in Kloetinge Constancia en Coban maken het verschil voor Terneuzen Zenuwen spelen Borssele en Yerseke parten Kruiningen houdt Hoedekenskerke van zich af in eerste nacompetitieduei B PZC Maandag 11 mei 2009 3 1 Eersteklasser geeft zeker lijkende marge alsnog weg: 2-2. door Rudy Boogert KLOETINGE - Na dik tachtig minu ten leek er geen vuiltje aan de lucht voor Kloetinge. Met geduldig en verzorgd voetbal had de ploeg tegen Nieuw-Lekkerland een 2-o-voorsprong opgebouwd. „De wedstrijd zat op slot", vond Theo de Boon, trainer van Nieuw-Lek kerland. Maar in de bewogen slot minuten kwam zijn ploeg alsnog langszij. En daar zette Kloetinge vraagtekens bij. De Kloetingse hoon kwam op het bordje van het arbitrale trio. Twee minuten nadat invaller Göksel Cakir met een oogstrelende vrije trap in de kruising de 2-1 uit zijn rechterschoen had getoverd, kwam Mervin Niemantsverdriet oog in oog te staan met de doel man van Nieuw-Lekkerland. Met de vingertoppen voorkwam deze dat de inzet van Kloetinges gevaar lijkste man in het doel belandde. Kloetinge maakte zich op voor de corner, maar scheidsrechter Pij pers en zijn (neutrale) assistent aan de zijlijn gaven een doeltrap. Twintig tellen later lag de 2-2 ach ter Kloetinge-doelman Jaco van der Schee. „Schandalig", vond trai ner Diederik Hiensch. „Dat twee man niet zien wat iedereen op en rond het veld wel ziet... Op dit ni veau, in deze wedstrijd, dan ben je de kluts kwijt." Het was een scheidsrechterlijke dwaling dat Kloetinge zijn hoek schop niet kreeg. „Maar de gelijk maker viel daar toch niet uit", stel de Theo de Boon retorisch. Dat vond Hiensch wel. „Mijn spelers gingen klaar staan voor die hoek schop, waardoor onze organisatie niet goed stond bij de doeltrap waaruit de gelijkmaker viel." Een onverdiende gelijkmaker ook nog 's. „Je kunt wel zeggen dat we hier Kloetinge geeft in de slotfase een 2-0-voorsprong weg in het nacompetitieduei met Nieuw-Lekkerland. Promoveren wordt daardoor moeilijk. gezwijnd hebben", erkende De Boon. Tot de 85e minuut was er maar één ploeg die voetbalde. Met na me in de eerste helft was Kloetin ge heer en meester. „Dramatisch", noemde De Boon het optreden van zijn manschappen. „Bij ons ging het precies zoals we wilden", zei Hiensch. De beloning voor het tactisch sterke spel kreeg.Kloetinge na 36 minuten. Etiënne Mallie opende de score door een corner van Wouter de Craene binnen te koppen. Een vrucht van de doorde weekse training. Toen Marinus Baas, die verder in de tang zat bij Gert-Jan Stout, een kwartier voor tijd op aangeven van Mervin Nie mantsverdriet een counter bij de eerste paal afrondde, leek de eerste stap naar de hoofdklasse gezet. Het liep anders. Cakir maakte na 85 minuten 2-1. Drie omstreden minuten later stuitte hij op Van der Schee, waarna Stout de re bound benutte voor 2-2. De protes ten tegen de niet gegeven hoek schop leverden Niemantsverdriet nog rood op. Kloetinge-Nieuw-Lekkerland 2-2 (1-0). 36. Etiënne Mallie 1-0, 75. Mari nus Baas 2-0, 85. Göksel Cakir 2-1, 88. Gert-Jan Stout 2-2. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Rode kaart: 88. Mervin Niemantsverdriet (Kloetinge). Gele kaart: Erwin van der Woerdt en Björn Quartel (beiden Kloetinge). Aantal toe schouwers: 500. Niet meer in eigen hand Kloetinge speelt zaterdag zijn tweede nacompetitieduei bij Roda Boys. Volgende week za terdag volgt het slotduel Nieuw-Lekkerland-Roda Boys. De winnaar van de driekamp speelt voor een plaats in de hoofdklasse tegen de nummer twaalf uit de hoofdklasse C (PKC'83 of Staphorst). Kloetinge heeft de promotie kansen niet meer in eigen hand. Als het zaterdag wint van Roda Boys, is deze ploeg meteen uitgeschakeld maar moet het nog wel op bezoek bij Nieuw-Lekkerland. Elftal legt met 3-1-zege basis voor plek in de volgende ronde. