PZCI Bruse scouts naar rand van dorp fen SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 13 22 en 23 Grote voeten Brandweerteams strijden in Zierikzee Goten helpen glasaaltjes bij trek over de dijk heen iiiHï - ■- ,-fgsslilmV *1511?: T>.j Brusselse regeltjes over bacteriën in de stinkkaas Maandag 11 mei 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Scouting blij met locatie, maar bang voor lange procedures. door Martijn de Koning BRU1NISSE - De Bruse scouting krijgt op termijn een nieuw club huis op de hoek van de Molen- weg/Boomdijk, vlakbij de Vlucht- haven. De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft die plek ge kozen uit een lijst van zeven alter natieven. De scouting moet verhuizen om dat het oude clubhuis aan de rand van het Grevelingenmeer moest wijken voor de uitbreiding van de jachthaven. Den Daas, eigenaar van de haven, verplichtte zich een nieuw gebouw voor de scouts te bekostigen. De gemeente werd ver antwoordelijk voor de zoektocht naar een nieuwe locatie. Aanvankelijk werd gedacht aan een plek ten westen van de nieu we jachthaven, maar dat vonden zowel gemeente als scouting bij na der inzien toch geen goed plan, on der meer omdat de scouts dan een flink stuk buiten het dorp terecht zouden komen. Alternatieven bin nen de dorpskernen werden beke ken, maar ook onvoldoende ge schikt bevonden. De scouting on derbrengen in al bestaande gebou wen als het dorpshuis bleek prak tisch gezien ook geen optie. Nu, twee jaar later, stelt de ge meente de hoek Molen- weg/Boomdijk voor als nieuwe lo catie. Die plek ligt nu nog buiten De Bruse scouts verhuizen naar de hoek van de Molenweg en de Boomdijk. Dat kan wel nog even duren, want er moet eerst nog veel gebeuren. het dorp, maar komt straks aan de rand van de nieuwe wijk Rie- kusweel 4. Frans Niese van het scoutingbestuur is blij dat er einde lijk een beslissing is genomen. „Dat is de grootste winst." Ook over de locatie is hij best tevreden. „De locatie is makkelijk en op een veilige manier te bereiken. Dat is voor ons belangrijk." Wel is Niese bang dat de procedu res nogal wat tijd zullen kosten. „Ik heb begrepen dat er ter plaatse een vuilstort heeft gelegen. Daar moet de gemeente dus eerst mee aan de slag." De gemeente Schou wen-Duiveland bevestigt dat. Het gaat om plekken waar vooral puin werd gestort, waardoor alleen het aanbrengen van een afdeklaag mo gelijk voldoende is. Dat moet nog worden onderzocht. Verder moet de gemeente nog met de scouting en Den Daas praten over de voorwaarden waaraan het nieuwe gebouw mag en moet vol doen. 'Over de kosten van inge- bruikgeving en bouwrijp maken van de grond is nog niet gespro ken', geeft de gemeente aan. Pas als dat gebeurd is, kan een defini tief plan worden gemaakt. Zes gewonden na aanrijding bij Ouddorp ouddorp - Bij een ongeval bij Oud dorp zijn zaterdagmiddag zes ge wonden gevallen onder wie vier mensen van één gezin. Een 38-jarige man uit Dordrecht raakte met de auto in de berm en botste op een tegemoetkomende auto. Alle inzittenden van die auto (vader, moeder en twee zoontjes) raakten gewond. De 38-jarige man had gedronken. Ook hij en zijn passagier waren gewond. Tholenaar geeft man slaag met een stok tholen - Een 56-jarige man uit de gemeente Tholen is vrijdag in zijn woning aangehouden, omdat hij ervan wordt verdacht een 39-jarige streekgenoot met een stok te heb ben geslagen. Dat maakte de poli tie gisteren bekend. De 39-jarige man liep hierbij hoofd- en ruglet sel op. De aanleiding is een al lan ger lopend conflict tussen de 56-ja- rige man en een familielid van de 39-jarige man. Motorrijder ten val in Ouwerkerk OUWERKERK - Op de Zuiddijk bij Ouwerkerk is gistermiddag rond 12.00 uur een motorrijder ten val gekomen. De 23-jarige motorrijder uit Naald wijk nam, vergezeld door een groep motorrijders, deel aan een georganiseerde toertocht. Wat er precies gebeurd is, is nog onduidelijk. De man is ter observatie naar het ziekenhuis vervoerd. 2EEUWSE De beste vriendin van de 6-jarige Middelburgse was naar Indonesië geweest. Opa en oma, die daar zijn geboren, gingen ook mee. De Middelburgse was onder de in druk van de verhalen van haar vriendin, vooral omdat haar eigen grootouders er ook vandaan ko men. „Opa en oma zouden dan toch Indonesisch moeten praten?", Tip? redactie@pzc.nl vroeg ze gisteren aan haar vader. Die vertelde dat ze ook Maleis spre ken en gaf zelf wat voorbeelden. „Jij hebt kaki besar", zei hij tegen zijn dochter; „grote voeten". Moeder deed een duit in het zakje: „En ik kaki kegil!" Waarop de zoon riep: „Ik weet wat dat is; een dikke bibs. En nog een fijne moederdag! ZIERIKZEE - Een ongeval in een mosselkotter en een brand in de Stads- en Commerciewerf in Zierikzee. Twintig brandweerkorpsen uit heel Zeeland kregen hier zaterdagmiddag mee te maken tijdens wedstrijden. Het ging telkens om complexe situaties. Met gewon den, een beknelling, een relatief klein brandje en bijzondere locaties. Het team uit Sluiskil (foto) liet zich gisteren niet opjagen door een luidkeels roepend 'gewond' bemanningslid en een brandend vat met olie aan dek. Het duur de wel een poosje voordat het vuur uit was. Het team eindigde op de laatste plaats. De teams van Borssele, Wemeldinge, Ovezande, Tholen en Wolphaartsdijk zijn wel door naar de volgende ronde. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41