Sport Jesper Francke geeft bloemen aan moeder 't Halve Maantje Vermue loopt pr op 1000 meter in Lisse Tennissers Yerseke kunnen zich tegen De Bongerd veilig spelen Kwadendamme komt tegen Heusden met de schrik vrij Jeremy de Nooijer verkast naar Sparta JVOZ A1 negende op Osmanovski Memorial PZC Maandag 11 mei 2009 I 3 5 Hansweertse Boys begint nacompetitie met nipte nederlaag. middelburg - De eerste wedstrijd in poule 2 van de nacompetitie le verde Hansweertse Boys, dat zo lang meestreed om de titel in de vijfde klasse B, een teleurstellende o-i-nederlaag op tegen Boeimeer. In poule 5 deed Kwadendamme het beter met een benauwde 2-i-overwinning op Heusden. Hierdoor spelen de Boys volgende week hun tweede duel bij Corn Boys, terwijl Kwadendamme een week later in Rijsbergen WR treft. Hansweertse Boys-Boeimeer o-i: Voor rust was de thuisploeg iets sterker, echter zonder dat dit kansen opleverde. In de extra tijd kwam er uit scrimmage voor het doel een ongelukkig eigen doel punt voort. Alex Trieling, die de bal als laatste aanrakte, zag hoe die via de binnenkant van de paal voorbij doelman John Kraayen- brink rolde. De tweede helft was een goed combinerend Boeimeer op alle fronten sterker. Meer dan een mo gelijkheid in de 53e minuut lever de dit echter ook niet op. Het bleef bij 0-1, waarna de bezoekers ook de verplicht strafschoppense- rie na afloop in hun voordeel be slisten. Kwadendamme-Heusden 2-1: Na een goede start van de thuisploeg namen de bezoekers gaandeweg de eerste helft het heft meer in handen. Dat leidde na een half uur tot de 0-1 van Pim Kievits. Kort voor rust torende Erik de Groene bij een hoekschop van Ar jan Franse boVen iedereen uit en kopte hij de gelijkmaker binnen: 1-1. Halverwege de matige tweede helft onderschepte de snelle Roel de longe op het middenveld de bal. Hij omspeelde de doelman en schoot de 2-1 binnen. In de slotmi nuut ontsnapte Kwadendamme: eerst bracht Berry Simonse met de voet redding, vervolgens werd de bal uit de rebound van de lijn ge trapt, waarna de daarop volgende inzet tegen de lat eindigde. Ook de strafschoppenserie besliste Kwa dendamme in zijn voordeel. Eén niveau hoger walste Jong Am- bon over De Schutters heen: 6-1. Daniël Pattinama opende de score voor de Middelburgers, waarna Remco Felius een eigen doelpunt maakte. Daarna scoorde hij wel in het goede doel. Eldridge Pentury en Dazz Hitijahubessy zorgden voor rust nog voor 4-1. Via Remco Felius en Daniël Pattinama werd het na rust 6-1. Ook Domburg won. Door treffers van Bob Maranus en Martijn Min- derhoud werd het 2-0 tegen Hoe ven. Zondag-vijfdeklasser Kwaden- damme gaat volgende week met een overwinning op zak naar VVR. Heusden wordt thuis met 2-1 verslagen. middelburg - Jeremy de Nooijer verruilt JVOZ Al voor Sparta Al. De zeventienjarige voetballer uit Vlissingen treedt hiermee in de sporen van zijn vader Dennis, die ook op zijn zeventiende naar de Rotterdamse eredivisionist ver trok. Hij speelde-indertijd bij RCS. Dennis de Nooijer verkeerde toen overigens in goed gezelschap, om dat ook zijn tweelingbroer Gérard naar Sparta ging. breskens - De junioren van JVOZ zijn zaterdag als negende geëindigd tijdens de Esad Osmanovski Me morial Cup in Breskens. De ploeg won in het duel om die negende plaats met 2-1 van Breskens onder 23- RBC Al won het toernooi. De fina le tegen Ajax A2 eindigde in 0-0, waarna de Brabanders beter waren in het nemen van strafschoppen. Atlete uit Lewedorp pakte brons tijdens Ter Specke Bokaal. door Roeland van Vliet lisse - Atlete Esther Vermue is za terdag tijdens de Ter Specke Bo kaal, de eerste wedstrijd van het nationale baancircuit, derde gewor den op de 1000 meter. De uit Le wedorp afkomstige hardloopster, die uitkomt voor Rotterdam Atle tiek, liep in Lisse een persoonlijk record: 2.54,22. De 21-jarige Vermue, specialiste op de middenafstand, kwam ruim een seconde tekort voor de over winning. Die moest ze laten aan Nicole van Amstel, die in 2.53,13 de finishlijn passeerde. Steven Nuytink van AV'56 klokte in Lisse de tiende tijd op de 400 meter horden. De Goesenaar snel de in 56,63 over de hindernissen en werd daarmee derde in zijn se rie. Hij moest wel liefst vier secon den toegeven op de winnaar, Ma- rius Kranendonk. fcJBW Esther Vermue snelde in Lisse naar een pr op de 1000 meter. Inwoner Koudekerke wint drukbezette Meidoornloop in Nisse. door Sjaak Sinke nisse - De slogan 'Ons Zeeuwen bin zunig' geldt zeker voor Jesper Francke, de winnaar van de der tiende editie van de Meidoorn loop in Nisse. Op de vraag of hij al wat aan moederdag had gedaan, was zijn antwoord: „Dat ga ik nu doen. De bloemen die ik gewon nen heb zijn voor mijn moeder." Of het aan moederdag lag of aan de verhuizing van de zaterdag naar de zondag, zeker is dat alle deelne mersrecords in Nisse gebroken werden. Er waren ruim vijfhon derd mensen actief met