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Het scorebord gaf aan dat er nog vijf minuterute spe len waren, toen Sinan Coban met zijn tweede treffer van de middag Terneuzen in de eerste confron tatie met Rood Wit uit Veldhoven naar een ruimere marge schoot. De rood-zwarten wonnen met 3-1 en verschaften zich een beste uit gangspositie voor de return. Coban keek tevreden terug op de eerste confrontatie tussen beide ploegen en zei met vertrouwen naar Veldhoven af te reizen. „We moeten dan wel gewoon vol op de aanval spelen", keek hij alvast vooruit. „We moeten onze voor sprong niet gaan verdedigen, maar SPS mist penalty in slotminuut en laat kans op gelijkspel liggen. door Marco Puik MIDDELBURG - In de nacompetitie van de vierde klasse deed Kruinin- gen uitstekende zaken. De ploeg van trainer John Tahapary won met 2-1 van Hoedekenskerke. SPS verloor bij FSV: 2-1. Kruiningen-Hoedekenskerke 2-1: Kruiningen begon sterk aan de wedstrijd. Op aangeven van Onno Veerhoek opende Adriaan van de Plasse met een kopbal al vroeg de score: 1-0. Na een kwartier verdub belde de Reimerswaalse club de marge. Na een aanval over links kwam de bal voor de voeten van Job Sinke, die met een schitterende volley raak schot: 2-0. In de tweede helft was Van de Pias ervoor zorgen dat we daar ook sco ren." Terneuzen-Rood Wit was een duel met twee gezichten. De thuis ploeg begon voortvarend en ken de met twee treffers binnen ruim twintig minuten een vliegende start. Beide doelpunten werden aan de rechterflank voorbereid. Constancia zette al heel vroeg in de wedstrijd twee man in de wind, trok naar binnen en schoot met zijn linker raak: 1-0. Niet veel later stelde hij opnieuw vanaf rechts Coban voor de eerste keer in staat om te scoren: 2-0. Na de hervatting drongen de Bra banders, die van achteruit een pPI Zondag-tweedeklasser Ter- neuzen en zondag-derdeklasser HW'24 uit Hulst beginnen de nacompetitie met een overwin ning. se dicht bij 3-0, maar zijn boogbal leverde geen treffer op. Slecht uit verdedigen bij de thuisclub vorm de na 70 minuten de inleiding tot de aansluitingstreffer van Sebastian La Grand. Hoedekenskerke ging hierna nadrukkelijk op jacht naar de gelijkmaker. Ronald Zuijdwegt was dicht bij 2-2, maar zijn inzet kon door de Kruiningen-doelman nog over het doel worden getikt. De strafschoppenserie werd even eens door de thuisclub gewonnen: 4-2. FSV-SPS 2-1: De bezoekers hadden in het eerste halfuur het betere van het spel. In die periode kwam de ploeg uit Poortvliet ook op voor in Kruiningen begint de nacompeti- tie van de vierde klasse met een overwinning op Hoedekensker ke: 2-1. SPS verliest met dezelf de cijfers bij FSV. man doorschoven, geruime tijd aan. Alban Grimie kopte uit de eerste aanval na rust op de lat. Ter- neuzen was daarna geruime tijd het spoor bijster en grossierde bij de opbouw van achteruit in bal verlies. Jetten schoot een vrije trap via de Terneuzense muur bin nen: 2-1. Maik de Wolf maakte uit eindelijk de 3-1. Eén niveau lager stapte HW'24 gisteren in Tilburg met een nipte overwinning van het veld (1-2). De Hulster ploeg legde daarmee een goede basis voor het bereiken van de volgende ronde van de na competitie. Toch had de ploeg van trainer Eric Brems al met één been in die tweede ronde kunnen staan. Gert-Jan van den Dries en Evert van den Berg zorgden in de twee de helft voor de Zeeuws-Vlaamse treffers. sprong. Wie anders dan topscorer Willem