All Ready wacht weer spannend slot in ijskast Thuisspelers D'Eule houden nieuwe cup in eigen prijzenkast TC Westerschouwen speelt gelijk in Cadzand Vier treffers van Koks niet genoeg voor winst pzc Maandag 11 mei 2009 3 7 TOP is heer en meester tegen matig Fortis arnemuiden - De Walcherse korf- balderby in de eerste klasse werd -■nimmer spannend: TOP Arnemui- den won zaterdag met 12-7 van het Souburgse Fortis. De thuisploeg PI was heer en meester en mocht ver weten worden dat het niet meer doelpunten maakte tegen de moei zaam korfballende Souburgers. „Het had ook 18-7 kunnen wor den", zei TOP-trainer Edwin Cop- poolse. Swift verliest met opgeheven hoofd alblasserdam - Het Middelburgse Swift, de hekkensluiter in de eer ste klasse, bood koploper Kinder- h dijk goed partij. De korfbalploeg uit Alblasserdam won met slechts 16-8. „Het was nog geflatteerd", vond coach Ralph Gillissen. „We hadden niet direct op punten gere kend hadden, maar nu lijkt het als of we weggespeeld zijn en dat was niet het geval." Tjoba verspeelt punt tegen IJsselvogels moordrecht - Tjoba had zaterdag een off-day in Moordrecht. De korf balploeg van trainer Chris van Put verspeelde daardoor een punt te gen IJsselvogels, de nummer voor laatst in de eerste klasse. Het werd 14-14. Tjoba, dat nu vier punten achterstand heeft op koploper Kin derdijk, kwam nog wel met 1-7 voor. Maar in de tweede helft maak te de thuisploeg het verschil geheel Dauwendaele verslaat zaalvoetballers RKTW middelburg - De zaalvoetballers van Dauwendaele deden in de tweede ronde van de nacompetitie goede zaken. In sporthal De Kruit- molen won de Middelburgse eerste klasser met 6-3 van RKTW. Ray mond Wolff en Jesper de Vlieger (2) scoorden voor rust. In de twee de helft troffen Raymond Wolff Steven de Visser en Jesper de Vlie ger doel. Vrijdag is de return. Esther Vermue derde op 1000 meter in Lisse LISSE - Atlete Esther Vermue is za terdag tijdens de Ter Specke Bo kaal, de eerste wedstrijd van het nationale baancircuit, derde gewor den op de 1000 meter. De uit Le- wedorp afkomstige hardloopster, die uitkomt voor Rotterdam Atle tiek, liep in Lisse een persoonlijk record: 2.54,22. De 21-jarige Vermue kwam ruim een seconde tekort voor de over winning. RBC A1 wint Esad Osmanovski Memorial breskens - De junioren van RBC .Roosendaal hebben zaterdag de Esad Osmanovski Memorial Cup in Breskens gewonnen. De Braban ders wonnen in de finale van Ajax A2. In de reguliere speeltijd werd er niet gescoord. RBC was daarna beter in het nemen van strafschop pen: 3-1. JVOZ werd negende, Breskens on der 23 tiende. Zierikzeese korfballers verliezen met 15-10 van ODO uit Maasland. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Met nog drie speel rondes voor de boeg is duidelijk dat de nummers zes, zeven en acht op de ranglijst onderling gaan uitvechten wie van hen ook vol gend seizoen eersteklasser is. IJssel vogels pakte een punt, All Ready en Swift verloren hun partijen. Ze verkeren allen in acute degradatie- zorgen. All Ready delfde in Maasland het onderspit tegen ODO (15-10), dat de pijlen gericht heeft op de twee de plaats en met de bijbehorende gedrevenheid de Zierikzeëenaars duidelijk de baas was. De Zierikzeese formatie die vanwe ge werkverplichtingen van coach Hans Landman zichzelf aanstuur de, had gehoopt op een spannen der verloop, maar moest snel na rust (7-5) toezien hoe ODO toe sloeg. Bij 10-6 werd de vinger op de zere plek