Scheldesport redt hel opnieuw niet NLEJ5 Gezinsvakantie PSopsaland LEZERSENTRA PZC WëÊËMWÊËXëSMSSBSKSÊÈ, 36 Maandag 11 mei 2009 PZC Z Basketbalploeg coach Peter Vaal sneuvelt in de nacompetitie. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport hebben evenals vorig jaar op het nippertje promotie naar de hoofdklasse gemist. De ploeg van coach Peter Vaal won gisteren in sporthal Vliegende Vaart weliswaar met tien punten verschil (66-56) van Tantalus, maar had vrijdag het eerste duel in Eindhoven met. 84-62 verloren. Tantalus promoveert daardoor op basis van een beter doelsaldo naar de hoofdklasse. Gisteren speelde Scheldesport een van zijn beste wedstrijden van het seizoen, maar de opgave om het verschil van 22 punten weg te poet sen bleek te zwaar. Desondanks hing er drieënhalve minuut voor tijd nog een sensatie in de lucht, toen de Zeeuws-Vlamingen een voorsprong namen van achttien punten. „Het kostte te veel ener gie. We misten de kracht om nog iets extra's te brengen", zei Joeri van Aalst, uitblinker bij Schelde sport. „Ik ben zwaar teleurgesteld, want we hebben twee jaar achter elkaar gefaald door de promotie naar de hoofdklasse te missen", vond hij. De kritische noot maak te niet veel later plaats voor reali teitszin. „In Eindhoven hebben we veel pech gehad. Daniël Koch ging aan het begin van de tweede perio de door zijn enkel en ook Mirsad Eminovic viel uit met een enkel blessure." Koch speelde op halve kracht nog mee in de derde perio de, waardoor Scheldesport nog te rugkwam tot op tien punten. „Op een gegeven moment stonden er nog twee basisspelers in het veld. Dan red je het niet. De jongere spe lers missen net die ervaring voor het spelen van zulke wedstrijden", verbeet de centerspeler zijn teleur stelling. Peter Vaal was het hele maal eens met Joeri van Aalst. „In Eindhoven was de basis te smal. Niets ten nadele van de wisselspe lers. Zij hebben het goed gedaan, maar dergelijke wedstrijden vra gen meer. Dat zag de coach van Tantalus ook. Hij heeft vele jaren op het hoogste niveau van Neder land gespeeld en deed meteen een tactische zet." Het zat in de slotfase van de com petitie toch al tegen voor Schelde sport, omdat Rochardi Maduro een schorsing van drie duels uitzat en guard Junior da Conceicao ver trokken was naar zijn geboorte land Angola. Maduro maakte giste ren zijn opwachting in het tweede duel met Tantalus. De fysiek ster ke basketballer speelde alsof zijn le ven er vanaf hing. Onder zijn im puls maakten de Zeeuws-Vlamin gen een prima start en liep de mar ge al snel op tot tien punten in het voordeel van Scheldesport. „Als Rochardi er in de uitwedstrijd bij was geweest, was het verschil niet meer dan tien punten", verzeker de Joeri van Aalst. De marge bleef rond de tien punten hangen. Koch begon niet fit aan de wedstrijd en Eminovic kon eigenlijk niet spe len, maar deed in de slotfase nog mee. Er gloorde nog even hoop bij de 66-48-tussenstand, maar de thuisploeg had geen eindsprint meer. Door risico's te nemen kon Tantalus de kloof terugbrengen tot tien punten. Tantalus-Scheldesport 84-62 (42-25). Topscorers Scheldesport: Maurits van Aalst (14), Michiel Acke (12), Joeri van Aalst (10). Scheldesport-Tantalus 66-56 (35-27). Topscorers Scheldesport: Joeri van Aalst (21), Rochardi Maduro (14), Da niël Koch (14), Maurits van Aalst (12). TH€ llD€ 30 KM/K IN 2 SC Een onvergetelijk uitstapje voor het hele gezin! Mega Mindy, Bumba en Kabouter Plop, ze zijn er allemaal in Plopsaland. Beleef uren plezier in meer dan 40 attracties! Voor het eerst vlieg je in Plopsaland de Panne over de kop in de spectacu laire nieuwe achtbaan Anubis The Ride. Verblijf in het landelijk gelegen Leonardo Hotel Brugge***, 4 km van het centrum van Brugge. Plop saland ligt op ca, een half uur rijden. Het hotel heeft o.a. een restaurant, verwarmd openluchtzwembad en kinderspeelhoek. Er zijn ruime familiekamers voor 4 personen. Inbegrepen 2 overnachtingen incl, ontbijtbuffet Eenmaal entree Plopsaland voor volwassenen. Tickets voor kinderen te koop in het hotel: tot 85 cm gratis; van 85 cm -1 m 6,- p.p.; vanaf 1 meter 24,- p.p. informatiepakket Brugge en Welkom in Brugge-kaart met korting op vele attracties in en rond de stad. cadeautje voor de kinderen. Periode In mei is aankomst mogelijk van dinsdag t/m zaterdag (Plopsaland geopend van woensdag t/m zondag). In juni, juli en augustus is aankomst dagelijks mogelijk. Plopsaland is gesloten op 4 en 5 juli. Familiekamer* Aa nkomst zo-vr €119,- Aa nkomst op za €139,- prijs in euro's per persoon. Excl. reserveringskosten 15,- per boeking, verplichte bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 en eventu ele reis- en/of annuleringsverzekering. Kinderkorting: extra bed: t/m 11 jaar GRATIS. 