TOP gaat omhoog, Fortis naar beneden BV Goes wint NBF Stedenontmoeting 50+ Grote groep van Forza Gymnastica naar NK springen B pzc Maandag 11 mei 2009 37 Korfbalderby in eerste klasse is geen moment spannend: 12-7. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - De gezichten van de korfballers van Fortis stonden zaterdag op onweer. Iedereen staarde wezenloos voor zich uit, er werd weinig gepraat. Dat de Souburgers zo kansloos-waren ge weest tegen TOP Arnemuiden, moest even verwerkt worden. Voorafgaand aan het duel, dat met 12-7 door de thuisploeg gewonnen werd, stonden beide eersteklassers op tien punten. Op papier waren de achttallen dus aan elkaar ge waagd, maar in de praktijk is dat allang niet meer zo. Fortis zit al maanden in zwaar weer en is ho peloos op zoek naar vorm, TOP heeft daarentegen al tijden de wind mee en is zelfs in staat de beste ploegen stevige weerstand te bieden. De ene formatie is bezig aan een afdaling door de klassen, de andere aan een beklimming. Zaterdag kwamen ze elkaar tegen en passeerden ze elkaar. Flet enige wat TOP verweten kon worden, was dat de score niet veel hoger uitviel. „We waren heer en meester. Ik heb geen enkel mo ment het idee gehad dat we zou den gaan verliezen", zei trainer Edwin Coppoolse. „Maar het had misschien wel 18-7 moeten wor den. Zo groot vond ik het verschil tussen ons." Dat de thuisploeg er 'maar' twaalf maakte, kwam doordat het team te weinig op het afstandsschot ver trouwde. TOP, dat een jong team heeft, wilde te graag scoren uit doorloopballen en speelde daar vooral in het begin ook op. Alleen Frank Bouwsma, normaal meer een aangever dan een afmaker, haalde daar profijt uit. Hij legde Remi van de Broeke twee keer in de luren en maakte zowel de 3-2 als de 4-2. De andere treffers, De korfballers van TOP hebben geen enkele moeite met Fortis. De Arnemuidenaren verslaan de Souburgers met 12-7 na een 7-5-ruststand. TOP wil naar top drie TOP kijkt na zaterdag vooral omhoog. Trainer Edwin Cop poolse aast op de derde plek, die nu wordt ingenomen door ODO. De Arnemuidenaren staan nu vierde. Met ontmoetingen tegen Swift (achtste), IJsselvogels (zesde) en ODO nog op het program ma is die doelstelling reëel. „We willen graag de beste club van Zeeland zijn", zei Co ppoolse. „Maar ik verwacht niet dat we Tjoba nog inhalen. Dus dan moeten we maar de tweede ploeg van Zeeland wor den." bijna allemaal gemaakt door de vrouwen, kwamen uit afstands schoten en vrije ballen. Verdedigend was TOP wel ij- zersterk. Dat Remco Crucq en El- ze Blankenburgh niet voorkwa men in het lijstje van doelpunten makers bij Fortis, was een verdien ste van Leon en Nelleke van Bel- zen. „We hebben bijna al hun ster ke schutters uit de wedstrijd ge houden", zei Coppoolse trots. „Al leen in de laatste minuut voor rust hadden we even een moment van zwakte. We lieten Fortis terug komen van 7-3 naar 7-5. Maar in het begin van de tweede helft gin gen de tegenstanders weer heel snel over de knie. We hebben de wedstrijd heel volwassen uitge speeld." Bij Fortis hadden ze het in de tweede helft niet meer. Niets luk te. De ene keer slaagde de ploeg van Aarnout Crucq en Ad Vos er niet in onder het juk van TOP uit te komen, de andere keer hadden de Souburgers de pech dat de bal len uit de korf draaiden. Met eni ge frustatie zagen ze hoe Jeanine Marijs, Petra de Ridder en Jantine Meulmeester ze aan de andere kant wel raak schoten. Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Frank Bouwsma en Petra de Ridder 3, Jantine Meulmeester 2. Scores Fortis: Remi van de Broeke 3, Niels Bebelaar, Jessica de Boer, Chalana Janisse en Patrick Koppejan 1 Goese bowlers folderen tijdens toernooi voor Senior Games. door Roeland van Vliet goes - Het team van bow lingvereniging Goes heeft gisteren voor de tweede keer achter elkaar de NBF Stedenontmoeting 50+ ge wonnen. Het Bevelandse tiental - vijf mannen, vijf vrouwen - bleef op de eigen banen Breda met 7590 pins liefst 171 pins voor. De equipe van bowlingvereniging Mid delburg eindigde achtste en laat ste. Voor BV Goes was de thuiswed strijd een ideale gelegenheid om de Senior Games te promoten. De bowlingwedstrijd worden name lijk in september in Goes gehou den. „We hebben weer flink wat folders uitgedeeld", vertelde voor- ritter Chris Mijnsbergen, die giste- len ook meedeed. „Ik heb van een aantal mensen ook gehoord dat ze zich nog gaan inschrijven." Op de Goese banen is tijdens de Senior Games plek voor 192 deel nemers. Tot op heden hebben zo'n zestig mensen zich voor het bowlingtoernooi ingeschreven. Mijnsbergen: „Ik denk niet dat we helemaal vol gaan komen, maar het gaat sowieso door." Alle acht teams speelden gisteren vier games. Na de eerste twee ga mes ging de thuisploeg ruim aan de leiding. In de derde game kwam Breda dichtbij. „Maar in de laatste game liepen we toch weer flink uit. Al werd het verschil niet zo groot als vorig jaar." Chris Mijnsbergen had de hoogste individuele score: 898 pins, 224 pins gemiddeld. Liliane Vintens, eveneens van BV Goes, had met 808 pins de hoogste score bij de vrouwen. BV Goes heeft voor de tweede keer op rij de NBF Stedenont moeting 50+. Op de eigen banen noteert het tiental een score van 7590 pins. De Belg Chico Roza-Martinez, die uitkomt voor BV Goes, wint met zijn team de Stedenontmoeting. foto Ronald den Dekker DEN bosch - Gymnastiekvere niging Forza Gymnastica uit Goes is óp zaterdag 20 juni met zes seniorenspringers vertegenwoor digd op het Nederlands kampioen schap dubbel minitramp. Zater dag was de tweede kwalificatie wedstrijd in Den Bosch. Eerder konden de gymnasten NK-tickets verdienen in Goes. Yardin den Engelsman, Perry van Ingen, Pim Steendijk en Jesse Dijk huizen plaatsten zich bij de man nen senioren, Cassandra Somers en Anne Steendijk bij de vrouwen senioren. Ook in de vier jeugdcategorieën mag de Goese vereniging tal van springers naar Ahoy sturen. Eén van hen is Anthony Loohuis, die zaterdagmiddag in Den Bosch tweede werd bij de junior mannen. Met 116,6 punten haalde de Vlissinger een persoonlijk re cord. TOP-korfbalster Nelleke van Belzen zoekt een afspeelmogelijkheid in het duel met Fortis. Joyce Schoonaard verde digt haar. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63