Hoekschop zorgt voor beroering Voetbalbolwerk brokkelt verder af Dozijn spelers Kloetinge zegt toe RCS moet winnen met twee goals verschil B Kloetinge-voetballer Marinus Baas probeert een speler van Nieuw-Lekkerland van zich af te schudden in de eerste wedstrijd van de nacompetitie. foto Willem Mieras 30 I Maandag 11 mei 2009 pzc kloetinge - TWaalf spelers uit de huidige selectie van voetbalclub Kloetinge hebben toegezegd ook volgend seizoen voor de club uit te komen. De enige vraagtekens zijn nog Etiënne Mallie, loffrey Geldof en Mervin Niemantsver- driet. Verdediger Erwin van der Woerdt wilde aanvankelijk stoppen, maar gaat toch door bij Kloetinge. Het zelfde geldt voor doelman Jaco van der Schee, die in de belangstelling stond bij Vlissingen. Ook topschut ter Marinus Baas blijft. Zondag-eersteklasser verliest met 5-3 bij Blauw Geel'38. door Marco Puik VEGHEL - Toen Gérard de Nooijer zes minuten voor het einde van het nacompetitietreffen tussen Blauw Geel'38 en RCS de aanslui- tingstrefFer (4-3) in het doel kop te, leken de Souburgers een e- nerverende voetbalmiddag af te sluiten met een perspectiefvol re sultaat. Een treffer van invaller Mehmet Gurbuz (5-3), twee minu ten in blessuretijd, maakt de uit gangspositie van RCS voor de te rugwedstrijd er een stuk lastiger op. Na 25 minuten keken de gasten al tegen een 2-0-achterstand aan. Even dreigde een afstraffing voor RCS, maar een doelpunt van Al- win van Ham (2-1, kort voor rust) bracht weer hoop in de Souburgse harten. Saïd Bouzambou deed het duel helemaal kantelen door in de openingsminuut van de tweede helft de gelijkmaker op het bord te zetten. RCS kon echter niet doordrukken en moest het initia tief opnieuw aan de thuisclub la ten. In de '57e minuut werd Mou- nir Biyadat geen strobreed in de weg gelegd: 3-2. Een rode kaart voor Youssef Afkir, die de al dan niet doorgebroken Van Vessem aan het shirt vast hield, maakte de opgave voor RCS er vervolgens niet gemakkelijker op. Ruim een kwartier hield het tiental van RCS zonder noemens waardige problemen stand. Tien minuten voor tijd ontfutsel de Van der Sanden echter de bal en draaide deze op fraaie wijze in de uiterste hoek: 4-2. Het was een nieuwe tegenslag voor RCS, dat zijn rug toch weer rechtte. De aan sluitingstreffer van Gérard de Nooijer zorgde voor veel blijd schap in het RCS-kamp, maar de 5-3 in blessuretijd maakte de lange terugreis naar Oost-Suburg aan zienlijk minder aangenaam. Zeelandia Middelburg verliest beslissingsduel van MOC'17: 4-3. door Koen de Vries HEINKENSZAND - Het voormalige voetbalbolwerk Zeelandia Middel burg speelt volgend seizoen in de vierde klasse. De drievoudig lands kampioen verloor de beslissings wedstrijd van MOC'17 met 4-3. Op het veld van Luctor'88 in Hein- kenszand speelden zich gistermid dag bizarre taferelen af Voor rust haalde Zeelandia Middelburg nog niet eens het niveau waarop het komend seizoen moet acteren. Toen lag de wedstrijd ook een kwartier stil omdat Jerfy Booy bij een duel zijn scheenbeen brak en afgevoerd moest worden naar het ziekenhuis. Na de pauze zetten de Walchenaren druk, wat enorme paniek bij de jonge ploeg uit Ber gen op Zoom veroorzaakte. Onder aanvoering van Alberto Conde Morgado kwam Zeelandia Middel burg terug tot 4-3, maar in de slot minuten kon de ploeg geen vuist meer maken. Vooraf leek Zeelandia Middelburg de grote favoriet om directe degra datie naar de vierde klasse te ontlo pen. MOC'17 had vorige week een enorme dreun gekregen toen de Middelburgers het vege lijf voorlo pig redden door MOC in de laatste competitiewedstrijd met 2-1 te ver slaan. Bovendien kampte MOC met een enorme blessurelijst. Pas tien minuten voor het begin van de wedstrijd kon gistermiddag de opstelling bekendgemaakt wor den. In die opstelling verscheen tot ver bazing van de Middelburgers wel de naam van Erik van de Wate ring. De MOC'er kreeg vorige week net als Mare Alfons (Zeelan dia Middelburg) zijn vierde gele kaart. Alfons werd deze week voor de beslissingswedstrijd geschorst, Van de Watering kreeg naar eigen zeggen een brief waarin staat dat hij pas vanaf 12 mei niet mag voet ballen. De Middelburgers deden niets met dat voordeel. Na een flitsende aan val in de eerste minuut via Alber to Conde Morgado viel de ploeg ver terug. „Onbegrijpelijk", vond trainer Roy Hendriksen. „Ik heb geen flauw idee waar het aan lag. Uiteindelijk waren we er nog dicht bij, na die dramatische eerste helft. Dit is heel pijnlijk." Erik van de Watering kon in de ne gende minuut simpel binnentik- ken nadat Kevin Krieger zijn direc te tegenstander (Marvin Bedaf) wel heel simpel liet lopen. Balver lies van Freerk Koelma luidde de 2-0 in. Van de Watering zette met een simpele voetbeweging Robert van Lammer vrij voor het doel: 0-2. De 0-3 was een streep in de kruising van Michiel van Terheij- den vanuit en vrije trap. Vroeg na rust maakte Conde Mor gado vanuit het niets 1-3, waarna doelman Jansen van Galen niet in greep bij een vrije trap van Van Terheijden (1-4). Met nog een kwartier te gaan kopte Conde Mo- ragdo de 2-4 binnen en even later was hij eerder bij de bal dan doel man De Zwart: 3-4. De 4-4 kwam er echter niet. Bij de verliezers klonken na de wedstrijd geluiden van diepe teleurstelling, maar ook van vechtlust. „Schrijf maar op", dicteerde voorzitter Pe terson. „Komend seizoen komen we keihard terug." Zijn club gaat extra investeren in de jeugdopleiding en hoopt zo ook wat sterkere voetballers te bin den. Maar er wordt ook getrokken aan spelers. Zo is tweedeklasser Goes in vergevorderd overleg met sterspeler Conde Morgado. Zeelandia Middelburg verliest het beslissingsduel met MOC'17 (4-3) en degradeert daardoor uit de derde klasse van het zondag- voetbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56