Constancia en Coban maken Voetbalbolwertc zakt naar vierde klasse RCS moet op eigen veld flink aan de bak Zege voor Zienkzee 34 I Maandag 11 mei 2009 PZC VECHEL - Toen Gérard de Nooijer zes minuten voor het einde van het nacompetitietreffen tussen Blauw Geel '38 en RCS de aanslui- tingstreffer (4-3) binnenkopte, le ken de Souburgers een enerveren de voetbalmiddag af te sluiten met een perspectiefvol resultaat. Een treffer van invaller Mehmet Gur- buz (5-3), twee minuten in blessu retijd, maakt de uitgangspositie van RCS voor de terugwedstrijd er een stuk lastiger op. Volgende week zal RCS minimaal twee keer-moeten scoren om de promotiekansen levend te hou den. De ontmoeting tussen de twee eersteklassers kende gister middag een opvallend wedstrijd verloop. Voor rust had de ploeg van trainer Romeo van Aerde het erg lastig met de Brabantse oppo nent. Na 25 minuten keken de gas ten al tegen een 2-0-achterstand aan. Even dreigde een afstraffing voor RCS, maar een doelpunt van Alwin van Ham (2-1, kort voor rust) bracht weer hoop in de Sou- burgse harten. Saïd Bouzambou deed het duel helemaal kantelen door meteen na rust de gelijkma ker op het bord te zetten. RCS kon echter niet doordrukken en kwam na de 3-2 met tien man te staan. Via 4-2 en 4-3 werd het uiteinde- lijk nog 5-3. Blauw Geel'38-RCS 5-3 (2-1). S. Rob van der Wijst 1-0, 25. Emiel van der Sanden 2-0, 43. Alwin van Ham 2-1, 46. Saïd Bouzambou 2-2, 57. Mounir Biyadat 3-2, 80. Emiel van der Sanden 4-2, 84. Gérard de Nooijer 4-3, 90+2. Mehmet Gurbuz 5-3. Rode kaart: Yous- sef Afkir (RCS). ZIERIKZEE - Zierikzee begon de na- competitie gisteren met een 3-1- overwinning op Moerse Boys. De Schouwse zondag-derdeklasser beëindigde het duel met negen man, maar verwierf zichzelf wel een goede uitgangspositie voor de return. Arjan Pijnen schoot na slechts één minuut spelen al raak en zeven mi nuten later plaatste Elmar Verhage de bal vanaf twintig meter pefect In de kruising. Na rust verplaatste het spel zich wel wat vaker naar de helft van de thuisclub en kreeg de tegenstander toch nog een paar kansen. Moerse Boys kreeg wat meer vertrouwen maar Zierikzee- invaller Frank van de Helm leek het duel in de 71e minuut met een derde treffer op slot te gooien. De wedstrijd kreeg daarna echter een hele ander wending. Stefan Smal- heer kreeg rood en Moerse Boys benutte de toegekende penalty. Zierikzee leek overdonderd en het was maar goed dat het al blessure tijd was toen ze met negen man verder moesten, na een rode kaart voor Wesley Quist. „Als je van tevoren had gezged dat we met 3-1 zouden winnen, had ik er meteen voor getekend", beken de trainer Marco Groeneveld. Jonathan Constancia (links) snelt voor de zoveelste keer langs een verdediger van Rood Wit V. De aanvaller was met één doelpunt en twee assists weer belangrijk voor Terneuzen. foto Peter Nicolai Zeelandia Middelburg verliest beslissingsduel van MOC'17: 4-3. door Koen de Vries HEINKENSZAND - Het voormalige voetbalbolwerk Zeelandia Middel burg speelt volgend seizoen in de vierde klasse. De drievoudig lands kampioen verloor de beslisings- wedstrijd van MOC'17 met 4-3. Op het veld van Luctor'88 in Hein- kenszand speelden zich gistermid dag bizarre taferelen af Voor rust haalde Zeelandia Middelburg nog niet eens het niveau waarop het komend seizoen moet acteren. Toen lag de wedstrijd ook een kwartier stil omdat Jerfy Booy bij een duel zijn scheenbeen brak en afgevoerd moest worden naar het ziekenhuis. Na de pauze zetten de hoofdstedelingen druk, wat enor me paniek bij de jonge ploeg uit Bergen op Zoom veroorzaakte. On der aanvoering van Alberto Conde Morgado kwam Zeelandia Middel burg terug tot 4-3, maar in de slot minuten kon de ploeg geen vuist meer maken. Vooraf leek Zeelandia Middelburg de grote favoriet om directe degra datie naar de vierde klasse te ontlo pen. MOC'17 had vorige week een enorme dreun gekregen toen de Middelburgers het vege lijf voorlo pig redden door MOC in de laatste competitiewedstrijd met 2-1 te ver slaan. Bovendien kampte MOC met een enorme blessurelijst. Pas tien minuten voor het begin van de wedstrijd kon gistermiddag de opstelling bekend gemaakt wor den. Tal van spelers moesten tij dens de warming-up een laatste test afleggen. In die opstelling ver scheen tot verbazing van de Mid delburgers wel de naam van Erik van de Watering. De MOC'er kreeg vorige week net als Mare Al- fons (Zeelandia Middelburg) zijn vierde gele kaart. Alfons werd de ze week voor de beslissingswed strijd geschorst, Van de Watering kreeg naar eigen zeggen een brief waarin staat dat hij pas vanaf 12 mei niet mag voetballen. „We heb ben op het wedstrijdformulier de KNVB verzocht om te controleren of dit wel klopt", gaf voorzitter Pe terson na afloop aan. De Middelburgers deden niets met dat voordeel. Na een flitsende aan val in de eerste minuut via Alber to Conde Moragdo viel de ploeg ver terug. „Onbegrijpelijk", vond trainer Roy Hendriksen. „Ik heb geen flauw idee waar het aan lag. Uiteindelijk waren we er nog dichtbij, na die dramatische eerste helft. Dit is heel pijnlijk." Erik van de Watering kon in de ne gende minuut simpel binnentik- ken. Balverlies van Freerk Koelma Zeelandia Middelburg speelt ko- mend seizoen in de vierde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg van Roy Hendriksen verliest het beslissingsduel met MOC'17. luidde de 2-0 in. Van de Watering zette met een simpele voetbewe ging Robert van Lammer vrij voor het doel: 0-2. De 0-3 was een streep in de kruising van Michiel van Terheijden vanuit en vrije trap. Vroeg na rust scoorde Conde Mor gado vanuit het niets 1-3, waarna doelman Jansen van Galen niet in greep bij een vrije trap van Van Terheijden (1-4). Met nog een kwartier te gaan kopte Conde Mo ragdo de 2-4 binnen (mooie voor zet Frank Leeman) en even later was hij eerder bij de bal dan doel man De Zwart: 3-4. De 4-4 kwam er echter niet. Roy Hendriksen had het over één stap achteruit en twee vooruit. „We hebben volgend jaar maar één doel en dat -is kampioen wor den. Ik kan bijna niet wachten. Het is jammer dat de zomer komt. Ik zou het liefst morgen al met de voorbereiding op komend seizoen beginnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38