A-junioren RBC troeven Ajax af In Breskens 30 1 Maandag 11 mei 2009 PZC Z de reünie bij de Zeeuws-Vlaamse club. Voor het competitie duel tussen Hoek en Geinoord betraden ze met bloemen het veld en overhandigden die aan de huidige selectie, vanwege het binnenhalen van de tweede-periodetitel. Vanaf de tribune zagen ze vervolgens hoe Hoek met een veredeld oefenpotje (7-2) het seizoen afsloot en zo op de tweede plaats eindigde. De reünie was dertien jaar na dato op poten gezet, waardoor onder anderen Jos en Leo Kayser, Jacky Lambert, Danny magi- to en Ron Brusket weer eens in Hoek kwamen. Oud-doelman Jaap Pijnenburg, Erwin Dek en Tony Coppens ontbraken zater dagmiddag, evenals Dave Gijsel en Kurt Migom. De twee feest nummers van weleer hadden toegezegd te komen, maar de Belgen waren aan het begin van de avond nog steeds niet gear riveerd. foto Peter Nicolai HOEK - Davy Maes, voormalig elftalleider Willy Nieuwelink, Geert de Poorter, oud-trainer Johan Ballegeer, Geertjan de Smet, Patrick Naudts (in gesprek met de echtgenote van Jo han Ballegeer), Mare Minnaert en Peter Nieskens (van links naar rechts) wachten op het sein om het hoofdveld van Hoek te betreden. Het gros van de spelers en begeleiding die in 1996 kampioen werd van de hoofdklasse kwam zaterdag naar Uitslagen Esad Osmanovski Memorial Cup. Plaatsingswedstrijden. Om negende plaats: JVOZ A1-Breskens U23 2-1. Om ze vende plaats: Cercle Brugge U19-KAA Gent U19 2-0. Om vijfde plaats: NAC Breda A1-Sparta Rotterdam A1 2-1. Om derde plaats: Zulte Ware- gem U19-Sporting Lokeren U19 1-0. Finale: RBC A1-Ajax A2 0-0 (RBC wint na straf schoppen). Een speler van RBC schermt de bal in de finale tegen Ajax. De ploeg uit Roosendaal won na strafschoppen. foto's Peter Nicolai Ploeg uit Roosendaal wint Esad Osmanovski Memorial Cup. door Jack Begijn BRESKENS - Hij zit in zijn eentje op de tribune en kijkt naar een wed strijd van de A-jeugd op het hoofd veld. Sigaretje in de ene hand, blik je fris in de andere. Cisko Osma novski heeft zojuist een wedstrijd gefloten. Zijn gedachten dwalen af naar de tijden dat zijn zoon Esad als talentvolle jeugdvoetballer de kleuren van PSV verdedigde. Esad stierf ruim vier jaar geleden, nadat hij twee dagen eerder tij dens een training van Breskens een hartstilstand had gekregen. Als eerbetoon aan de talentvolle voetballer werd drie jaar geleden onder aanvoering van Fred van Hasselt de Esad Osmanovski Me morial Cup in het leven geroepen. „Een heel mooi initiatief', zegt Cis ko Osmanovski. „Voor ons is dat heel bijzonder." Samen met zijn dochter Diana heeft hij 's ochtends de aftrap. Als scheidsrechter is hem de finale toe gewezen. Net als de uitreiking van de beker aan de toernooiwinnaar. Dat is ondertussen een traditie ge worden en daar komt niemand tussen. „Op deze dag beleef ik weer hoe Esad speelde en zich ge voeld moet hebben." De ambiance op Sportpark Baer- sande is gemoedelijk, het voetbal is van een goed niveau. Breskens onder 23 komt als gastheer zoals verwacht veel te kort, maar heeft een goede voorbereiding op de na- competitie. IVOZ doet aardig mee, maar laat het op de cruciale mo menten afweten. „Je mist hande lingssnelheid en komt fysiek te kort", weet Dennis de Nooijer. „In de competitie mag je wel eens een mannetje laten lopen. Hier wordt dat direct afgestraft." Over een paar jaar hoopt hij, sa men met trainer Pearl Doesburg, ver genoeg te zijn met de Ai om op dit toernooi voldoende weer stand te kunnen bieden. „Als be ginnend team werden we in de tweede klasse ingedeeld. Maar daar leer je niets. Na een paar ti tels spelen we landelijk." Zijn zoon (eremy is er dan niet bij. Hij verkast, in de voetsporen van zijn vader en oom Gérard, deze zo mer naar de Ai van Sparta Rotter dam. Grote trekker op het toer nooi is de jeugd van Ajax. Jonge handtekeningenjagers azen op een krabbel of een foto van de spelers die mogelijk later te bewonderen zijn op de televisie. De Amster dammers zijn met hun A2-jeugd (eerstejaars A-junioren) een dag eerder in Breskens zijn neergestre ken. Onder hen ook Tom Boere uit Terneuzen. De spits is een van de zes B-junioren, die volgend sei zoen overgaan naar de A's. In de poulewedstrijd tegen Zulte Waregem scoort Boere beide doel punten. De spits is bezig aan zijn tweede seizoen en ontwikkelt zich goed: hij heeft lef, is groot en kop- sterk en kaatst en draait met het grootste gemak. Ajax wordt met overmacht win naar in de poule. De finale tegen RBC lijkt op voorhand een ver plicht nummer. Maar de hoofdste delingen overschatten zichzelf. Boere komt halverwege het duel in de ploeg en krijgt een dot van een kans. Alleen voor doel mist hij jammerlijk. Strafschoppen moeten uitwijzen wie de cup met de grote oren uit handen van Cisko Os manovski in ontvangst mag ne men. De ploeg uit Roosendaal heeft vier strafschoppen nodig, omdat het slechts één keer mist. Ajax gaat ten onder aan een ge brek aan scherpte. Het mist liefst drie keer en stapt onverwacht als verliezer van het veld. Cisko Osmanovski

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34