Zeeland PZC Koorschool moet 'Zeeuwser' worden BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 13 22 en 23 Grote Markt trilt op zijn grondvesten Buschauffeur krijgt slaag in Wissenkerke Krabbendijkenaar met Tholenaar geeft man 158 langs woonplaats slaag met een stok Grote voeten Baardige bluesgekken zijn stuk voor stuk aardige mensen Brusselse regeltjes over bacteriën in de stinkkaas Maandag 11 mei 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Cursussen en meer koren moeten instituut in Goes impuls geven. door Raymond de Frel GOES - De Zeeuwse Koorschool in Goes moet weer 'Zeeuwser' wor den. Met de oprichting van een aantal nieuwe koren en een divers cursuspakket willen het stichtings bestuur en directeur Evert Wagter meer zangers van buiten de Beve- landen trekken. In het beleidsplan voor 2009 tot en met 2012 staat dat de school moet uitgroeien tot 'dé koepel voor klassieke en religieuze kwali- teitskoormuziek in Zeeland'. „Het jongenskoor staat centraal. Maar als dat niet repeteert, is ons ge bouw leeg. We kunnen er veel meer mee doen. De Zeeuwse Koor school is een groeibriljant, maar we willen er wat meer briljantjes aanhangen om tot een glinsterend geheel te komen", zegt Wagter. Hij zet in op de oprichting van drie nieuwe koren. „De eerste is al in de maak, de Zeeuwse Vrouwens- cola, dat Gregoriaanse liturgische liederen gaat zingen. Daarnaast willen we een koor formeren dat nieuwe Nederlandse liturgische muziek brengt. En dan denken we ook nog na over de oprichting van een meisjeskoor. Het is niet zo dat wij willen concurreren met ande ren, we willen puur de gaten in ko renland vullen." Het jongenskoor moet zich voortaan niet alleen meer richten op Latijnse liederen, De Zeeuwse Koorschool in Goes hoopt met nieuwe koren en een cursusaanbod ook mensen van buiten de Bevelanden aan zich te binden. maar ook op wereldmuziek. Bo vendien zijn er gesprekken gaande om de samenwerking tussen het jongenskoor en het mannenkoor Sint Cecilia te formaliseren. Wagter benadrukt dat de koor school blijft insteken op klassieke en religieuze koormuziek, maar de drempel moet wel omlaag. „Wij richten bewust geen popkoor op, maar we streven natuurlijk wel naar aanwas. Die krijgen we wel licht ook door het aanbieden van cursussen. We varen daarbij niet in het water van de Zeeuwse Mu ziekschool, want je moet denken aan specifieke cursussen als noten- leer voor zangers, gehoortrainin- gen en begrip van de Latijnse litur gie. Nog veel laagdrempeliger is een cursus 'badkamerzingen', die we dit najaar starten. Daarmee wil len we mensen de kans geven om te ontdekken of zingen in een koor iets voor hen is." Volgens de directeur van de koor school gaan er geen financiële mo tieven schuil achter de vernieu wingsplannen. „Het mag hier ge woon wel wat frisser worden, want nu is het nog wat te bele gen." -O.-.- GOES - Beukende beats zorgden er gisteren voor dat de Grote Markt in Goes van vroeg in de middag tot middernacht op zijn grondves ten trilde. Dj's als Chuckie, 2Facedfunks (fo to), Erick E. en Funkerman zorgden ervoor dat een paar duizend dancefreaks de eerste Goe- se versie van City Dance bezochten. City Dan ce begon zes jaar geleden in Eindhoven als eerste gratis dansfeest, maar slaat sindsdien jaarlijks zijn vleugels uit naar andere plaatsen in Nederland. Het festivalterrein was herme tisch afgesloten met hekken, maar de horeca ondervond daar geen hinder van. De terras sen zaten bomvol. foto Ronald den Dekker Video op www.pzc.nl/bevelanden WISSENKERKE - Een 57-jarige bus chauffeur uit de gemeente Rei- merswaal heeft zaterdag om 7.30 uur op de Nieuweweg in Wissen kerke klappen gehad van een onbe kende man. Hij reed tegelijkertijd met een tegenligger door een weg versmalling. Toen de buschauffeur niet achteruit reed, stapte de bijrij der van de tegenligger uit en sloeg hem door het geopende raampje. De chauffeur had geen letsel. KRABBENDIJKE - Een 19-jarige man uit Krabbendijke scheurde in de nacht van vrijdag op zaterdag met 158 kilometer per uur over de Oude Rijksweg in zijn woon plaats. Hier geldt een maximum snelheid van 80 kilometer. Ook bleek dat de jongeman meer dan anderhalf keer de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. Hij moest meteen zijn rijbewijs in leveren bij de politie. THOLEN - Een 56-jarige man uit de gemeente Tholen is vrijdag in zijn woning aangehouden, omdat hij ervan wordt verdacht een 39-jarige streekgenoot met een stok te heb ben geslagen. Dat maakte de poli tie gisteren bekend. De 39-jarige man liep hoofd- en rugletsel op. Aanleiding is een al langer lopend conflict tussen de 56-jarige man en een familielid van de 39-jarige man. ZEEUWSE De beste vriendin van de 6-jarige Middelburgse was naar Indonesië geweest. Opa en oma, die daar zijn geboren, gingen ook mee. De Middelburgse was onder de in druk van de verhalen van haar vriendin, vooral omdat haar eigen grootouders er ook vandaan ko men. „Opa en oma zouden dan toch Indonesisch moeten praten?", Tip? redactie@pzc.nl vroeg ze gisteren aan haar vader. Die vertelde dat ze ook Maleis spre ken en gaf zelf wat voorbeelden. „Jij hebt kaki besar", zei hij tegen zijn dochter; „grote voeten". Moeder deed een duit in het zakje: „En ik kaki kegil!" Waarop de zoon riep: „Ik weet wat dat is; een dikke bibs." En nog een fijne moederdag!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51