Tom Boonen zet zijn toekomst Button op weg naar wereldtitel 28 Maandag 11 mei 2009 PZC Casquet positief bevonden op cocaïne parijs - De Franse tennisser Ri chard Gasquet is betrapt op het ge bruik van cocaïne. Dat heeft de speler gisteren bevestigd. Gasquet testte positief bij een antidoping controle tijdens het toernooi van Miami, eind maart. De 22-jarige tennisser, momenteel 23e op de ATP-ranglijst, riskeert een schor sing die kan oplopen tot twee jaar. Hij pleit zichzelf onschuldig. Japanner Ryosuke Irie zwemt wereldrecord Canberra - De Japanner Ryosuke Irie (19) heeft gisteren het wereld record op de 200 meter rugslag aangescherpt tot 1.52,86. Het oude record stond op naam van de Ame rikaanse zwemmer Ryan Lochte. Lochte onttroonde vorig jaar au gustus op de Olypische Spelen in Peking zijn landgenoot Aaron Peirsol als olympisch kampioen op de 200 meter rugslag in een we reldrecordtijd van 1.53,94. Berdych zegeviert in toernooi van München münchen - Tomas Berdych heeft gisteren het ATP-toernooi van Mü nchen gewonnen. De als vierde ge plaatste Tsjechische tennisser was in de finale tegen de Rus Michail loezjni iets beter in de beslissende tiebreak: 6-4 4-6 7-6 (5). De Spanjaard Albert Montanes won gisteren het toernooi van Estoril. Hij versloeg de Amerikaan James Blake met 5-7 7-6 (6) 6-0. Patrick Ivuti loopt snel in marathon van Praag PRAAG - De Keniaanse hardloper Patrick Ivuti heeft gisteren de ma rathon van Praag gewonnen. Hij legde de 42,195 kilometer door de Tsjechische hoofdstad af in 2 uur, 7 minuten en 48 seconden. Dat was een parkoersrecord. De 30-jarige Ivuti won in 2007 de marathon van Chicago. De Russin Olga Gok won de vrouwenwed strijd in 2.28.27. Tweede plaats voor Marianne Vos in Bern bern - Wielrenster Marianne Vos is gisteren bij de wereldbekerwed strijd in Bern tweede geworden. Ze legde het af tegen haar Ameri kaanse medevluchtster Kristin Armstrong. De Duitse Trixi Wor- rack eindigde op de derde plaats. Vos neemt in wereldbekercyclus wel de leiding in het klassement. Zij won eind vorige maand voor de derde keer op rij de Waalse Pijl. In maart zegevierde zij in de Tro- feo Alfredo Binda. Judoka's winnen drie keer goud in Tunesië tunis - Drie Nederlandse judoka's hebben dit weekeinde tijdens de Grand Prix van Tunesië goud ge wonnen. De opvallendste zege kwam op naam voor Bryan van Dijk (-73 kg), die voor het eerst in actie kwam na anderhalf jaar bles sureleed. Ook Jeroen Mooren (-60) en Elco van der Geest (-100) waren de sterkste in hun categorie. Zij namen geen van allen deel aan de EK van enkele weken geleden in Georgië. Engelse Fi-coureur pakt ook de zege in de Grote Prijs van Spanje. door Paul Zweverink Barcelona - Het zou allemaal an ders zijn in Europa, zo beloofden de teams die het tot dit seizoen voor het zeggen hadden in het cir cus van de Formule 1.- Barcelona moest de graadmeter zijn voor het vervolg van het racejaar 2009. Maar wat bleek op het Circuit de Catalunya? Alles bleef gewoon bij het oude: Jenson Button wint, BrawnGP blijft superieur, McLa ren heeft te weinig snelheid en wegligging en Ferrari blijft opzich tig blunderen. Het begon zaterdag tijdens de kwa lificatie. Alsof de Italianen niet ge leerd hadden van een soortgelijk geval bij Felipe Massa eerder, nu dacht het team samen met Kimi Raikkonen dat de in de eerste ses sie gereden tijd wel voldoende zou zijn om Q2 te halen. En wederom werd deze arrogantie keihard afge straft. Raikkonen kwam er niet door en moest vanaf plaats zestien van start. Overigens reed de Fin de race zelf niet uit vanwege een tech nisch mankement. Of dat nog niet genoeg was, in de race ging Ferrari nog eens in de fout. Een fout die zelfs een recrea tierijder nimmer zou maken: ge brek aan brandstof Rijdend op de vierde plaats en met nog slechts een paar ronden te gaan moest Fe lipe Massa knarsetandend zijn snel heid drastisch terugnemen om niet ergens stil te komen staan. Ge- Toyota dreigt met stoppen volg: Sebastian Vettel en Fernando Alonso gingen langs de Braziliaan, die wegzakte naar de zesde plaats. Terwijl de snelheid deze keer wel op orde was bij Ferrari. Pijnlijk was het weekeinde ook voor regerend wereldkampioen Le wis Hamilton. Het moet voor de Brit een pijnlijke ervaring zijn ge weest gelapt te worden door zijn landgenoot Jenson Button. De één-twee van BrawnGP zou re den moeten zijn voor algemene vreugde bij Button, Rubens Barri- chello en teambaas Ross Brawn. Bij twee van de drie was dat het ge val, maar Barrichello had na af loop meer de lach van de bekende boer met kiespijn. De Braziliaan had vanaf plek twee een machtige start, pakte daarmeeovertuigend de leiding. Maar toen de teamlei ding besloot bij Button af te zien van de vooraf bedachte strategie van drie stops en dat wél bij Barri chello doorvoerde, verloor 'Rubin- ho' zijn overwinning. Hij wist niet goed hoe erop te reageren. „Ik weet niet waarom het team dit be sliste, we gaan er nog over praten denk ik", aldus Barrichello die er meteen aan toevoegde dat hij in te genstelling tot zijn periode bij Fer rari geen tweede viool zal spelen. Eén ding werd in het voorstadje Montlemó van Barcelona in ieder geval duidelijk: BrawnGP deelt nog steeds de lakens uit. Met Red Buil op gepaste (Webber als derde, Vettel vier) afstand. Het heeft er na vijf wedstrijden alle schijn van dat een Brit wereldkampioen 2009 gaat worden, maar die draagt niet de naam Hamilton. Ais de FIA, de overkoepelende organisatie in de Formule 1, volgend jaar een uitgavenlimiet 44 miljoen euro per renstal invoert, dreigt Toyoto er mee te stoppen. De Japanners zijn het er niet mee eens dat de teams die zich houden aan deze limiet, technische voordelen krijgen boven de teams die zich niet aan die voorgestelde budgetgrens houden. Tom Boonen zit diep de problemen nadat hij voor de tweede keer is betrapt op cocaïnegebruik. foto Michel Spingler/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70