Ajax houdt zich alleen maar bezig met wat komen gaat Voor Van Gaal BIJ AJAX EISEN WIJ MOTIVATIE prioriteitb"j psv Feyenoord gunt Roda JC een herkansing 26 i Maandag 11 mei 2009 PZC TOPSCORER 1. Mounir El Hamdaoui (AZ) 23 2. Luis Suarez (Ajax) 22 3. Marcus Berg (FC Groningen) 17 T- - T- ft ftft ftft ft iS S* ft:'. 'l g$jg5* ft S&ftfe' L?*<V-'- <"•*-; is»Sè.5si, i 3-V 'é$sfe^ Uit protest bleef de tribune van de F-side tijdens de eerste helft van de wedstrijd Ajax-FC Twente leeg. De fans hingen wel een spandoek op om hun ongenoegen kenbaar te maken. foto Olaf Kraak/ANP Gesprekken over nieuwe coach beginnen deze week. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Ajax is nog niet in gesprek met een mogelijke opvol ger voor de opgestapte trainer Mar co van Basten. Dat zal vermoede lijk deze week gebeuren. De club sloot het turbulente sei zoen gisteren af met een ï-o zege op FC TWente (doelpunt Urby Emanuelson). De derde plaats in de eindrangschikking brengt Ajax in de darde voorronde van de Eu ropa League. De twee duels zullen op (of rond) 30 juli en 6 augustus worden gespeeld. De eerste training voor het nieuwe seizoen staat gepland op 22 juni. Jo hn van 't Schip, die gisteren voor één keer als hoofdtrainer op de bank zat, zal de komende dagen doorgaan met de evaluatiegesprek ken met de spelers. „Ik ga 22 mei op vakantie. Ik hoop dat voor die tijd meer duidelijk is over de nieu we trainer." Volgens technisch manager Danny Blind is tot op heden alleen intern gesproken over wie Van Basten moet opvolgen. Op de vraag of Ajax deze week al één of meer kan didaten voor de functie van hoofd trainer zal benaderen, zei Blind gis teravond: „Dat ligt wel in de lijn der verwachting." Het is zeker dat Ajax de selectie volgend seizoen inkrimpt tot maxi-" maal 28 spelers. De kans is aanne melijk dat de verhuurde Dennis Rommedahl (NEC), Albert Luque (Malaga) en George Ogararu (Steau Boekarest) niet terugkeren in de A-selectie van Ajax. Robbert Schilder (NAC) en doelman Den nis Gentenaar (in de belangstelling van VW en Feyenoord) vertrek ken uit Amsterdam. Voor Leonardo is formeel ontslag aangevraagd, maar de Braziliaan was gisteren vanwege blessures en IRW Ajax krimpt de selectie voor vol- gend seizoen in tot maximaal 28 man. Het ligt in de lijn der ver wachting dat deze week kandi daat-trainers worden benaderd. schorsingen basisspeler. Als inval ler was hij deze jaargang van waar de voor de club. Het kan zijn dat Ajax hem een nieuwe aanbieding doet, maar dat is afhankelijk van eventuele aankopen - Eljero Elia van FC Twente staat nog altijd op het verlanglijstje - én van de visie van de nieuwe trainer. Blind: „In grote lijnen weten we hoe de selec tie er uit komt te zien, maar we moeten nog een slagje om de arm houden." De spelers krijgen deze week te ho ren wanneer ze worden terugver wacht in de Arena. Er staan deze en volgende maand nog veel inter landverplichtingen op het pro gramma. Ajacieden die deze zo mer in actie komen, krijgen langer vakantie. De Amsterdammers hoef den gisteren niet zo diep te gaan om de laatste wedstrijd van het sei zoen van de nummer twge te win nen. Miralem Sulejmani verzuim de Ajax in een vroeg stadium aan een 2-0 voorsprong te helpen. De treffer viel pas in de 60ste minuut, uit een directe vrije trap van Ema nuelson. Kampioen verslaat in laatste wedstrijd Heerenveen met 3-1. door Ruud Ramler alkmaar - De kampioensschaal heeft zijn plaats gevonden bij AZ. Nu de trainer nog. Louis van Gaal ruimt vandaag, als na ieder sei zoen, zijn bureau uit in Alkmaar dat hij voor een