iaar weer de cm ken over 158 langs woonplaats Koorschool moet weer 'Zeeuwser' worden De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? 1 1 1 Krabbendijkenaar met SPZC Maandag 11 mei 2009 1 5 j krabbendijke - Een 19-jarige man uit Krabbendijke scheurde in de nacht van vrijdag op zaterdag met 158 kilometer per uur over de Oude Rijksweg in zijn woon plaats. Hier geldt een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur. Ook bleek dat de inwoner van Krabbendijke meer dan anderhalf keer de toegestane hoeveelheid al cohol had gedronken. De man moest meteen zijn rijbewijs inleve ren bij de politie. Dreischor ontvangt Rozenburgs koor dreischor - Het Rozenburgs man nenkoor bezoekt op zaterdag 16 mei Dreischor. Het koor treedt vanaf 19.30 uur op in de Adrianuskerk. Het Rozen burgs mannenkoor telt bijna hon derd leden en zingt vierstemmig. Het repertoire is afwisselend met musical, operette, gewijde muziek en klassieke stukken. Het koor heeft inmiddels verschillende cd's opgenomen. De toegang voor het concert is gratis. Vrouwennetwerk bijeen in Middelharnis middelharnis - Vrouwen van Goe- ree-Overflakkee en omgeving zijn donderdag 14 mei welkom op een netwerklunch in Middelharnis. De bijeenkomst is bedoeld voor leden van FemaleFactor en iedereen die daar kennis mee wil maken. De ontmoeting staat centraal bij deze bijeenkomst. Meer informatie is te krijgen via www.femalefactor.nl. Aanmelden voor de bijeenkomst kan bij esther@gewoonesther.nl. Buschauffeur krijgt slaag in Wissenkerke wissenkerke - Een 57-jarige bus chauffeur uit de gemeente Rei- merswaal heeft zaterdag om 7.30 uur op de Nieuweweg in Wissen kerke klappen gehad van een onbe kende man. De 57-jarige man reed tegelijkertijd met een tegenligger door een wegversmalling. Toen de buschauffeur niet achteruit reed, stapte de bijrijder van de tegenlig ger uit en sloeg hem door het geo pende raampje. De chauffeur had geen letsel. door Raymond de Frel GOES - De Zeeuwse Koorschool in Goes moet weer 'Zeeuwser' wor den. Met de oprichting van een aantal nieuwe koren en een divers cursuspakket willen het stichtings bestuur en directeur Evert Wagter meer zangers van buiten de Beve- landen trekken. In het beleidsplan voor 2009 tot en met 2012 staat dat de school moet uitgroeien tot 'dé koepel voor klassieke en religieuze kwali- teitskoormuziek in Zeeland'. „Het jongenskoor staat centraal. Maar als dat niet repeteert, is ons ge bouw leeg. We kunnen er veel meer mee doen", zegt Wagter. Hij zet in op de oprichting van drie nieuwe koren. „De eerste is al in de maak, de Zeeuwse Vrouwen scola, dat Gregoriaanse liturgische liederen gaat zingen. Daarnaast willen we een koor formeren dat nieuwe Nederlandse liturgische muziek brengt. En dan denken we ook nog na over de oprichting van een meisjeskoor. Het is niet zo dat wij willen concurreren met ande ren, we willen puur de gaten in ko renland vullen." Het jongenskoor moet zich voortaan niet alleen meer richten op Latijnse liederen, maar ook op wereldmuziek. Bo vendien zijn er gesprekken gaande om de samenwerking tussen het jongenskoor en het mannenkoor Sint Cecilia te formaliseren. Wagter benadrukt dat de koor school blijft insteken op klassieke en religieuze koormuziek, maar de drempel moet wel omlaag. Nog veel laagdrempeliger is een cursus 'badkamerzingen', die we dit najaar starten. Daarmee willen we mensen de kans geven om te ontdekken of zingen in een koor iets voor hen is." Verkeersmaatregelen in Nieuwerkerk nieuwerkerk - Doorgaand vracht-- verkeer en tractoren worden vanaf volgende week geweerd op de Kerkring van Nieuwerkerk. Dan plaatst de gemeente de beloofde verkeersborden. De bushalte in de Stationsstraat wordt ook verplaatst naar de overkant van de straat. Daarmee komt de halte meer in het zicht te liggen. Ook wordt de verlichting aangepast. Deze maatre gelen moeten het veiligheidsge voel van wachtenden verbeteren. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! foto Ronald den Dekker De aalgoot bij de Prommelsuis in Moriaanshoofd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43