Het ruikt in 'Rambo' dood na dagenlange belegering ALLÉÉN DEZE WEEK Model Busca STEiMAUS Keuken 6 1 Maandag 11 mei 2009 PZC Van zondag 10 mei t/m zondag 17 mei profiteert u bij Keuken Kampioen van spectaculaire kortingen. Want alleen dan krijgt u 40% korting op topapparatuur, 15% korting op keuken meubelen, 40% korting op uw werkblad én gratis montage! Of u nu op zoek bent naar een moderne greeploze keuken of een landelijke sfeerkeuken. Keuken Kampioen biedt u alle stijlen. Want alleen bij Keuken Kampioen kunt u terecht voor een Steinhaus-keuken, dit zijn keukens van Duitse top kwaliteit, maar dan 20% goedkoper dan andere A-merken! Ingebouwde kastenwand. Hoogwaardige afwerking in hoogglans wit en hoogglans chocoladebruin. Inclusief topapparatuur van Whirlpool. *Vraag naar de actievoorwaarden in de showroom w I Kampioen Tel luit je winst MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard) telefoon 0118-606690 Kijk voor overige adressen en openingstijden op VAvw.keukenkampioen.nl Zuma presenteert nieuwe regering PRETORIA - Een dag na zijn offi ciële aantreden heeft de Zuid-Afri kaanse president Jacob Zuma giste ren zijn nieuwe kabinet gepresen teerd. Oud-minister van Financiën Trevor Manuel is benoemd tot voorzitter van een comité dat de gevolgen van de financiële crisis in het land moet aanpakken. Veertig procent van de bevolking moet rondkomen van minder dan 2 dol lar per dag. Hotel in Tirol weigert joodse gasten INNSBRUCK - Een Tiroler hotel in de Oostenrijkse plaats Serfaus wei gert joodse gasten. De eigenaresse stuurde een joodse familie uit We nen een e-rftail en liet daarin we ten dat ze geen kamers aan joden verhuurt wegens eerdere 'slechte ervaringen' met joodse gasten. Dat meldden Oostenrijkse media giste ren. Het gebied waar Serfaus ligt, is de laatste jaren populair bij or thodoxe joden. Veel hotels bieden koosjere maaltijden aan. Saakasjvili wil met oppositie praten TBILISI - De Georgische president Michail Saakasjvili heeft oppositie leiders uitgenodigd vandaag te ko men praten om uit de impasse te komen waarin het land verkeert. Dat hebben regeringsfunctionaris sen gisteren gezegd. Aanhangers van de oppositie betogen al een maand lang dagelijks tegen de rege ring. Zij willen dat Saakasjvili af treedt en verkiezingen uitschrijft en verwijten de president dictato riaal gedrag. '48 miljard minder voor Duitse fiscus' BERLIJN - Het Duitse ministerie van Financiën houdt rekening met een daling in de belastinginkom sten van 48 miljard euro. Dat meld de het Duitse Handelsblatt zater dag op grond van cijfers van het ministerie. Donderdag publiceert het ministerie de officiële cijfers. Minister Steinbrück heeft al laten weten dat Duitsland zich moet voorbereiden op een fikse derving van belastinginkomsten tot 2013. Lijk van moordende hoogleraar gevonden WASHINGTON - Agenten hebben za terdag in de Amerikaanse staat Georgia het lijk gevonden van de van moord verdachte Amerikaan se professor George Martin Zink- han, die ook aan de Vrije Universi teit in Amsterdam werkte. Zink- han zou een kuil hebben gegraven, waarin hij zichzelf zou hebben doodgeschoten. Hij werd gezocht voor de moord op drie mensen, onder wie zijn vrouw. Moe mem pu&zeid, hoe mem meugd In Sichuan, de Chinese provincie die vorig jaar werd getroffen door een zware aardbeving, schieten nieuwe gebouwen uit de grond. Overlevenden hebben echter nog geen hoop op een goede toekomst. door Remko Tanis c hen Si Fa (51) en z'n vijf familieleden zitten voor hun plastic noodwoning op lage plastic stoeltjes. Ze eten