Bevelander nam het doel punt voor zijn rekening: 0-1. Naar mate de eerste helft vorderde, kwam de thuisclub beter in de wedstrijd. In de 38e minuut zorgde Raymond Lingen voor de 1-1. Na rust hadden de Brabanders een duidelijk overwicht. Twintig minu ten voor tijd resulteerde dit in de 2-1 van Edward de Rooij. In de slot minuut kreeg SPS een uitgelezen mogelijkheid om langszij te ko men. Na een overtreding van Mar- tijn den Hartog op Martin Quist wees de scheidsrechter naar de stip. Willem Bevelander ging ach ter de bal staan, maar zijn inzet werd gestopt door keeper Robert Hanssen. Ook de strafschoppenserie, die al leen bij een gelijke eindstand in de poule van belang is, ging verloren voor de Tholenaren (4-3). De voetballers van Borssele en Yerseke spelen negentig minuten verkrampt en komen niet verder dan 0-0. foto Willem Mieras Bevelandse elftallen missen inspiratie in nacompetitieduei: o-o. door Marlot Hak BORSSELE - Het is vaker voorgeko men daf ploegen verlammen als het doel in zicht is, maar als dat bij twee tegenstanders het geval is blijft er weinig spektakel over. De ambiance, de vele toeschouwers en het prachtige weer waren zaterdag gunstige voortekenen voor een mooi nacompetitieduei tussen vier deklassers Borssele en Yerseke. Het werd een inspiratieloze strijd: o-o. Borssele is het afgelopen seizoen sterk vooruitgegaan. Met de terug komst van oud-spelers Marc van Haneghem en Arjan Verburg is de ploeg opgekrabbeld uit de onderste regionen van de competitie. De twee waren dit jaar meerdere ke ren bepalend. Na het behalen van de eerste-periodetitel eindigde de ploeg op twaalf punten van kam pioen De Noormannen. Promotie naar de derde klasse zou het sei zoen een extra tintje geven. Die ge dachte leek de spelers van Borssele echter te benauwen. Yerseke, de nummer twee van de vierde klasse B, had vanaf het be gin het initiatief. Na tien minuten kreeg het elftal via Elco de Schip per een goede kopkans. De keeper van Borssele redde uitstekend door een snelle reactie met de vuisten. Daarna was het spel van beide ploe gen redelijk in balans, maar wer- 'Dat we de nacompetitie hebben gehaald, is al een hele prestatie' den de spaarzame kansen aan bei de kanten niet benut. De ergernis daarover werd uitgevochten met veel fysieke duels. In de eerste der tig minuten moesten de verzorgers al meerdere malen toesnellen. Yerseke-trainer Jaimy van Blop- poel: „In de eerste helft merkte ik dat we niet in vorm waren, ik denk door de zenuwen. Ik heb in de rust aangegeven dat iedereen gewoon zijn normale spel moest proberen te spelen." In de tweede helft kregen beide ploegen toch nog goede kansen. Vooral het einde werd nog span nend toen de toeschouwers de bal meerdere keren tegen de lat of in het zijnet zagen belanden. Het bleef uiteindelijk bij een gelijkspel. Van Bloppoel was na afloop nuch ter over het duel. Wij hebben de beste kansen gecreëerd, maar je moet scoren om te winnen." Ook zijn collega van Borssele, Andres de Visser, leek niet erg in zijn maag te zitten met het tamelijk slechte spel van zijn ploeg. „Dat we de na competitie hebben gehaald, is al een hele prestatie. Promoveren is geen must." Beide coaches zien het duel tegen Alliance, de derde ploeg in de drie kamp, positief tegemoet. Wjnnen beide teams het duel met de con current uit Roosendaal, dan zal Borsselé in een finaleplaats tegen de winnaar uit de andere poule strijden om promotie. De thuis ploeg won namelijk na de wed strijd de strafschoppenserie die moest bepalen wie er met een gelij ke stand in de poule door mag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57