De hbs bestaat niet meer Nieuwe raadkaart Op de pedalen door Zeeuws-Vlaanderen Succesvolle Bedrijfsoverdracht? Zó doe je dat! PZC Maandag 11 mei 2009 1 7 Na een reeks 'themakaarten' uit de collectie van Hans Lindenbergh weer gewoon afbeeldingen van dorpen en stadjes. Vandaag een ansicht van een door water gesplitst dorp en als gebruikelijk de vraag: om welk dorp gaat het? Nadere bijzonderheden over de situatie toen en nu zijn van harte welkom. Oplossingen kunnen tot en met uiterlijk donderdag 14 mei worden ge zonden aan: Redactie PZC Raadkaart; postbus 91, 4330 AB Middelburg; fax 0118-434019; e-mail redactie@pzc.nl. Onder de inzenders van een goede oplossing worden drie waardebonnen verdeeld. ii;M V door Rinus Antonisse Vele inzenders herkenden op de raadkaart van vorige week de Markt in Terneu- zen met zicht op de Haven straat, rechts de oude hbs en links het voormalige kantongerecht. Op de achtergrond van links naar rechts de torens van de hervorm de, katholieke en gereformeerde kerken, meldt C. Verhelst-de Put ter uit Hoek. De katholieke Willi- brorduskerk is in 1915 gebouwd, de toren van de gereformeerde kerk is in 1918 gesloopt, dus is de foto in de tussenliggende tijd geno men, constateert zij. R. Wisse, ook uit Hoek, geeft aan dat de kerken niet meer als zoda nig in gebruik zijn. „De ontkerkelij king heeft in oud-Terneuzen ook zijn sporen nagelaten. Wat jam mer toch dat onze gemeentebe stuurders nu en in het verleden niet het inzicht hebben en hadden om alles in stand te houden." Ri nus de Jonge van het Schoolmu seum Terneuzen weet dat in de hervormde kerk nog wel enkele ke ren per jaar diensten worden ge houden. Tussen HBS en kantongerecht loopt de Burgemeester Geillstraat, geeft R. de Vries uit Terneuzen aan. „Op de hoek Havenstraat en Smidswal was destijds de smederij met travalje van Walraven. Later kwam hier de winkel van Verlinde en links op de hoek Haven straat-Markt is café De Hopper te zien. De klamp stenen zou wel eens voor te bouwen huizen in de Havenstraat kunnen zijn." De situatie van 100 jaar geleden is niet zo erg veranderd, vindt )an Kunst uit Tholen. De HBS is afge broken, het op de plaats van een scheepswerf gebouwde kantonge recht is nu restaurant. „De veran dering zit in de plek achter de foto graaf, richting Scheldekade. Daar staat nu een woon- en winkelcom plex dat uitkijkt op het stadshuis en stadskantoor en de oude Oost- sluis." L. J. Jonker uit Goes merkt op dat naast de winkel van Verlinde de drukkerij van de Terneuzense krant van Van der Sande staat en daarnaast de kruidenierswinkel van Wieland. Verschillende inzen ders, onder wie D. E. Tollenaar uit Terneuzen, wijzen erop dat vol gens de overlevering in het ge bouw van de drukkerij de legenda rische kapitein Willem van der Decken, de Vliegende Hollander, heeft gewoond. De waardebonnen gaan naar:J. Rottier, Terneuzen, C. Boon, Over slag en L. J. Jonker, Goes. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN Wegens gebrek aan baten: - op 29 april 2009 inzake (F.02/125) SPAMIX V.O.F.. vest.adr. Oude Kerkstraat 34,4553 AS Philippine. J. van den Heuvel griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. BRESKENS - „De natuur is hier super en daar komen we ook voor." Voor de familie Mol uit Kapelle, die op pad was met de familie Kanaar uit 's Heer Hendrikskinderen, was het za terdag genieten tijdens de Zeeuwse Fietsdag. Het Veerplein in Breskens was het begin- en eindpunt van een recrea tieve route langs de kust. Ruim dui zend fietsers gingen na de opening door gedeputeerde Toine Poppel- aars 's ochtends van start voor de derde editie, waarbij Zeeuws-Vlaan deren centraal stond. Na afloop konden de deelnemers ze zich in de tent tegoed doen aan Zeeuwse specialiteiten, zoals Groe- se paptaarten met bruine suiker en bolussen. Een optreden van de Re covery Band zorgde voor een gezelli ge sfeer. foto Peter Nicolai Tijdens de themadag Bedrijfsoverdracht leert u wat de juiste opbrengst is, wie de juiste opvolger is én u krijgt financiële en fiscale tips. Een perfecte voorbereiding dus! Kom op maandag 18 mei 2009 naar Theater De Mythe in Goes voor deze gratis themadag. Tijd: 19.00 tot 22.30 uur. Voor meer informatie en aanmelden: www.kvk.nl/succesfactoren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19