eens terugkeren in Hoek zuiderburen l— r Rode kaarten Meeste gele kaarten Dromen van de marathon in New York? Hardlopersweblog op www.pzc.nl/blog Nguekam vertrekt Arnold Nguekam speelt vol gend seizoen niet meer voor Hoek. De Afrikaan, die in janua ri overkwam van Eendracht Aalst, vertrekt naar Deinze. Naast Nguekam vertrekken ook Robbie de Moor (Olsa Bra- kel), Björn Langeveld (Vlissin- gen) en Jeroen van de Broeke (Terneuzense Boys) bij Hoek. Maarten van Rosevelt hoeft niet meer op een plek in de se lectie te rekenen. Hoek hoopt komende week nog twee Belgische spelers vast te leggen. Hoek-Geinoord 7-2 (5-1). 3. Jeroen van de Broeke 1 -O, 9. Michael Koné 2-0,16. Josimar Pattinama 3-0,19. Comé Schep 3-1, 30. Arnold Ngue kam 4-1, 33. Thomas Ragut 5-1, 67. Mark Daalderop 5-2, 71. Giovanni Siereveld 6-2 (strafschop), 81. Giovanni Siere veld 7-2. Scheidsrechter: D.J. Higler (Hoogland). Rode kaart (2x geel): 70. Jan-Maarten van Dijk (Geinoord). Gele kaart: Bram Verbruggen en Danny Klinkien (beiden Geinoord). Aantal toeschouwers: 750. Hoek: Robbie de Moor; Mi chael Koné, Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Maarten van Rosevelt (66. Tim Meche- linck); Thomas Ragut (60. Ken neth Okorley), Jeroen van de Broeke, Stijn Mahieu, Alan Gro- zdanic; Arnold Nguekam (46. Ferry Alfons) en Josimar Patti nama. standjes voor te schotelen en liet verdediger Giovanni Siereveld zien dat ook hij kan scoren. Met de ze ge verzekerde Hoek zich van de i tweede plaats. Demanet en zijn as sistent Jan Verdegem werden daar om op een nat pak getrakteerd. „Dit had ik niet ingecalculeerd", x lachte de trainer nadat hij van on der de douche stapte. „Het ge beurt normaal alleen bij ploegen die kampioen worden. Maar het geeft ook wel aan dat de groep res pect heeft voor onze manier van werken. En dat is wederzijds." De oefenmeester bekende met een gevoel van weemoed afscheid te nemen. „Want ik had best nog iwat langer met deze spelers willen werken. Maar toen ik hier in au- niet zo moeten reageren." Het was het enige juiste antwoord, om de rust weer terug te laten keren. Bij Anderlecht rekenen ze in Genk weer op de ingevingen van Mbark Boussoufa. De kleine Amsterdam mer zette zijn ploeg in het duel j met Roeselare op het juiste spoor J (ï-o). Na rust liep Anderlecht ver der uit via voormalig Ajacied lelie van Damme en de Argentijn Lucas i Biglia. Daarna spaarde het al enke le spelers voor de slotdag. Met de 3-1-overwinning was iedereen te- vreden. 1 Wanneer de twee- ploegen volgen de week met hetzelfde resultaat het veld afstappen, volgen twee be slissingsduels in Brussel en Luik. Vanaf volgend seizoen speelt het f J doelsaldo wél een beslissende rol. gustus begon hebben we duidelij ke afspraken gemaakt. Paul zou het na dit seizoen weer van me overnemen en die afspraak moet ik respecteren. Toch vind ik het wel jammer. Toen ik hier kwam, kende ik alleen Stijn Mahieu. We zijn aan de slag gegaan en hebben er een mooi seizoen van gemaakt. Als ik zie hoe veel jongens zich hebben gemanifesteerd, hoe jonge gasten als Tim Mechelinck en Josi mar. Pattinama zich hebben ont wikkeld, dan mag ik tevreden zijn." Geert Bosschaart was in zijn ogen de meest regelmatige speler. Dema net: „Dat heb ik hem daarnet ook gezegd." Hij schroomde ook niet om een negatief aspect aan te stip pen. „We hebben op eigen veld vaak te weinig gebracht. We had den wat meer spektakel kunnen brengen, maar het had er ook vaak mee te maken dat tegenstanders zich aan ons aanpasten." Het was een klein smetje op een prima seizoen, dat van Demanet in de toekomst nog wel eens een vervolg mag krijgen. „Het was een verademing om in Nederland te werken, vooral vanwege de aanval lende manier van voetballen. Vol gend seizoen kom ik met Racing Waregem weer ploegen tegen die nauwelijks de middenlijn overko men. De maanden bij Hoek heb ben me wat dat betreft een ander inzicht gegeven. En daarom zou ik hier graag nog eens terugkeren." Jelle van Damme kopte Anderlecht naar een 2-0-voorsprong. foto EPA Rolant Quist bron Rudy Boogert ig-Gïidoelpunten Thomas Ragut 5 Gideori Imagbudu 5 Alain Grozdanic 4 Stijn Mahieu 4 Michael Koné 3 Ferry Alfons 3 Stijn Mahieu Arnold Nguekam Ferry Alfons Josimar Pattinama Alain Grozdanic Giovanni Siereveld Gideon Imagbudu Thomas Ragut Regilio Pinas Björn Langeveld Jeroen van de Broeke Michael Koné totaal Gaby Demanet (trainer) 1 Michael Koné 