hardlo pen, fietsen en wandelen. Dat was gunstig voor de uit Nisse afkomsti ge arts Piet de Haas, die in Tanza nia een weeshuis bouwt. De op brengst van de Meidoornloop gaat daar dit jaar naartoe. Klokslag drie uur stonden er drie honderd atleten op het Dorp splein aan de start voor de 15 of 7,5 kilometer. Triatleet Remy Vasseur had er zin en liet al snel zijn achtervolgers zijn hielen zien. Na twintig minu ten was het echter gedaan met hem en namen Miquel van Tonge ren en lesper Francke de kop over. Het lukte de verrassend sterk lo pende Alwin Vermeulen (Kwaden damme) en Kevin de Pagter (West- kapelle) om aansluiting te krijgen. De Pagter moest zijn medevluch ters al snel laten gaan. In de laatste 400 meter zette Van Tongeren zijn eindsprint in, maar evenals in de Oranjeloop van vori ge week was Francke de man met de meeste snelheid en won dan PW Koudekerkenaar Jesper Francke wint in Nisse de dertiende Mei doornloop. Zijn tijd op de 15 kilo meter is 54 minuten en 4 secon den. ook in 54 minuten en 4 seconden. Van Tongeren had drie tellen meer nodig, maar bleef Vermeulen ruim schoots voor. Erik de Kok (Arne- muiden) viel net buiten het po dium, maar bleef Vasseur voor. „Een weekje op trainingskamp in het Portugeese Monte Gordo en ik ben weer helemaal terug", ver klaarde Anjolie Engels (Middel burg) haar overwinning bij de vrouwen in een knappe 59 minu ten en 35 seconden. De winnares van vorig jaar, Marianne de Kok uit Lewedorp, pakte de tweede plaats, ruim voor Saskia Goole (Ka- pelle). Op de 7,5 kilometer ging de zege evenals vorig jaar naar de Belg Kris Derveaux, die Lars Paardekoper achter zich hield. De Goesenaar had waarschijnlijk de 3000 meter op de baan van zaterdag nog in de benen. Annet van der Linde finish te zo ongeveer voor haar voordeur als eerste bij de vrouwen op de kor te Meidoornloop. Wel verloor in straight sets van Wesley van Noord. Greeve en Beerens konden ook niet voor een winstpartij zorgen in het dubbelspel, want er werd met 2-6 6-7 verloren van Scher- beyn en Trapman. Van Remortel 'Ik denk dat we al in eerdere confrontaties punten hebben laten liggen' en Van der Wel haalden het enige punt van de dag binnen. Tegen Van Noord en Bently liep de span ning hoog op, maar in een allesbe- slissende tiebreak in de derde set waren Van Remortel en Van der Wel goed voor de zege. „Het was op zich niet erg dat we verloren van de koploper", zei Van der Wel na afloop van de uitput tingsslag, „maar we hadden toch wel erg hard punten nodig. Maar ik denk dat we al in eerdere con frontaties punten hebben laten lig gen." Ondanks de penibele situatie houdt Van der Wel de moed erin. „Ik gooi de handdoek nog niet in de ring, al wordt het met nog twee speeldagen te gaan nu toch wel heel erg moeilijk." In de landelijke vierde klasse deed het tweede team van 't Halve Maantje wel goede zaken. Tegen koploper United Service 2 werd er thuis met 4-2 gewonnen. Het der de team van 't Halve Maantje ver loor met 6-0. Bevelanders verliezen voorlaatste duel met 2-4 van De Schelde. yerseke - De tennissers van Yerse ke zijn er op de zesde speeldag in de hoofdklasse van de districtscom petitie niet in geslaagd thuis te win nen van De Schelde uit Vlissingen. Het werd 2-4. Daarmee kon Yerseke lijfsbehoud in de hoogste districtsklasse van het Zeeuwse tennis nog niet veilig stellen, aangezien Yerseke aanstaan de zaterdag op de laatste speeldag theoretisch nog kan worden inge haald door Westerschouwen. Dan zal er door het team van Yerseke wel verloren moeten worden van het al gedegradeerde De Bongerd uit Kloetinge. Vooral de dubbelspelen waren za terdag spannend, interessant en ook van doorslaggevende beteke nis. Mario van Gastel en Jean Dhooge namen het in het eerste dubbelspel op tegen Dimitri Kaij- ser en Sven Bakker. Hoewel Van Gastel en Dhooge de eerste set met 6-2 wonnen, waren het toch Kaij- ser en Bakker die zich goed herpak ten en het tweede en derde bedrijf met 6-4 6-3 naar zich toetrokken. In het tweede dubbelspel verloren Jeroen Bakx en Richard de Witte van Rogier van Housselt en Ruben Hendrikse: 6-3 1-6 en 4-6. De vier enkelspelen werden on derling verdeeld door De Schelde en Yerseke. Jean Dhooge verloor kansloos met 1-61-6 van Van Hous selt en Van Gastel was niet opge wassen tegen Kaijser: 2-6 2-6. De Witte en Bakx waren verantwoor delijk voor de twee punten na mens Yerseke. De Witte won met 7-5 7-5 van Bakker en Bakx ver sloeg Orestis Molopodis met 7-6 6-4. Het tennisteam van De Bongerd kreeg in de thuispartij tegen Sjef (Aardenburg) twee punten in de schoot geworpen vanwege twee op gaven, één enkel- en één dubbel spel. Toch verloor De Bongerd nog de confrontatie met 4-2. Kwadendamme-voetballer Erik de Groene (rechts, met gebalde vuist) heeft net de 1-1 gemaakt in het duel met Heusden. foto Johan van de Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61