het verschil Hulsterloo is na één duel al uitgespeeld Hoofdrol Drumont HW'24 verzuimt om in eerste duel al ruim afstand te nemen van RKTW z PZC Maandag 11 mei 2009 35 Terneuzen legt met 3-i-zege basis voor plek in de volgende ronde. door Peter van Kouteren terneuzen - Het scorebord gaf aan dat er nog vijf minuten te spelen waren, toen Sinan Coban met zijn tweede treffer van de middag Ter neuzen in de eerste confrontatie met Rood Wit uit Veldhoven naar een ruimere marge schoot. De rood-zwarten wonnen met 3-1 en verschaften zich een beste uit gangspositie voor de return. Coban keek tevreden terug op de eerste confrontatie tussen beide ploegen en zei met vertrouwen naar Veldhoven af te reizen. „We moeten dan wel gewoon vol op de aanval spelen", keek hij alvast voor uit. „We moeten onze voorsprong niet gaan verdedigen, maar ervoor zorgen dat we daar ook scoren." Coban had best nog meer kwijt ge wild, maar werd door zijn trainer vanuit de kleedkamer op gebieden de wijs naar binnen geroepen. Dennis Wondergem, Remco van Leeuwen en Dwight van Hulle praatten op dat moment nog op het veld na en zochten de kleedka mer op, toen anderen alweer zo wat naar buiten kwamen. Uitblinker Jonathan Constancia ge noot met een sigaret na van een duel, waarin hij met Coban de hoofdrol had opgeëist. Constancia was een plaag voor de Brabantse defensie, scoorde zelf de openings goal en was aangever bij de twee treffers van zijn maatje Coban. De Brabander Jeroen letten compli menteerde Constancia met zijn spel. „Ik snap wel dat jij hier niet blijft." Constancia: „Wie zegt dat ik weg ga?" Jetten: „Dat weet toch iedereen? Je hebt onze hele verde diging gek gemaakt. Onze verdedi gers zijn echt niet langzaam, maar zo rap komen we ze in onze klasse niet tegen." Terneuzen-Rood Wit was een duel met twee gezichten. De thuis ploeg begon voortvarend en ken de met twee treffers binnen ruim twintig minuten een vliegende start. Beide doelpunten werden aan de rechterflank voorbereid. IJzendijke komt thuis tegen Wernhout niet verder dan 1-1-gelijkspel. door Peter Snelders terneuzen - Voor Hulsterloo is het sprookje van de nacompetitie al na één wedstrijd voorbij. Het verloor thuis geflatteerd met 0-4 van Vivoo. Het uitduel met Bres- kens, komende zondag, is voor Hulsterloo nog slechts een ver plichting. IJzendijke verdiende meer dan een gelijkspel tegen Wernhout (1-1). Als IJzendijke zondag de uitwed strijd tegen SVC in Standdaarbui- ten wint is het nog afhankelijk van het slotduel Vivoo-SVC. IJzendijke-Wernhout ï-t (0-0): In de eerste helft was IJzendijke iets beter dan Wernhout en zorg de het ook voor meer gevaar. Tien minuten na de pauze namen de bezoekers echter de leiding door een treffer van Alex Huijbregts. IJ- Constancia zette al heel vroeg in de wedstrijd twee man in de wind, trok naar binnen en schoot met zijn linker raak: 1-0. Niet veel later stelde hij opnieuw vanaf rechts Coban voor de eerste keer in staat om te scoren: 2-0. Na de hervatting drongen de Bra banders, die van achteruit een man doorschoven, geruime tijd aan. Alban Grimie kopte uit de eer ste aanval na rust op de lat. Terneu zen was daarna geruime tijd het spoor bijster en grossierde bij de opbouw van achteruit in balver lies. Jetten schoot een vrije trap via de Terneuzense muur binnen: 2-1. Constancia: „We wisten twintig minuten niet hoe we het moesten aanpakken." Na de Brabantse te gentreffer kreeg Terneuzen toch weer meer grip op de opponent. Coban kwam een teenlengte te kort op eert voorzet van invaller Can Kiran. Coban mikte raak, maar werd ten onrechte voor bui tenspel afgevlagd toen hij attent reageerde op een dieptepass. Het bleek voor de Brabanders uitstel van executie. Maik de Wolf stuur de na een snel genomen vrije trap Constancia op rechts weg. De frêle aanvaller snelde weer eens langs zijn man, behield het overzicht en stelde Coban in staat om 3-1 aan te tekenen. Karakteristiek Terneuzen-Rood Wit V. 3-1 (2-0). 