PZC Volendam weer in tranen 25 31 en 32 Jenson Button lijkt op weg naar titel in Formule 1 Gaby Demanet neemt afscheid bij Hoek met een tweede plaats Tip? sport@pzc.nl FC Volendam-spelers Yannick de Wit (rechts) en Meivin Platje druipen teleurgesteld af nadat duidelijk is geworden dat hun ploeg uit de eredivisie is gede gradeerd. foto Toussaint Kluiters/ANP Maandag 11 mei 2009 Barcelona moet nog even geduld hebben barcelona - FC Barcelona moet nog even geduld hebben voordat de Spaanse voetbaltitel kan wor den gevierd. De koploper verspeel de gisteravond voor eigen publiek in de slotfase een voorsprong van 3-1 tegen Villarreal. Bij winst was de finalist van de Champions League onbereikbaar geweest voor naaste belager Real Madrid. Nu kwamen de bezoekers in Camp Nou onverwacht terug tot 3-3. Boonen brengt zichzelf in een lastig pakket middelburg - Tom Boonen zet niet alleen zijn wielerloopbaan op het spel, maar ook die van zijn ploeg Quick Step. De 28-jarige Belg werd voor de tweede keer be trapt op het gebruik van cocaïne. Net als vorig jaar zal de inmiddels geschorste renner waarschijnlijk een startverbod voor de Ronde van Frankrijk krijgen. pagina 28 en 29: Tom Boonen zet zijn carrière op het spel Hage en Van Bremen kampioen met Baronie echt - De Zeeuwse voetballers Mathijs Hage en Jordy van Bre men zijn gistermiddag met Baro nie kampioen geworden in de hoofdklasse B van het zondagvoet bal. Hun Bredase club won het slotduel van de competitie met o-i bij EW in Echt. Het verschil met concurrent Gemert bleef op de laatste speeldag één punt. Hage speelde vorig seizoen nog bij Zie- rikzee, Van Bremen komt oor spronkelijk uit Axel. Caudron wipt De Bruijn in wereldbeker Antalya antalya - Voor Jean Paul de Bruijn was de tweede ronde het eindstation van de wereldbeker wedstrijd in Antalya. De drieban- der uit Hulst beet zaterdag met 3-2 in het stof tegen de Belg Frédéric Caudron. De toernooizege ging naar de Duitser Martin Horn die in de finale met 3-1 te sterk was voor Dick Jaspers. Ató pagina 29: Horn verrast Jaspers Keeper JVOZ A1 doet aangifte mishandeling middelburg - Weshley Nijsse uit Oost-Souburg heeft aangifte ge daan van mishandeling. De zes tienjarige doelman van JVOZ Ai is zaterdag na afloop van de Esad Os- manovski Memorial Cup in Bres- kens in de rug geduwd en tegen het hoofd geschopt toen hij ver trok van het sportpark, 's Avonds is hij daarvoor in het ziekenhuis behandeld. Volgens vader René was zijn zoon het slachtoffer van spelers van het Belgische team Zul te Waregem, dat hij als scheids rechter tijdens het toernooi zou hebben benadeeld. De politie wil dat niet bevestigen. Ploeg degradeert uit eredivisie na gelijkspel (2-2) bij De Graafschap. doetinchem - Tussen 15.53 en 16.03 uur was De Graafschap gister middag virtueel eerstedivisionist. De Superboeren stonden in het rechtstreekse degradatieduel tegen FC Volendam met 1-2 achter, maar een eigen doelpunt van Volendam- mer Gerry Koning zorgde ervoor dat de ploeg van trainer Darije Ka- lezic via de play-offs alsnog het ve ge lijf kan redden. Voor Volendam viel daarentegen na de 2-2 remise het doek. Het was voor de club uit het dorp aan het IJsselmeer de tiende degradatie uit de eredivisie. Een achtbaan van emoties golfde gistermiddag door stadion De Vij verberg. De spelers van De Graaf schap waren opgelucht dat