1 Geert Bosschaart 1* Björn Langeveld 1 twee keer geel PZC Maandag 11 mei 2009 I 33 „Ik heb niemand anders meegemaakt die de zaken zo simpel bena dert als Hiddink. Hij praat niet te veel en vult je hoofd niet met honderd tactische opdrachten. Hij zegt alleen de belangrijke din gen." Chelsea-middenvelder Frank Lampard over interim-trai ner Guus Hiddink. In The Independant. „Ik heb mezelf een spreekverbod opgelegd. Aan ouders die zich op luide toon met alles en nog wat bemoeien, heb ik een hekel." Oud-voetballer Jan van Halst heeft een dochter die op hockey zit. In Hockey.nl. Jij bent de grote aankoop dus het ligt allemaal aan jou. Het is ka pitaalvernietiging, veel buitenlandse jongens gaan eraan onder door. ]e moet maken dat je wegkomt als je niet snel slaagt in Am sterdam. Anders kost het je je carrière." Oud-Ajacied Markus Rosenberg over het verwachtingspa troon bij de club. In Sportweek. „Of ik weet wat de verschillende scenario's voor plaatsing voor de play-offs zijnEen beetje wel, na heel veel lezen dan. Als Heeren veen de bekerfinale verliest en wij... Nee, wacht. Hoe zit het ook alweer precies?" NAC-verdediger Rob Penders in De Pers. „Dat er kritiek is op de ploeg, kan ik begrijpen. Als je roept datje een grote klassieker wilt winnen en je doet het niet, dan mag je daar op afgerekend worden. Zeker met het budget dat wij heb ben. Rabobank-wielrenner Sebastian Langeveld in De Pers over de matige prestaties van de wielerploeg. Belgische zanger wint autorace Koen Wauters, de Bel gische voorman van de band Clouseau, zegevierde op het circuit van Spa-Francor- champs voor het eerst van zijn leven in een wedstrijd uit het Belgisch GT-kampioen- schap. „Super!", juichte Wau ters. De zanger doet al jaren aan autoracen en heeft al me nig keer de Dakar Rally gere den. Wauters won de race in een Audi R8 met teamgenoot Jean-Fran^ois Hemroulle. „De auto was perfect. Ik heb zelfs de snelste ronde in de wedstrijd gereden." Gerard Meijer (73) vliegt De Kuip uit Feyenoord heeft gisteren de honkvaste verzorger Ger ard Meijer (73) op gedenk waardige wijze uitgezwaaid. Na afloop van de laatste thuis wedstrijd in de competitie te gen Roda JC (2-3) landde een helikopter op het veld. De Rotterdamse zanger Lee To wers stapte uit, zong het on vermijdelijke You'll never walk alone waarna Meijer in stapte en 'zijn' stadion werd uitgevlogen. Hij heeft er liefst vijftig jaren trouwe dienst op zitten. Meij er: „Ik was graag nog tien jaar doorgegaan, maar het mocht niet van mijn vrouw." Aanvoerder van the Spurs zit vast De Engelse voetbalinterna tional Ledley King zit vast op het politiebureau. Hij is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden voor de deur van een nachtclub in de Londense wijk Soho op ver denking van mishandeling. Dat berichtten Britse media zondag. King, aanvoerder van Tottenham Hotspur, speelde zaterdag nog mee in de wed strijd tegen Everton (0-0). Een woordvoerder van Scot land Yard noemde geen naam maar bevestigde wel de arres tatie van een 28-jarige man. Minst productieve topscorer in 12 jaar Mounir El Hamdaoui is topscorer geworden van het seizoen 2008-2'009. De aanvaller van AZ kwam tot 23 doelpunten, één meer dan Ajacied Luis Suarez. El Ham daoui volgt Klaas-Ian Huntel- aar op, die vorig jaar in dienst van Ajax tot 33 treffers kwam. De Marokkaan is de minst productieve topscorer van Ne derland in twaalf jaar tijd. PSV'er Luc Nilis kwam in 1996-1997 niet verder dan 21 doelpunten. In de afgelopen zes jaar kwam het slechts één keer .voor dat de topschutter van de eredivisie niet boven de dertig treffers reikte. De arbiters in het betaalde voetbal hebben dit seizoen in de eredivisie in 306 duels 68 rode en 1095 gele kaarten getrok ken. Beide aantallen komen de historische top vijf binnen. Slechts drie keer gaven de arbiters in het verleden meer rode kaarten dan dit seizoen. Het seizoen 1997-1998 is nog steeds koploper wat rode kaarten betreft: 79. Het voetbaljaar 2006-2007 bezet met 72 rode kaarten de tweede plaats. Sei zoen 1998-1999 was goed voor 69 uitsluitingen. Daarna komt het net beëindigde seizoen en de jaargang 2005-2006. Het aantal gele kaarten benaderde het record van vorig sei zoen: 1136. Het seizoen 2008-2009 komt op de derde plaats in de historie met 1095. In 2006-2007 werden met 1129 gele pren ten meer kaarten uitgedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37