7. onathan Constancia 1-0, 22. Sinan Coban 2-0, 60. Jeroen Jetten 2-1, 85. Sinan Co ban 3-1. Scheidsrechter: H.J. Tempelaar (Dordrecht). Gele kaart: Jeroen Jetten (Rood Wit), Arek Nicolajczek (Terneu zen). Aantal toeschouwers: 200. Terneuzen: Dennis Wonder gem; Roel Alberti, Dwight van Hulle, Dennis de Kraker, Niels Burm (65. Martijn Rijckaert); Remco van Leeuwen, Maik de Wolf, Eric-Jan Naudts (73. Arek Nicolajczek), Jarno Waebeke (65. Can Kiran); Jonathan Con stancia, Sinan Coban. zendijke verhoogde geleidelijk aan de druk. Wernhout moest veelal terug op eigen helft, maar was wel gevaarlijk via uitvallen. De goed acterende IJzendijke-doelman Teun Timmers hield de thuisploeg met enkele knappe reddingen in de wedstrijd. Maar ook IJzendijke was met regelmaat gevaarlijk. Toch duurde het tot een kwartier voor tijd voordat Lodewijk van Keeken via een fraaie vrije trap in de krui sing de gelijkmaker liet noteren. In de slotminuten riep heel IJzendij ke om een strafschop toen Adri van Hanegem werd neergehaald. Hulsterloo-Vivoo 0-4 (0-1): Aan voerder Martijn van den Berg van Vivoo maakte het verschil. Hulster loo had constant een overwicht, kreeg ook kansen, maar sprong daar te slordig mee om. Twee mi nuten voor rust scoorde Wern hout wel via een vrije trap van Van den Berg. Hulsterloo ging in de tweede helft op jacht naar de gelijkmaker. Dat resulteerde op- Duiveland winnaar van een tumultueus duel oosterland - De voetballers van Duiveland stapten zaterdag na een tumultueus verlopen nacompeti- tieduel als winnaars van het veld. Na de gelijkmaker van Wieldrecht raakten supporters van beide clubs slaags met elkaar. Een wisselspeler van Duiveland belaagde de assis tent-scheidsrechter en kreeg direct rood. Na een afkoelingsperiode van ruim een kwartier zorgde D'en- nie le Comte nog voor de 3-2. Half dozijn doelpunten voor Jong Ambon middelburg - Na de eerste wed strijd in de nacompetitie is Jong Ambon al zo goed als zeker van de volgende ronde. De Middelburgers rekenden simpel af met De Schut ters: 6-1. De goals kwamen op naam van Daniël Pattinama (2x), Remco Felius (2x), Eldridge Pentu- ry en Dazz Hitijahubessy. Domburg versloeg Hoeven met 2-0, dankzij treffers van Bob Mara- nus en Martijn Minderhoud. Van den Dries en Van den Berg bezorgen hun ploeg een 2-1-zege. door Barry van der Hooft terneuzen/tilburg - HW'24 Stap te gistermiddag in Tilburg met een nipte overwinning van het veld (1-2) en legde daarmee een goede basis voor het bereiken van de vol gende ronde van de nacompetitie. Toch had de ploeg van trainer Eric Brems al met één been in die twee de ronde kunnen staan. HW'24 liet tegen RKTW zowel voor als na rust legio kansen onbenut en verzuimde daardoor ruimer af stand te nemen. Dat de Hulster formatie in Tilburg veel beter was, mocht opmerkelijk genoemd worden gezien het grote aantal afwezigen. Aanvoerder Ro bin McTaggert, Niels Breijaert, Nieuwelink gaat van Zaamslag naar HW'24 hulst - Tom Nieuwelink speelt ko mend seizoen voor zondag-derde klasser HW'24. Hij speelde de af gelopen twee seizoenen voor Zaamslag en kwam eerder uit voor onder meer Breskens en Veere. Meivin Rijckaert keert terug bij Axel. De verdediger werd met Koe wacht onlangs kampioen van de vijfde klasse, maar besloot net als zijn jongere broer Bart (HW'24) terug naar Axel te gaan. Ruime nederlaag voor DFS in Klundert: 4-1 klundert - DFS staat voor een las tige opgave. In Klundert ging het eerste duel in de nacompetitie met 4-r verloren en promotie naar de tweede klasse zaterdag is daarmee ver weg. Bij rust leidde de thuis ploeg al met- 2-0. Na de derde Klundert-treffer zorgde