zonvakantie met de familie achter zich laat. Alleen op de vraag of het een voorgoed 'adieu AZ' betreft had de coach die zo open is geen antwoord. Na een wervelend slotakkoord te gen Heerenveen (3-1) met soms fraaie staaltjes voetbal, prachtige doelpunten en de uitgestelde con- fettiregen, maakte de landskam pioen een rondrit door het eigen stadion. De schaal die eindelijk was bezorgd waar hij thuis hoort, werd in alle zalen getoond. De stoet passeerde onderweg fans en familie maar ook de meeste spe lers van de vorige Alkmaarse kam- pioensploeg uit 1981, die nu bij de huldiging een erehaag vormden. Het stadion stond op de banken voor Moussa Dembele, tegen de Friezen goed voor twee doelpun ten, en Mounir el Hamdaoui. Die met zijn 23ste succesnummer het seizoen afsloot als topscorer van de eredivisie. Er werd gesprongen en gezongen, alleen niet speciaal voor Van Gaal. Met name de harde kern van de fans maakt er geen punt van als de coach met wie zij .geen innige relatie hebben zijn ge voel naar München volgt. Want het Is duidelijk dat Van Gaal met het kampioenschap in de achter zak voor zichzelf klaar is in Alk maar. Waar hij geen hogere idea len meer ziet om na te streven en daarom besloot na driemaal 'nee' eindelijk zijn ja-woord aan de Bei erse grootmacht te geven. Eerder had Bayern, dat na een ma tig seizoen toch nog meedoet om de titel in de Bundesliga, vergeefs bij hem aangeklopt toen hij nog werkzaam was in Barcelona. De tweede poging werd gedaan toen hij bondscoach was. Nu voelde Van Gaal zich eindelijk vrij om de gesprekken in te gaan. Die hebben, naar het schijnt, inmiddels ook tot een akkoord geleid tussen coach en Bundesligaclub. Alleen in Alk maar hebben ze daar geen weet van. „Soms denk ik wel eens dat de media veel beter op de hoogte zijn dan ik", schamperde directeur voetbalzaken Marcel Brands. „Als Bayern belt nodig ik ze uit, schenk een kop koffie in en zal ze nog eens vertellen dat Louis bij AZ een contract tot 2010 heeft", sprak voorzitter Dirk Scheringa. Hij peinst er niet over zelf contact op te nemen om te informeren hoe het er werkelijk voor staat. „Dat zou wat worden. Ik ga Real Ma drid, Chelsea of met welke andere club hij al enigszins in verband is gebracht toch ook niet bellen?" Door de onwetendheid van het moment heeft het evenmin zin, zegt Scheringa, te reageren op een toekomst die hij niet kent. „Het zal niet eenvoudig worden een op volger voor Van Gaal te vinden. Want het lijstje geschikte kandida ten is niet groot. Maar dat pro bleem hebben we pas in 2010, als het contract van onze trainer af loopt." Louis van Gaal zou er echter geen weddenschap op afsluiten dat hij tegen die tijd nog actief is bij AZ. Zonder zelf aan te geven wat hij dan wel denkt te gaan doen. De trainer laat niet los dat hij Andries Jonker, nu nog technisch directeur van Willem II, keeperstrainer Frans Hoek en de door hem zelf aangestelde videoanalisten van AZ graag mee zou nemen naar Mün chen. Daar wordt Van Gaal mor gen verwacht om Bayern aan het werk te zien tegen Leverkusen en om de impasse bij AZ met Uli Hoeness te bepraten. De manager weigert iedere afkoopsom te beta len voor de trainer die hem ten on rechte voorspiegelde dat een tus sentijds vertrek uit Alkmaar geen probleem is. Scheringa stortte zich liever in het feestgedruis dan serieus in te gaan op wat hij speculaties noemde. Wel wilde de voorzitter nog iets meegeven aan de trainer die zijn AZ kampioen maakte. „Vorig jaar hebben wij ons loyaal opgesteld door hem in moeilijke tijden altijd en overal te steunen. Misschien is