PZCIs Uur U voor brede school Oostburg Ringrijders doen oude tijden herleven r*i*l3 ilCl I Cl I 1%#; ZEEUWS-VLAANDE 14 en 15 22 en 23 Voor één euro doorlopende workshop in Kunstkwartier ft B- 1"^% éÊ^jfe. ft WÈfêÈk De vrede gaat als een lopend vuurtje door Cadzand Brusselse regeltjes over bacteriën in de stinkkaas Maandag 11 mei 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Raad Sluis beslist deze maand over nieuwe voorziening in centrum. door Frank van Cooten sluis - Stemt de gemeenteraad van Sluis nu wel in met de bouw van een brede school in het centrum van Oostburg? Dat is de centrale vraag die deze maand beantwoord zal worden. Een raadsmeerderheid nam vorig jaar een motie aan waarin een vol waardige nieuwe brede school in de Eenhoornstad werd afgewezen. Het college stelt nu in het raads voorstel dat een nieuwe brede school echt veel beter en goedkop- per is dan het verbouwen van de drie bestaande schoolgebouwen. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen be taalt immers de bouw van brede scholen in Oostburg en Breskens en doet dat niet bij 'slechts' ver bouw van de bestaande schoolge bouwen. Woongoed investeert circa vijftien miljoen euro in de eventuele brede school in Oostburg. Verbouw van de bestaande scholen (3,5 miljoen euro) komt geheel voor rekening van de gemeente Sluis. De gemeen te huurt de nieuwe brede school weliswaar voor een bedrag van vijf ton per jaar van Woongoed, maar de exploitatielasten van de oude schoolgebouwen vallen dan weg. De gemeente moet wel de hoge boekwaarden van de drie schoolge bouwen (1,1 miljoen euro) in 2012 in een keer wegpoetsen. Dat is het Een nieuwe brede school in het centrum van Oostburg biedt veel meer voordelen dan verbouw van de bestaande scholen. Dat vindt het college van Sluis. jaar waarin de brede school waar schijnlijk wordt geopend. De gemeente verhuurt de verschil lende ruimtes aan de participan ten. De nieuwbouwvariant levert volgens het college met name door de grote investering van Woon goed vooral de eerste jaren fian- cieel voordeel op. Nieuwbouw kost net zoveel als verbouw. Het college vindt een brede school op de plek waar nu nog Den Hoek zak staat de beste locatie. Er is wel iswaar waardering voor het initia tief van Frans Lievens, eigenaar van sportcomplex De Eenhoorn, om een brede school bij de sport hal te bouwen, maar het college houdt vast aan de locatie in het centrum. Ook Woongoed heeft aangegeven alleen in het centrum van Oostburg te willen investeren. Om risico's zoveel mogelijk uit te bannen, wil het college meerjarige huurcontracten met de participan ten afsluiten. De bevolkingskrimp is een ander risico. Het college kan de gevolgen nu niet goed inschat ten. Wel zal een overcapaciteit aan leslokalen ontstaan. Met het onder wijs is overleg over de meest ge wenste aanpak. Paarden denderen door feestende Axelsestraat in Terneuzen. door Cino van den Broecke terneuzen - De ringrijders van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging 'denderden' afgelopen zaterdag met hun paarden heen en weer door de Axelsestraat in Terneuzen. Een schouwspel dat alweer een kwart eeuw in de havenstad niet te zien was geweest, maar tijdens het Axelsestraatfeest voor veel be kijks zorgde. long en oud bekeek vol bewonde ring de kunsten van de ringrijders, die zonder ogenschijnlijke moeite ringen in verschillende maten rond hun stok regen. Dieren- hebben bijna altijd een groot 'aaibaarheidsgehalte' voor kinderen en dat was ook zaterdag het geval. Het ringrijden had voor al de aandacht van de jeugd. Er was echter meer te doen op het Axelsestraatfeest. Zo waren er Oud-Hollandse kinderspelen en oude ambachten als vlegelen, Zeeuwse messensnijden, babbe laars maken, rietvlechten, klom pen maken, kantklossen, presenta ties oude Zeeuwse klederdrachten en volksdansen. De jeugdbrandweer en dansde- mo's van Kidzmove trokken ook heel wat belangstelling. De ambulante handel was met zo'n vijftig kramen in ruime mate aanwezig. Zo ook de lokale onder nemers, waarvan de ondernemers vereniging VOA het initiatief op nieuw had genomen voor dit jaar lijkse straatfeest. Boekenmarkt in kerk Cadzand cadzand - In de hervormde kerk van Cadzand is zaterdag 23 mei een boekenmarkt. De opbrengst van deze jaarlijkse boekenmarkt is geheel bestemd voor het orgelfonds van de Stich ting Behoud Dorpskerk Cadzand. Volgens Ineke Mulder-Bansema van de stichting is het aanbod we derom zeer groot en gevarieerd. De boekenmarkt op 23 mei is van 10.00 tot 16.00 uur. Zeshonderd toeteraars op dweildag in Hulst hulst - Tijdens de Hulster dweil dag op zondag 7 juni toeteren zo'n 600 muzikanten van 25 bands uit Nederland en België er in de Rey- naertstad vrolijk op los. Het Ter- menieke uit Hulst verzorgt om 11.30 uur op het grote podium op de markt het openingsconcert. Voordat om 14.00 uur het festijn goed losbarst, betreedt nog een verrassingsband het podium Het festival sluit rond 17.30 uur. Buurthuis Kameleon krijgt geld uit fonds terneuzen - Buurthuis De Kame leon in Terneuzen heeft van het Oranjefonds een bijdrage van 12.500 euro gekregen voor het in- richten van het nieuwe Buurthuis aan de Leliestraat. Een van de on derdelen is het jeugdcentrum meetpoint, dat vandaag opengaat. Voor de jeugd is er ook een disco zaal aangebouwd. Het idee is om Meetpoint in de ochtenduren open te stellen voor ouderen. door Frank van Cooten hulst - Voor één euro meedoen aan een doorlopende workshop bij atelier Nummer Achttien in het Hulster Kunstkwartier. Dat kan in het weekend van de ama teurkunst op 16 en 17 mei. Alle ateliers achter de Basiliek zijn dan geopend. Tessa, Esmee en Alex ontvangen de deelnemers aan de workshop. Deze Zeeuws- Vlaamse studenten zitten nu in hun derde jaar van de Fontys aca demie voor kunsten in Tilburg. Als onderdeel van hun studie hou den ze atelier in het Kunstkwar tier. Oude boeken krijgen in de work shop een nieuw leven als kunst werk. Deelnemers moeten zelf een boek meenemen. Aanmelden op nummer-achttien@live.nl. -rïf'TWM M A Het ringrijden tijdens de Axelsestraatfeesten in Terneuzen zorgde voor nostalgie. Dit schouwspel is een kwart eeuw niet in de havenstad te zien geweest. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29