op het spel Hom verrast Jaspers SANI-DUMP 'Luie' Mark Cavendish laat zich verrassen door Alessandro Petacchi Wisse 104 punten van limiet af 299,00 Snelste doelpunt ooit voor Hoek A- merken sanitair tegen bodemprijzen M|GA TOILET-AKTIE!!! lH Villeroy Boch Wandcloset Iwitl fGrohe Rapïd-SL inbouwreservoir Zitting Groheafdekplaat WWW.SANIDUMP.COM Cijfers en feiten van RudeStats op www.pzc.ni/biog pzc Maandag 11 mei 2009 29 Belgische wielrenner weer betrapt op cocaïnegebruik. door Edward Swier TRIEST - Wie geen lessen uit de ge schiedenis kan trekken, heeft geen toekomst. Tom Boonen liet het zich gebeuren. Onlangs werd de Belgische wielrenner voor de twee de keer op cocaïnegebruik betrapt. Niet alleen zijn sportieve toekomst staat op het spel, ook met zijn hel- denstatus in Vlaanderen zal het zo langzamerhand gedaan zijn. Zeker als Boonen in zijn val ook de Quick Step-ploeg meeneemt. „Dit maakt veel kapot", zei teammana ger Patrick Lefevere. Er zijn momenten dat Tom Boo nen niet meer de wielrenner met sterrenstatus en verantwoordelijk heidsgevoel is, maar dat hij gren zen overgaat. Met een borrel op is de 28-jarige Belg, naar eigen zeg gen, „in mijn kop iemand anders." Dan gebruikt Boonen cocaïne en zet hij zonder na te denken zijn ei gen toekomst én die van de Quick Step-ploeg op het spel. Want die is namelijk volledig rond Boonen gebouwd, zonder de megaster lijkt er voor de sponsors weinig reden om verder te gaan. Boonen weet dat ook maar al te goed. Vandaar dat hij zaterdag, en kele uren nadat bekend was gewor den dat hij voor de tweede keer binnen een jaar op cocaïnegebruik was betrapt, ook niks over zijn ei gen toekomst als wielrenner wilde zeggen. „Dat is nu mijn minste zorg. Het zou vreselijk zijn als er iets zou gebeuren met de ploeg." Lefevere vraagt zich hardop af of Boonens teamgenoten, de renners aan wie hij zoveel succes te dan ken heeft, nu nog voor hem wil len werken. Boonen riskeert een gevangenis straf Op het bezit van cocaïne staat in België een celstraf van maximaal vijfjaar en een fikse boe te. Nadat hij voor de eerste keer be trapt was op het gebruik van de partydrug kwam Boonen er nog genadig vanaf De rechter oordeel de dat de coureur, omdat hij een publieke figuur én sportman was, al voldoende was gestraft. Hij kreeg immers de publieke opinie tegen en mocht ook niet starten in de Tour de France. Dat weerhield hem er dus echter niet van andermaal in de fout te gaan. Nagenietend van zijn impo nerende zege in Parijs-Roubaix dook Boonen het uitgaansleven in. „Ik had drie, vier maanden als pater geleefd." Wat begon met een biertje op een terrasje, eindigde met een lijntje coke op het toilet. Een test op 27 april toonde dat aan. Nu is hij dus een recidivist. Boonen zegt dat hij niet verslaafd is aan cocaïne. Maar drinkt hij te veel, dan vervagen de grenzen. „Dan krijg ik een blackout, moet ik een grens voorbij en grijp ik naar zo'n middel. Daar zal ik hulp voor moeten zoeken. Ik heb ie mand nodig die mij leert wat er met mij gebeurt als ik teveel drink, 'Het zou vreselijk zijn als er iets zou gebeuren met de ploeg' dat ik dan verander in mijn kop. Voor dat proces zal ik de nodige tijd moeten uittrekken." De ploegleiding heeft hem voorlo pig geschorst. Lefevere wil van daag een gesprek met de coureur aanknopen, vrijdag spraken de twee al kort en zeer gespannen via de telefoon. De Tourdirectie weer de Boonen vorig jaar uit de ronde, Lefevere verwacht eenzelfde maat regel voor deze editie. Het zou niet eens verbazen