Louis daarom nu wel een beetje moreel verplicht zijn tijd bij AZ af te maken." B Trainer Louis van Gaal van lands kampioen AZ wil naar Bayern München. Wat de Alkmaarse club betreft is zijn tussentijdse vertrek niet aan de orde. TILBURG - Met de slechtste klasse ring sinds 28 jaar nam PSV giste ren afscheid van een seizoen, waar over de komende dagen nog inten sief wordt doorgepraat. Fred Rut ten, die gisteren in Tilburg de wed strijd tegen Willem II (0-3) vanaf de tribune aanschouwde, is inmid dels volop aan de slag met de sa menstelling van de A-selectie en zijn technische staf De Raad van Commissarissen komt volgende week bijeen om het functioneren van alle geledingen binnen de club te evalueren. Belangrijke prioriteit voor president-commissaris Frits Schuitema is het vastleggen van Phillip Cocu als assistent van Rut ten. PSV hoopt dat Cocu volgend seizoen in staat is om minstens twee dagen per week bij de trainin gen aanwezig te zijn. Limburgers winnen in de Kuip en kunnen het vege lijf alsnog redden. door Hans Leber rotterdam - Feyenoord nam in stijl afscheid van het reguliere sei zoen 2008-2009. Ondanks bet ver lies (2-3) tegen Roda JC in de Kuip haalden de Rotterdammers met een zevende plaats op de ranglijst de play-offs. De Limburgers, voor de wedstrijd nog de nummer laatst, krijgen door de overwin ning de kans het vege lijf te red den via de play-offs. Hoewel de Kuip met sfeeracties vooraf in de juiste stemming was gebracht, slaagde de thuisploeg er in om niet goed aan de wedstrijd te beginnen. Verdedigingsfouten zorgden er vopr dat Roda al na 20 minuten met 0-2 voor stond door een doelpunt van Sekou Cissé en een penalty van Marcel Meeuwis. Roda kreeg die strafschop, nadat Dwight Tiendalli de weer in gena de aangenomen Anouar Hadouir onderuit haalde. Tiendalli kreeg daarvoor direct rood. De Limburgers speelden een van de betere wedstrijden van het sei zoen, maar dreigden door een arbi trale dwaling tóch direct te degra deren. Nadat Roy Makaay na tien minuten in de tweede helft met een schot doelman Bram Castro had gepasseerd, en Hadouir voor 1-3 had gezorgd, gaf scheidsrechter Kevin Blom op aangeven van zijn grensrechter een penalty aan Feye noord. Pa Modou Kah zou hands hebben gemaakt bij een hoge voor zet, maar in werkelijkheid beroer de Feyenoorder Kevin Hofland de bal met de hand. De penalty werd door Makaay benut: 2-3. In het rumoer dat daarop ont stond voegde Roda-coach Harm van Veldhoven zijn collega Leon 'Ik heb Leon excuus aangeboden, ik hoor zoiets niet te zeggen' Vlemmings een scheldwoord toe: 'Klootzak, dan moet je beter kij ken', zei hij omdat Vlemmings niet toegaf dat Hofland hands maakte. Op aangeven van de vier de official, die dit hoorde, werd de trainer weggestuurd door Blom. Direct op het veld en achteraf trok Van Veldhoven het boetekleed aan. „Ik heb Leon excuus aangebo den, ik hoor zoiets niet te zeggen, hoe geïrriteerd ik ook was door de gebeurtenissen." Vlemmings maak te er nadien geen woorden meer aan vuil: „Dit kan gebeuren. Er stond veel op het spel voor Roda." Hofland rondde een twaalf minu ten durende invalbeurt nog af met een rode kaart wegens een elle boogstoot. Omdat de concurrentie ook niet won, werd Feyenoord ze vende en gaat met NAC Breda de eerste 'best-of-three' in .de play offs spelen. Er resten dus nog een paar wedstrijden, maar tóch werd gisteren alvast afscheid genomen van enkele spelers. Henk Timmer, Serginho Greene, Michael Mols en de wegens een kaakoperatie afwe zige Theo Lucius.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68