uit plastic kommen. Plas tic breekt niet, mocht de aarde weer gaan beven. Chen woont nu acht maanden in dit opvangkamp, met tienduizend anderen. Met z'n zessen delen ze een kamer van zo'n twintig vier kante meter onder een blauw dak van golfplaten. De familie woonde in Beichuan, een dorp in de bergen van mid- den-China dat op 12 mei vorig jaar volledig werd verwoest door een aardbeving. Voor elke levende in dit kamp staat een dode: de helft van de bijna dertigduizend inwo ners van Beichuan kwam die zon nige maandagmiddag om het le ven. In de hele regio overleefden negentigduizend mensen de aard beving niet. Ruim vijf miljoen mensen raakten dakloos. Chen verloor zijn vrouw en een broer. Hij is soms moeilijk te ver staan, want langs het kamp dende ren bulldozers en kiepwagens. Aan de overkant van de weg staan de buitenmuren van nieuwe flats al overeind. Ook het nieuwe schoolgebouw is bijna gereed. „De wederopbouw gaat erg snel", vindt Chen. „Alleen, wij werken er niet aan mee. Mijn broer en ik zijn bouwvakker geweest, maar het werk hier wordt gedaan door arbeiders uit een andere provincie. Anders zouden die geen werk heb ben. De overheid heeft het zo gere geld. Ik heb het zwaarste jaar uit mijn leven achter de rug. Nu zit ten we hier zonder werk, zonder geld, zonder hulp. De toekomst is verwarrend. Vandaag hebben we eten", wijst hij op de plastic tafel. „Of we dat morgen ook hebben, is nog afwachten." De getroffen regio in Sichuan is be zaaid met rode spandoeken met overheidsslogans zoals 'Bouw vast beraden aan de toekomst!' Op aan plakborden hangen contactadver tenties. Het vrouwencomité heeft een blind date-evenement georga niseerd. Mensen die hun man of vrouw hebben verloren in de be ving kunnen er op zoek naar een nieuwe partner. De geur van vernietiging en dood heeft plaatsgemaakt voor die van versgestort beton. De gele machi nes die een jaar geleden zo deli- www.lekkerpuzzelen.nl Qy js vr NAPIER - Een als Rambo uitgedoste Nieuw-Zeelander van Nederland se komaf heeft de afgelopen dagen veel commotie veroorzaakt in de stad Napier in Nieuw-Zeeland. De 51-jarige Jan Molenaar schoot don derdag een agent dood, waarna de politie zijn woning belegerde. Nadat hij de agent had doodge schoten, verschanste Molenaar zich in zijn huis. Vrijdag onderhan delde hij nog met de politie. Dat le verde echter geen resultaat op. In de nacht van vrijdag op zater dag deden zich twee zware explo sies voor in het zwaar gebarrica deerde huis. Daarop drongen agen ten de woning binnen en vonden zij het lijk van Molenaar in een slaapkamer. De politie was naar het huis van Molenaar gegaan omdat ze ver moedden dat hij wiet teelde. De agenten dachten aan een routi neklus, maar zij kwamen bedro gen uit. Molenaar bleek veel ge vaarlijker dan gedacht. Vrienden beschrijven hem in de krant NZ Herald als een eenling met een grote fascinatie voor wa pens en explosieven. Annelies Boogaerdt, de ambassa deur van Nederland in Nieuw-Zee land sprak van een 'triest inci dent'. Zij kon niet zeggen of Mole naar beschikt over een Nederlands paspoort. De man woonde al tien tallen jaren in Nieuw-Zeeland. Hij diende daar in het het leger en werkte in het verleden als uitsmij ter in uitgaansgelegenheden. In de afgelopen decennia zijn 150.000 Nederlanders naar Nieuw-Zeeland geëmigreerd. Boogaerdt: „Niemand kijkt hier op van een buitenlandse achternaam, en er lopen ook heel wat Mole naars rond in Nieuw-Zeeland. Het was waarschijnlijk gewoon een ki wi (Nieuw-Zeelander, red)."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6