als de Tourorganisa tie, die niet vies is van straffe maat regelen, Quick Step van de start- lijst schrapt. Lefevere, die Boonen bij zijn vorige misstap nog de hand boven het hoofd hield en zelfs zijn contract verlengde, zal nu pas echt op eieren moeten lo pen. „Ik ben nog aan het recupere ren van deze grote schok. We heb ben de laatste jaren al het een en ander meegemaakt, maar dit kwam toch bijzonder hard aan." In de Giro d'Italia wilde geen enke le van de Quick Step-coureurs iets over de zaak zeggen. Dat is veelzeg gend. Britse sprinter nog wel in de roze leiderstrui na winst in ploegentijdrit. door Edward Swier triest - Ze hadden hem nog zo ge waarschuwd. Bob Stapleton voor op. „Mark jongen", zei de eigenaar van Team Columbia „verander nooit. Als jij dezelfde Mark Caven dish blijft, dan komt het allemaal goed." Op de dag dat de 23-jarige Cavendish die wijze les even ver gat, dacht de kantjes eraf te kun nen lopen, werd de Brit - de snel ste sprinter van allemaal - prompt geklopt. Alessandro Petacchi won de eerste massasprint in de Giro d'Italia. Het roze waar de jonge Cavendish van droomde zit weliswaar om zijn schouders, hij kon er gister middag in Triest onmogelijk geluk kig mee zijn. „Ik heb mijn teamge noten laten zitten." Diezelfde ploegmaats die hem zaterdag nog in het leiderstricot hadden gehe sen door, met hem, de ploegen tijdrit op het Lido di Venezia te winnen. „En nu, op weg naar de sprint, deden ze weer alles goed. Maar ik was lui, ik wilde het mak kelijker voor mezelf maken, dacht dat het wel goed zou komen." Waar Cavendish wilde wachten met zijn ultieme jump, maximaal rendement wilde halen uit een 'minimale' inspanning, verraste Pe tacchi met een vroege aanval op 300 meter van de streep. „Ik had hem niet gevoeld, niet gehoord", baalde Cavendish. Zijn zintuigen hadden hem in de steek gelaten, hij had het initiatief uit handen ge geven en niet geluisterd naar de wijze lessen van Stapleton, zijn huisbaas en vriend Max Sciandri, en raadgever Erik Zabel. „Stom natuurlijk." Zabel, topsprin- ter van weleer, is mentor van 'Cav'. „Zelden laat hij me vallen", zei Zabel nog voor de start in Jeso- lo, aan de Adriatische kust. „Mark is voor een jonge coureur extreem serieus. Hij leeft heel gediscipli neerd het leven van een echte prof" In de omgeving van Quarrata, in Toscane, traint Cavendish alsof zijn leven ervan afhangt. Dat mist zijn uitwerking niet. Cavendish Alessandro Petacchi toont weer eens zijn klasse. De Italiaanse ras sprinter blijft in de eerste massa spurt van de Giro de snelle Brit Mark Cavendish voor. pakte dit jaar onder meer de winst in Milaan-San Remo, verbaasde de wielerwereld door de lastige Ci- pressa en Poggio te overleven. In de Giro, was de verwachting, zou hij op eenzame hoogte staan. Im mers Freire, Boonen, Bennati en McEwen ontbreken om uiteenlo pende redenen en de 35-jarige Pe tacchi leek op zijn retour. Maar Petacchi had genoegen rede nen om weer eens boven zichzelf uit te stijgen. Zijn 164ste zege moest er juist nu komen omdat zijn zoontje, Alessandro junior, zondag één jaar werd. „Ik moest er onderweg steeds aan denken." Bo vendien baalde Petacchi nog steeds dat hij de Giro van vorig jaar op televisie had moeten vol gen. „De eerste massasprint, die zou het worden. Ik wist dat ik Mark moest verrassen, dat ik vroeg diende aan te gaan. Het was een al- les-of-niks-poging." Voor Cavendish is er vanzelfspre kend geen man overboord. Het heeft er alle schijn van dat hij het zegetotaal van Petacchi ooit wel zal passeren. Hij staat al ruim voor bij de dertig. Tijd zat. Al kwam de klap gisteren wel hard aan. „Als je een ego hebt zoals het mijne, dan is dit natuurlijk wel een tikkie." Goede eerste meerkamp van Vlissingse atlete in Desenzano. