong Ambon-De Schutters 6-1 (4-1). Daniël Pattinama 1-0, Remco Felius 1-1 (eigen doelpunt), Remco Felius 2-1, Een speler van Domburg (blauw shirt) onderbreekt een aanval van Hoeven. foto Ruben Oreel Eldridge Pentury 3-1, Dazz Hitijahu- Domburg-Hoeven 2-0: De ruim bessy 4-1, Remco Felius 5-1, Daniël Pat- tweehonderd toeschouwers zagen tinama6-1. hoe de onbevangen maar wel fel spelende thuisploeg met name na rust veel sterker was dan de num mer twee uit de vierde klasse B. In de eerste helft waren de ploegen nog redelijk aan elkaar gewaagd, al waren ook in deze fase al de beste kansen (vier stuks) voor Dom burg. Het eerste kwartier van de tweede helft leverde goede kansen op voor Chiel Maranus en Maurice Bernard, die deze mede door een uitblinkende doelman Frank van Roon niet wisten te benutten. In de 62e minuut was het dan einde lijk wel raak: 1-0 door Bob Mara nus. Kort hierna werd een vrije trap van Martijn Minderhoud door een speler van de bezoekers van richting veranderd waardoor doelman Van Roon kansloos was: 2-0. Ook hierna bleven de beste kansen voor de thuisploeg, maar zelfs tweemaal alleen voor de Bra bantse doelman kwam Domburg niet meer tot scoren. Domburg-Hoeven 2-0 (0-0). Bob Mara nus 1-0, Martijn Minderhoud 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73