Binnenland Madoff-claim treft SNS PZC Jonge ooggetuigen verwerken Vakantieplannen? m WD wil klaarheid over nieuwe termijn Kroes Boomsma eerder terug Betoging voor legaliseren wiet i 1 Mmmsi lees vind leef J 4 I Maandag 11 mei 2009 PZC 'Bank liet gedupeerden beleggen in professionele fondsen' den haag - Nederlandse gedupeer den van de Amerikaanse zwende laar Bernard Madoff bereiden scha declaims voor tegen de SNS Bank. De bank zou particulieren tegen de regels toegang hebben geboden tot professionele beleggingsfond sen. Die werden vervolgens de du pe van de miljardenfraude. Een gedupeerde heeft in voorberei ding op een mogelijke claim een kort geding aangespannen tegen SNS. De bank zou 'zijn zorgplicht hebben verzaakt door particulie ren te laten beleggen in fondsen die uitsluitend zijn bedoeld voor professionele beleggers'. De beleg gers staken op advies van vermo gensbeheerder Bos Partners via SNS geld in fondsen die veel kapi taal verloren aan Madoff Volgens het Financieele Dagblad gaat het om tientallen mensen die samen zeker vijftien miljoen verloren. SNS stelt dat de orders in de Ma- doff-fondsen werden uitgevoerd op initiatief van de beleggers. Vol gens de belegger die het kort ge ding aanspande heeft de bank hem er echter niet op gewezen dat de bewuste fondsen uitsluitend be stemd waren voor professionals. Voor zover bekend is het de eerste keer dat een zaak wordt aangespan nen tegen een Nederlandse bank in het Madoff-schandaal. De Ame rikaanse fraudeur heeft beleggers wereldwijd voor omgerekend onge veer vijftig miljard euro opgelicht. Dat gebeurde via een 'piramides pel'. Tot de gedupeerde banken beho ren Fortis Nederland, dat voor maximaal een miljard risico loopt, en ABN Amro. Daarbij gaat het niet om eigen beleggingen in Ma- doff-fondsen, maar om verstrekte leningen aan fondsen die op hun beurt geld in de Madoff-fondsenl hebben gestoken.SNS Reaal - moe derconcern van SNS Bank - stelde eerder voor een 'verwaarloosbaar bedrag' te zijn blootgesteld den haag - WD-leider Mark Rut-- te wil dat het kabinet snel duide lijkheid geeft over een nieuwe ambtsperiode voor Eurocommissa ris Neelie Kroes. Zo niet, dan gaat het onderwerp een rol spelen in de verkiezingscampagne voor het Europees Parlement, voorspelde hij gisteren. PETER Kinderen luisteren tijdens de dienst in de Grote Kerk naar dominee Rob Visser. Kroes, sinds 2004 commissaris voor Concurrentie, heeft laten doorschemeren een nieuwe ter mijn te ambiëren. De vermeende PvdA-kandidaat, staatssecretaris Frans Timmermans (Europese Za ken), zei zaterdag juist 'niet be schikbaar' te zijn. Alle reden dus om snel te beslissen, vindt Rutte. Ruim 300 kinderen en hun ouders bij speciale herdenkingsdienst. apeldoorn - „Kinderen hebben op Koninginnedag fijne dingen zien gebeuren, maar ook niet altijd fijne dingen", hield dominee Rob Visser van de Grote Kerk van Apeldoorn zijn gehoor voor. Hij wilde de kinderen in de kerk 'le ren om weer fijne dingen te zien'. Woorden als aanslag, auto, dader, doden en gewonden vielen daar om niet. Tussen de drie- en vierhonderd kinderen en hun ouders woonden zaterdagochtend de kinderkerk dienst in de Grote Kerk van Apeldoorn bij. De samenkomst met als thema 'Ik heb iets gezien', was bedoeld om de aanslag op Ko ninginnedag te verwerken. Domi nee Visser was zeer tevreden over de opkomst. Gisteren was er nog een dienst voor 12- tot 18-jarigen. Dat was tevens de laatste bijeen komst waar mensen konden stil staan bij het drama op Koningin nedag in Apeldoorn dat inmiddels aan acht mensen, onder wie de da der, het leven heeft gekost. Tijdens de kinderherdenkings dienst was ruimte voor zingen, het maken van gedichtjes en het uit zoeken van een knuffeltje. Aan de hand van een verhaaltje van de kikker en het vogeltje van Max Veldhuis kregen deze jongste getui gen van het drama uitgelegd wat doodgaan betekent: „Dood", vraagt kikker, „wat is dat?" „Iedereen gaat dood", zegt haas. - De 10-jarige Anouk Wolters uit Apeldoorn zag de aanslag van dichtbij gebeuren. Ze was er met haar opa en oma en haar 7-jarige zusje Sanne. „Ik dacht eventjes dat het een stuntman was", vertelde ze later aan haar moeder. „Anouk praat er continu over, ter wijl zij het meest gesloten is van de twee. Sanne niet, die is juist stil. Ze wilde ook niet mee om 'Jongeren moeten hun verhaal, zo vaak ze maar willen, kwijt kunnen' bloemen te leggen bij de herden- kingsplek. Ook deze bijeenkomst in de kerk zag ze niet zo zitten", vertelt haar moeder Karin Wolters die haar kinderen heeft uitgelegd dat het niet zo maar een ongeluk was. Net als Anouk is Sanne er rustig onder. Ze zegt thuis verhaaltjes te maken en die achter de spiegel op DVD SPAARZEGEL 'Vantage Point' www.pzc.nl/dvd HET IT Maait CÖBLD MBA/bbpi MEUER. amsterdam - De overheid moet de wietteelt legaliseren. Dat was de boodschap zaterdag op het Mu seumplein in Amsterdam. Organi saties als de Vereniging voor Op heffing van het Cannabisverbod en de Bond van Cannabis Detaillis ten hielden daar de Cannabis Be vrijdingsdag. D66-Tweede Kamer lid Boris van der Ham noemde het Nederlandse beleid in een toe spraak 'halfslachtig'. Coffeeshops mogen immers wel wiet verkopen, maar het is verboden om het te kweken. Daardoor is de handel in marihuana volgens hem in han den van de maffia. hilversum - Presentator Arie Boomsma is vanaf vandaag weer te horen op de radio en vanaf mor gen te zien op televisie. Dat heeft de EO gisteren bekendgemaakt. De omroep schorste Boomsma ruim twee maanden geleden na dat die schaars gekleed in het blad Linda had gestaan. Boomsma werd voor drie maan den geschorst, maar mag na goede gesprekken eerder terugkeren, liet EO-directeur Arjan Lock weten in een schrifelijke verklaring. Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4