gelegd: één vak kwam niet tot scoren. Het beslissende gat werd geslagen. All Ready had niet de kracht om zich terug in de par tij te knokken. Buiten haar macht prijst de Zierikzeese eersteklasser zich niet direct gelukkig met het gelijkspel van Tjoba tegen IJsselvo gels, waardoor de degradatieslag tussen IJsselvogels, Swift en All Ready in volle glorie uitgevochten wordt in de laatste drie rondes. De cruciale wedstrijd tegen IJssel vogels staat komende zaterdag op de rol. De druk om niet te verlie zen staat er goed op. All Ready is de laatste seizoenen gewend ge raakt met dat bijltje te hakken. Ook nu weer vertrouwt de ploeg pj\| All Ready verliest met 15-10 bij ODO in Maasland. Daardoor staat de korfbalploeg uit Zierik- zee weer voor een competities- lot met degradatiezorgen. op de strijdlust waarmee het in voorgaande situaties het vege lijf redde. Scores All Ready: Marcel Joziasse 3, Henk de Graaf en Anouk van Tiggelho- ven beiden 2, Desiré Voshart, Krista Bergsma en Jan Willem van Nieuwen- huize allen 1. Eerste klasse C STAND 1. Kinderdijk 11-20 2. Tjoba 11-16 3. ODO 11-15 4. TOP 11-12 5. Fortis 11-10 6. IJsselvogels 11-6 7. All Ready 11-6 8. Swift 11-3 RESTEREND PROGRAMMA 16 mei: All Ready-IJsselvogels 23 mei: All Ready-Fortis 6 juni: Swift-All Ready DOS onttroond in Grevelingencup met nieuwe stijl. door Joop van den Oudenhoven oosterland - Het eerste team van biljartvereniging d'Eule heeft zater dag het biljarttoernooi om de Gre velingencup gewonnen. Het ont troonde daarmee DOS, de win naar van vorig jaar, dat tweede werd. De zeventiende editie van het toernooi om de Grevelingen cup was in meerdere opzichten een opvallende happening. In het verleden streden twaalf teams om de cup en speelde de winnaar om de Schouwen-Duive- land-trofee tegen de winnaar van de Westhoekcup. Dat laatste leed echter al jaren aan bloedarmoede, waardoor ook de Schouwen-Dui- veland-trofee aan waarde inboette. Op initiatief van organisator d'Eu le werden de teams uit de West hoek uitgenodigd deel te nemen aan de Grevelingencup. Dat'vond gehoor bij Onder Vrienden uit Haamstede en Windenburg uit Noordgouwe. Een andere wijzi ging betrof de spelsoort. In het ver leden werd alleen libre gespeeld. Nu wordt gespeeld in de vorm van een triatlon: libre, bandstoten en driebanden. Alles op basis van han dicap. Een succesformule blijkt. En vol gens de organisatie voor herhaling vatbaar. Een derde noviteit betrof de cup zelf. Vorig jaar veroverde winnaar DOS de beker voor de derde keer en werd eigenaar van het fraaie kleinood. Het exemplaar was er een met allure en met aan schaf van een nieuwe lag een fi nanciële aderlating op de loer. Er- win Louwerse, voormalig eigenaar van NefFen d'Eule en indertijd schenker van de wisselcup, sprong in de bres en stelde een nieuwe be ker beschikbaar. Als dank blijft die.voor ten minste een jaar in de prijzenkast van de organiserende vereniging. Arjen en Marian Steenpoorte en Wim de Jonge werden immers de trotse winnaars van de zeventiende uit voering. Dat werden ze pas na een hevige strijd met verrassende wen dingen in diverse partijen. Zo won Piet Verschure van DOS 1 (twee de) met 1.71 gemiddeld in het drie banden van Martin Roos, maar liep tegen Arjen Steenpoorte na met 15-3 te hebben voorgestaan als nog tegen een nederlaag op. Anton Ista (DOS 2), een van de or ganisatoren, leverde bijzondere prestaties. Hij was als enige eerste klasser in het libre belast