directe degradatie op het laatste moment was afgewend. De ploeg moet nu op 19 en 22 mei tegen de winnaar van MW/Telstar de finale van de play-offs tegen Excelsior of RKC Waalwijk proberen te halen. Bij FC Volendam vloeiden de tra nen. De ploeg van trainer Frans Adelaar oogstte dit seizoen veel sympathie met de gedurfde en aan vallende speelwijze, maar 29 pun ten waren onvoldoende om recht streekse degradatie af te wenden. „Bij mij worden de tranen nu nog geblokkeerd, maar die zullen wel komen", stelde Adelaar. „Dit is een enorme klap." Die enorme mokerslag leek halver wege de tweede helft op de hoof den van de Achterhoekers neer te dalen. Het al doodgewaande Roda JC presteerde het onwaarschijnlij ke door in De Kuip v.an Feyenoord te winnen en De Graafschap ver speelde na rust in een mum van tijd een 1-0 voorsprong (kopbal Stephan Keiler in de 58e minuut). De ploeg van Kalezic groepeerde zich niet voor het eigen doel om de 1-0 te koesteren. „We maakten het veld veel te lang", verklaarde Kalezic de Volendamse treffers van Gerson Sheotahul en Jack Tuyp in de 64e en 68e minuut: 1-2. Op dat moment was het doek gevallen voor De Graafschap. Op het moment dat Kalezic Geert den Ouden als breekijzer wilde inbren gen, schoot Koning de bal achter zijn eigen doelman Jeroen Verhoe ven: 2-2. „Heel zuur om op zo'n manier te degraderen", verzuchtte Koning, die het spreekwoordelijke 'door-de-grond -zak-moment' be waarde tot na de wedstrijd. „Want ik had ook na de 2-2 nog het idee dat we konden winnen. Helaas zat het er niet in." Kalezic bracht daar op een extra middenvelder (Jung- schlager, red.) in. Dat bleek een te rechte keuze, want meer dan de play-off§ zat er voor de Doetin- chemmers toch niet in omdat ADO Den Haag simpel won van Vitesse (3-1). „De eerste doelstel ling is nu gehaald en dat is een compliment aan de spelers", stelde Kalezic. Hij nam eind februari het roer over van Henk van Stee en pakte in tien duels - weliswaar met zeer defensief spel - dertien punten. De ex-verdediger haalde de discipline aan en maakte de ploeg conditioneel sterker toen na een test van een inspanningsfysio loog bleek dat de ploeg fysiek ma tig in elkaar stak. De spelers krij gen nu twee dagen vrij om de ac cu op te laden voor de degradatie duels tegen MW of Telstar. Op pa pier lijkt dit een 'makkie', maar de werkelijkheid is anders. Vorig sei zoen was De Graafschap ook al veroordeeld tot de play-offs, maar toen werd pas met hangen en wur gen tegen FC Zwolle het verblijf in de eredivisie gecontinueerd. Voor de Volendammers zijn de druiven zuur. „Dit is een doemsce nario dat uitkomt", somberde Jack Tuyp. „Wie verwacht nou dat Ro da in De Kuip van Feyenoord wint? Dit is een treurige dag voor Volendam. En nu? Uithuilen en volgend seizoen weer voor de titel gaan." Toeschouwersaantallen eredivisie breken records De 306 duels in de eredivisie hebben voor het eerst in de geschiedenis meer dan zes miljoen mensen naar de stadions getrokken. In totaal be zochten 6.067.288 fans de duels. Het oude record dateerde van vorig seizoen met 5.743.463 toeschou wers. Het gemiddelde bij een eredivisiewedstrijd kwam voor het eerst bo ven de 19.000 toeschouwers uit (19.827 fans). De eerste divisie zag bij 380 duels in totaal 1.279.278 toeschouwers de toegangspoorten passeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67