Remco Rotte voor 3-1. Het laatste woord was voor Pascal Silvius: 4-1. Bij DFS ontbrak Pieter de Munnik (ex-Hoek) vanwege een schorsing. Robbert van Driessche en Kieran O'Shea ontbraken vanwege blessu res. Christoph Praet, de aanvaller die al een tijdje last heefttvan zijn schouder, begon op de bank. Hij moest een kwartier voor tijd als nog invallen, omdat Jaimy de Vis ser geblesseerd uitviel. HW'24 leidde op dat moment al met 1-2. In de eerste helft had het verzuimd de score te openen, waarna de thuisploeg vlak voor rust uit een counter wél toesloeg. Nick Weerman werd vrijgespeeld en schoot tussen de benen van doelman Tim Siersema door raak (1-0). De Zeeuws-Vlaamse bezoekers lie- FW HW'24 wint het eerste nacompe- titieduel met RKTW. In Tilburg wordt het 1-2. De Hulster ploeg had gezien de kansen met rui mer verschil kunnen winnen. Derde plaats atlete Vermue in Lisse lisse - Atlete Esther Vermue is za terdag tijdens de Ter Specke Bo kaal, de eerste wedstrijd van het nationale baancircuit, derde gewor den op de rooo meter. De uit Le- wedorp afkomstige hardloopster, die uitkomt voor Rotterdam Atle tiek, liep in Lisse een persoonlijk record: 2.54,22. De 21-jarige Ver mue, specialiste op de middenaf stand, kwam ruim een seconde te kort voor de overwinning. Dauwendaele doet met zege goede zaken middelburg - De zaalvoetballers van Dauwendaele deden in de tweede ronde van de nacompetitie goede zaken in eigen huis tegen RKTW uit Tilburg. De Middel burgse eersteklasser won na een 3-1-ruststand met 6-3. De doelpun ten kwamen op naam van Ray mond Wolff (2x), Jesper de Vlieger (32O en Steven Visser. Aanstaande vrijdag volgt om 21.00 uur de re turn in Tilburg. ten zich er niet door van de wijs brengen en zochten ook in de tweede helft nadrukkelijk de aan val. Na zeven minuten leverde dat al de meer dan verdiende gelijkma ker op. Dennis Buijs rukte op aan de rechterkant en bediende Gert- ]an van den Dries (1-1). Weer acht minuten later stond HW'24 op voorsprong, na een mooie combi natie. Michal Szczawinski speelde Evert van den Berg aan, die in het strafschopgebied geen fout maak te: 1-2. In het resterende halfuur had HW'24 de marge verder uit kunnen bouwen, maar slaagde het er niet meer in te scoren. RKTW-HVV'24 1-2 (1-0). 40. Nick Weerman 1 -0, 52. Gert-Jan van den Dries 1-1, 60. Evert van den Berg 1-2. Scheidsrechter: J.P.C. van den Bemt (Hoeven). Gele kaart: Gert-Jan van den Dries (HVV'24). Aantal toeschouwers: 200. oudenbosch - Clinge staat met an derhalf been in de volgende ronde van de nacompetitie. In Ouden bosch versloeg de Zeeuws-Vlaam se zondag-vierdeklasser gisteren Victoria'03 met 3-0. De return lijkt daardoor een formaliteit. Peter Drumont vertolkte een hoofdrol namens Clinge, dat nau welijks iets weggaf en de kansen goed benutte. Voor de rust scoor de Drumont uit een strafschop, die werd gegeven nadat John Slis in de zestien meter werd aangetikt door de Victoria'03-doelman. In de 51e minuut verdubbelde Dru mont de score. Uit een pass van Davy van Puijvelde rondde hij af in de verre linkerhoek. Drumont stelde vervolgens Van Puijvelde in staat om de 0-3 te scoren. Hij kon de bal binnenknikken uit een voor zet vanaf de achterlijn. Drumont schoot ook nog op de lat, terwijl Kevin de Smet de paal raakte. Een aanvaller van Hulsterloo (links) probeert de bal te controleren met een tegenstander van Vivoo in zijn buurt. foto Peter Nicolai nieuw in een veldoverwicht, maar twee minuten later nam hij ook weer werd er niet gescoord. In de de 0-3 voor zijn rekening. Vanaf 76e minuut werd het zelfs 0-2 dat moment was de wedstrijd ge- toen opnieuw Van den Berg uit speeld. Carlo Bolders bepaalde een vrije trap scoorde. Nauwelijks kort voor tijd de eindstand op 0-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39