met een grote handicap (130). Zijn tegenstanders moesten naar 40 of 60 caramboles spelen. Deson danks won hij twee van de vier partijen. Wim de Jonge (links), hier geflankeerd door zijn clubgenoten Rodé Huij- brechts en Anton Ista, won samen met Arjen en Marian Steenpoorte de Grevelingencup. foto Ronald den Dekker PP De vrouwen van Duiveland kaap ten in Koudekerke hun tweede overwinning weg tegen het team van De Stoof. De Nieuwerkerkse vrouwen wonnen met 4-2. Linda Verbraak verloor weliswaar het eer ste enkelspel in twee sets, maar Brenda de Bruine, Renate Renger en Monique Deurloo trokken de wedstrijd naar hun voordeel toe. Alle drie de vrouwen wonnen in twee sets. De Bruine en Verbraak hadden in het dubbelspel drie sets nodig, maar zorgden wel voor het vierde punt. Renger en Angela Kouwenberg verloren het dubbel spel in drie sets. Dankzij de zege van Duiveland is het team zo goed als zeker van lijfs behoud in de landelijke tweede klasse. cadzand - De tennissers van Wes terschouwen hebben de uitwed strijd tegen ASOC uit Cadzand in de hoofdklasse van de districts competitie met 3-3 gelijkgespeeld. Het team van Westerschouwen, dat zo goed als zeker gedegradeerd is uit de hoogste districtsklasse, bleef met de drie behaalde punten op de voorlaatste positie staan. Met nog één speeldag te gaan (za terdag thuis tegen Animo uit Ter- neuzen) is het boek van de Schouwse ploeg bijna gesloten. In Cadzand werden zaterdag de drie punten knap in drie sets bin nengehaald. Johnny Quaak won zijn enkelspelpartij in drie sets van de oerdegelijke Dimitri Den- dooven. De eerste set was nog wel voor Dendooven met 6-3, maar met 6-4 6-4 sleepte Quaak toch de partij binnen. Michei de Vlieger verloor met 6-3 6-2 van Jan Maar ten van de Vrie, Chris Schoneman verloor in drie sets van Simon Ja ger (7-6 2-6 6-3) en Robert Kort was niet opgewassen tegen Björn Wielakker (6-4 6-4). De dubbelspelen vielen de kant op van Westerschouwen, zij het twee maal in drie sets. Quaak speelde sa men met Meuldijk zijn tweede driesetter van de dag. Samen wonnen zij met 1-6 6-2 6-4 van Dendooven/Jager. De Vlieger en Schoneman versloegen Van de Vrie/Wialakker met 3-6 6-16-0. zierikzee - Het vrouwenteam van de hockeyvereniging HSD leek op weg naar succes. Bij rust stond het team van 4-1 voor. Toch gaf het de punten nog uit handen. Teterin- gen won met 5-4. De mannen van het team uit Zierikzee hadden een off-day en verloren maar liefst met 1-7 van het veel lager geklasseerde Rapide 4. HSD-Teteringen 4-5: Al na een minuut nam HSD de leiding via Mirenne Koks. Daardoor domi neerde de thuisploeg vrijwel de ge hele eerste helft. Door treffers van de bijzonder scherp spelende Koks werd de voorsprong uitgebouwd naar 3-0, voordat Teteringen tegen kon scoren. Nog voor de doelwisse- Iing was het opnieuw Mirenne Koks die 4-1 liet noteren. HSD leek op rozen te zitten. Dat pakte toch even anders uit. Enkele minu ten na rust scoorde Teteringen 4-2 en HSD kon zich niet uit die neer waartse spiraal losmaken. HSD-Rapide 4 1-7: Aanvankelijk begon HSD aardig. Het had in de eerste tien minuten zelfs een over wicht en kreeg enkele doelkansen. Daarna sloeg Rapide toe. Binnen een relatief kort tijdsbestek scoor de het vier keer. De thuisploeg was daardoor aangeslagen en zakte ver weg. Ook in de tweede helft kon Rapide vrij simpel uitlopen naar 0-7. Sven Hulshoff scoorde toen tegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49