4e bed: t/m 2 jaar gratis, van 3 t/m 11 jaar 86,- p.p. Leeftijdskorting: 60-plussers ontvangen 10% korting (geldt niet over bijkomende kosten). Meer informatie en boeken 1 Doek -1 op www.pzc.nl/webwinkel categorie rei zen (gezinsvakanties) of telefonisch: 0900-874 58 48 (I5cpm), o.v.v. reiscode BWVHIOW. De reserveringsaf deling van Vrij Uit is geopend van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur, op zaterdag van 09.00 tot 18.00 uur en op zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Op reizen met Vrij Uit zijn de ANVR/SGR-voorwaarden van toepassing. Voorwaarts onderuit ira laatste competitieduel TERNEUZEN - De basketballers van Voorwaarts leden in hun laatste wedstrijd een 65-55-nederlaag te gen Smokkelhoek 2. De Axelaars hadden in Kapelle een slechte start en keken bij rust tegen een 30-24-achterstand aan. Het duel ging daarna heel lang gelijk op. De ploeg van coach Sonja Geelhoedt naderde Smokkelhoek zelfs tot op één punt, maar in de laatste perio de speelde Voorwaarts te slordig. Joris de Splenter was bij Voor waarts uitblinker met 31 punten. Vermeulen pakt trofee bij toernooi in Hulst HULST - Jean-Pierre Vermeulen won het herdenkingstoernooi ban- stoten om de Jos Dobbelaer-Da- niël Houwer Trofee. Toen de laat ste ronde begon waren er nog vier kanshebbers. Paul Dimmers hield zijn titelkansen overeind door Cin dy de Vriend te verslaan. Maar Ver meulen liet niets aan het toeval over en walste op de andere tafel met duidelijke cijfers (40-17) over Ruud van Velzen heen. 'We schrijven ons weS in voor de hoofdklasse' TERNEUZEN - Na het missen van de promotie was het gezicht van Scheldesport-voorzitter Jan Schee- Ie getekend. „We schrijven ons in voor de hoofdklasse, want mis schien komt er nog een plaats vrij", sprak hij zichzelf nog een beetje moed in. Wanneer Schelde sport gewoon overgangsklasser blijft, vertrekt Maurits van Aalst naar Barons uit Breda. Vast staat dat de jonge talenten Ricardo Loof en Michiel Acke Scheldesport ver ruilen voor WB Giants. Vrouwen Scheldesport boeken een nipte zege TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport hebben de Zeeuwse competitie afgesloten met een 30-29-zege op Marathon. In Vlis- singen keek de kampioen uit Ter- neuzen lang tegen een achterstand aan, maar in de slotfase ging Schel desport alsnog voorbij Marathon. Bij de rust leidde de thuisclub met 17-13. Paulien van den Heuvel was bij Scheldesport topscoorster met veertien punten. UIT S- BILJARTEN Hulst. Herdenkingstoernooi bandstoten om de Jos Dobbelaer-Daniël Houwer Trofee. Eindstand: 1. Jean-Pierre Vermeulen 10 match- punten, algemeen gemiddelde 1,79, hoogste serie 14 caramboles, 2. Paul Dimmers 10-1,27-6, 3. Theo Freijzer 8-1,60-11. Kortste partij Vermeulen (40 caramboles in 14 beur ten). MOTORCROSS Axel. Vierde RES-clubwedstrijd. MX 2 VT: 1. Kevin de Beer, 2. Aswhin Vandamme,. 3. Ma- thieu Afschrift. MX 1-2-3: 1. Tim Goethals, 2. Johan Breedijk, 3. Bart Schildermans, 4. Pascal de Zeeuw. Licentiehouders: 1. Rinus van de Ven, 2. Arno Ruttinger, 3. Martin Stroo. 85 cc: 1Wesley van der Torre, 2. Michaël de Groot, 3. Elmar Willems. 65 cc: 1. Nancy van de Ven, 2. Jonathan van Hoeve. Veteranen: 1. Jens Meier, 2. Adrie Vonk, 3. Alain Langrange. TENNIS Belgrado. Mannen, Finale: Djokovic - Kubot 6-3 7-6 (0). München. Mannen, Finale: Berdych - Joezjni 6-4 4-6 7-6 (5). Estoril. Mannen, Finale: Montanes - Blake 5-7 7-6 (6) 6-0. Rome. Vrouwen, Finale: Safina (Rus/1- Koez- netsova (Rus/7) 6-3 6-2. Estoril. Vrouwen, Finale: Wickmayer (Bel) - Makarova (Rus/6) 7-5 6-2. Scheldesport-speler Maurits van Aalst (midden, met haarband) zet samen met Ricardo Loof (links) een aanval op in het duel met Tantalus. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40