Voetbal bolwerk zakt weg naar Veerkrachtig RCS met lege handen Constancia en Coban uitblinkers Terneuzen Zeges HVV en Zierikzee 30 Maandag 11 mei 2009 PZC W TERNEUZEN - Het scorebord gaf aan dat er nog vijf minuten te spelen was, toen Sinan Coban met zijn tweede treffer van de middag Ter- neuzen in de eerste confrontatie met Rood Wit uit Veldhoven naar een ruimere marge schoot. De rood-zwarten wonnen met 3-1 en verschaften zich een beste uit gangspositie voor de return. Uitblinker Jonathan Constancia ge noot met een sigaret na van een duel, waarin hij met Coban de hoofdrol had opgeëist. Constancia was een plaag voor de Brabantse defensie, scoorde zelf de openings goal en was aangever bij de twee treffers van zijn maatje Coban. Terneuzen-Rood Wit was een duel met twee gezichten. De thuis ploeg begon voortvarend en ken de met twee treffers binnen ruim twintig minuten een vliegende start. Na de hervatting drongen de Bra banders geruime tijd aan. Jeroen Jetten schoot een vrije trap via de Terneuzense muur binnen: 2-1. Na de Brabantse tegentreffer kreeg Terneuzen toch weer meer grip op de opponent.Maik de Wolf stuur de na een snel genomen vrije trap Constancia op rechts weg. De frêle aanvaller snelde weer eens langs zijn man, behield het overzicht en stelde Coban in staat om 3-1 aan te tekenen. Terneuzen-Rood Wit 3-1 (2-0). 7. Jo nathan Constancia 1-0, 22. Sinan Co ban 2-0, 60. Jeroen Jetten 2-1, 85. Si nan Coban 3-1Scheidsrechter: H.J. Tempelaar (Dordrecht). Gele kaart: Jeroen Jetten (Rood Wit), Arek Nicolajc- zek (Terneuzen). Toeschouwers: 200. ZIERIKZEE - HW'24 en Zierikzee begonnen gisteren goed aan de na- competitie van de derde klasse. HW stapte bij RKTW met een nipte overwinning van het veld (1-2), Zierikzee versloeg Moerse Boys met 3-1. HW'24 liet tegen RKTW zowel voor als na rust legio kansen onbe nut en verzuimde daardoor rui mer afstand te nemen. Gert-Jan van den Dries en Michal Szcza- winski scoorden voor de Hulsten aren. Zierikzee eindigde de wedstrijd te gen Moerse Boys met negen man. In de slotfase kregen keeper Stefan Smalheer en Wesley Quist rood. De wedstrijd was al vroeg beslist Arjan Pijnen schoot na slechts één minuut raak en zeven minuten la ter plaatste Elmar Verhage de bal vanaf twintig meter pefect in de kruising (2-0). Frank van der Helm leek het duel in de 71e mi nuut met een derde treffer op slot te gooien. De wedstrijd kreeg in de laatste tien minuten een onver wachte wending. Na de rode kaart voor Smalheer scoorde de tegen stander uit de penalty die daarop volgde. Het was maar goed dat het al blessuretijd was toen Zierikzee met negen man verder moest. Eersteklasser ziet uitgangspositie in slotfase verslechteren. door Marco Puik VEGHEL - Toen Gérard de Nooijer zes minuten voor het einde van het nacompetitietreffen tussen Blauw Geel '38 en RCS de aanslui- tingstreffer (4-3) in het doel kopte, leken de Souburgers een enerve rende voetbalmiddag af te sluiten met een perspectiefvol resultaat. Een treffer van invaller Mehmet Gurbuz (5-3), twee minuten in blessuretijd, maakt de uitgangspo sitie van RCS voor de terugwed strijd er een stuk lastiger op. Zondag zal RCS minimaal twee keer moeten scoren om promotie kansen levend te houden. „We hebben dit seizoen wel vaker met drie of vier doelpunten verschil ge wonnen", hield keeper Roy Sallet na afloop de moed erin. De doel man, die in de achterliggende com petitie niet één keer vijf tegentref fers hoefde te incasseren, wist waar het fout was gegaan. „Voor rust waren we niet gretig genoeg. Dat heeft ons vandaag genekt." De ontmoeting tussen de twee eerste klassers kende een opvallend ver loop. Voor rust had de ploeg van Romeo van Aerde, die aantrad zon der de geblesseerden Yordi Nijland en Hoessein Bouzambou, het las tig met de Brabantse opponent. Vooral de spitsen Emiel van der Sanden en Rob van der Wijst be zorgden de Zeeuwse defensie han denvol werk. Het gemis van man netjesputter Yordi Nijland deed zich daarbij duidelijk voelen. Na 25 minuten keken de gasten al tegen een 2-0-achterstand aan. Even dreigde een afstraffing voor RCS (Gérard de Nooijer moest een bal van de lijn halen en doelman Sal let stopte een inzet van Sten van Vessem), maar een doelpunt van Alwin van Ham (2-1, kort voor rust) bracht weer hoop in de Sou- burgse harten. Saïd Bouzambou deed het duel helemaal kantelen door in de openingsminuut van de tweede helft de gelijkmaker op het bord te zetten. RCS kon echter niet doordrukken en moest het ini tiatief opnieuw aan de thuisclub la ten. In de 57e minuut werd Mou- nir Biyadat geen strobreed in de weg gelegd, waarna de middenvel der de 3-2 kon aantekenen. Een rode kaart voor Youssef Afkir, die de al dan niet doorgebroken Van Vessem aan het shirt vast hield, maakte de opgave voor RCS er vervolgens niet gemakkelijker op. Sallet: „Na de rode kaart kon den we alleen nog maar verdedi gen en de schade proberen te be perken." Ruim een kwartier hield het tiental van RCS zonder noe- RCS moet in de laatste minuut van het nacompetitie-duel met Blauw Geel '38 nog een treffer in casseren (5-3) en staat voor een zware opgave in de return. menswaardige problemen stand. Tien minuten voor tijd ontfutsel de Van der Sanden echter de bal en draaide deze op fraaie wijze in de uiterste hoek: 4-2. Het was een nieuwe tegenslag voor RCS, dat zijn rug toch weer rechtte. De aan sluitingstreffer van Gérard de Nooijer zorgde voor veel blijd schap in het RCS-kamp, maar de 5-3 in blessuretijd maakte de lange terugreis naar Oost-Suburg aan zienlijk minder aangenaam. Blauw Geel'38 - RCS 5-3 (2-1). 8. Rob van der Wijst 1-0, 25. Emiel van der Sanden 2-0, 43. Alwin van Ham 2-1, 46. Saïd Bouzambou 2-2, 57. Mounir Biyadat 3-2, 80. Emiel van der Sanden 4-2, 84. Gérard de Nooijer 4-3, 90+2. Mehmet Gurbuz 5-3. Scheidsrechter: M.J.C. Hermus (Etten-Leur). Gele kaart: Sjack van Rijsbergen, Geoffry Prom- mayon (beiden Blauw Geel'38), Salim Ben Sellam, Alwin van Ham, Reguillo Vandepitte (allen RCS). Rode kaart: Youssef Afkir (RCS). Aantal toeschou wers: 500. Zeelandia Middelburg-aanvoerder Jurriaan Peterson verwerkt de degradatie van zijn ploeg naar de vierde klasse. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72