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Yvonne Wisse is haar outdoorseizoen goed begon nen. Tijdens haar eerste zeven kamp van 2009, die ze gisteren af sloot in Desenzano, pakte de Vlis- .singse topsportster liefst 5986 pun ten. Daarmee bleef ze J04 punten van de WK-Iimiet af Wisse had vooral een goede eer ste dag. Na de 60 meter horden (13,66), het hoogspringen metr 75), het kogelstoten (13 meter 11) en de 200 meter (24.32) lag ze op koers voor een score boven de 6000 punten. Gisteren ging ze goed verder, maar eindigde ze net onder die grens. Bij het versprin gen kwam ze tot 5 meter 94, waar na ze de speer over een afstand van 35 meter 35 wierp. Ze sloot af met 2.11,05 op de 800 meter. De Walcherse wil komende zo mer naar het WK in Berlijn. Over drie weken doet ze in Oostenrijk een nieuwe poging de limiet te ha len. Bram Som en Arnoud Okken hebben zaterdag in Lisse weer een ouderwets gevecht op de atletiek baan geleverd. Beide specialisten van de 800 meter namen het bij de traditionele opening van het baanseizoen tegen elkaar op tij dens een race over 1000 meter. Som, Europees kampioen in 2006, won in 2.19,26. In zijn kielzog eindigde Okken, Europees indoorkampioen in 2007, op de tweede plaats in 2.20,27. Som en Okken hebben al lebei een hoop blessureleed achter de rug en hopen zich dit jaar op de 800 meter te plaatsen voor de WK in Berlijn, in augustus. Som kreeg van de jury na afloop voor zijn prestatie de Ter Specke Bokaal toegekend. Bij de vrouwen ging de onderscheiding naar de Duitse Sorina Nwachukwu, die zowel de 150 als de 300 meter won. Driebander Dick Jaspers haalde niet zijn gebruikelijke niveau in de finale van het wereldbekertoernooi in Antalya. foto Marcel Antonisse/ANP ANTALYA - Dick Jaspers heeft het wereldbekertoernooi driebanden in de Turkse plaats Antalya niet op zijn naam kunnen schrijven. De Nederlandse biljarter liet zich in de finale verschalken door de Duitser Martin Horn. Jaspers ver loor in vier sets: 13-15 15-7 11-15 4-15. Jaspers, die de wereldranglijst aan voert, haalde in de finale bij lange na niet zijn niveau. Een voor zijn doen mager moyenne van 1,303 en een hoogste serie van slechts vier caramboles waren daar het bewijs van. Horn, de mondiale nummer zeven, noteerde een gemiddelde van 1,529 en legde als beste serie elf caramboles op het laken. De 43-jarige Brabander, vorig jaar goed voor vier wereldbekerzeges, was de grote favoriet voor de titel in de Turkse badplaats. Zeker na dat hij in de halve finale stijlvol had afgerekend met de sterke Belg Frédéric Caudron: 3-1 (11-15 15-5 15-13 15-10), de winnaar van het eerste wereldbekertoernooi van dit jaar in Sluiskil. Caudron was in de tweede ronde verantwoordelijk voor de uitschakeling van Jean Paul de Bruijn. Na een 2-0-voor- sprong verloor de Hulstenaar met 3-2 (13-15 6-15 15-12 15-8 3-15). Caudron schakelt De Bruijn in vijf sets uit: 2-3. normaal 643,- ONS BESTAAT DE AKTIE-SET I ...tqi UITEND UIT A-MERKEND Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord 0 Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 RRKBtsm Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 BRKgrjo Veghe,poort vgn Veghe| 4996 Te, 0413 36 62 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71