stuk voor stuk stikaardige mensen G H •'4. I SI Probleemloze afsluiting van A58 De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? Eddy Clearwater is The Chief van het Bluesfestival in Kwadendamme w PZC Maandag 11 mei 2009 1 5 Het is hier altijd zó gemoedelijkife ferijg hier altijd weer een Jlowerpower-gevoel Marjolijn Claris, festivalbezoekster Zondagochtend willen we vroeg terug naar huis. Moederdag hè, dan wil ik toch even bij mijn moeder langs. Hannie Linschoten, festivalbezoekster 3^1 tt&rc i -V s- ife •w- - -{ -,,y v rV- - /V- r brA'lr.>VJ E^5gSSt*JWBi jTuu-jjPWP 3 f;& |f k VMV.- jli. P?VV. Het erf van fruitteler Peter van 't Westeinde in Kwadendamme werd het afgelopen weekend weer bevolkt door 'bluesgekke baardmansen'. door Raymond de Frel Paard Lotte is dolbij als ze maandag weer zijn opge hoepeld, de bezoekers van de 17e editie van het Kwa dendamme Bluesfestival. Kan ze lekker haar eigen wei weer in. Elk jaar weer, sinds de derde editie van het festival, sjokt ze een aantal dagen verplicht door een zandbak, omdat haar geliefde groene stekje dan tijdelijk dienst doet als tenten kamp. Lotte moet niets van blues, bier en bulderende motoren heb ben. Maar haar baasjes Peter en Marianne van 't Westeinde kijken er wél altijd naar uit. „Ik heb bij Peter Kempe, mede-organisator van het Bluesfestival, in de klas ge zeten. Hij vroeg vijftien jaar gele den of er een paar tentjes op zijn terrein mochten staan. En nu staat het hele terrein dus vol. Ze komen ook steeds vroeger om een goed plekje te bemachtigen. Het festival begon op vrijdag, maar op woens dagavond hadden wij al onze eer ste gasten", vertelt Peter. Peter en Marianne hebben naar ei gen zeggen helemaal geen ver stand van blues, al hebben ze in de loop der jaren wel wat cd'tjes met scherpe mondharmonica's en jankende gitaren aan hun collectie toegevoegd. „Na tuurlijk hebben we ook veel van Kempes' eigen band The Juke Joints in onze pla tenkast. Weet je, iedereen in dit dorp respecteert dat het eens per jaar 'zijn feestje' is. Er is ook nog nooit rottigheid geweest. De kracht van dit festival is de klein schaligheid. Wij hoeven er bijna niets aan te doen. We krijgen men sen op ons terrein, verkopen kof fie in de schuur en dat was het dan wel. Er zijn mensen die al twaalf jaar bij ons komen. Je mag gerust weten dat ik er in het begin een beetje schrik van had. Al die leren jacks, baarden, motoren... ik was bang dat ze de boel zouden slopen. Onzin, ze doen helemaal niets, het zijn stuk voor stuk stik aardige mensen." een zorgen dus voor Peter en Marianne, maar duiven melker Francois Fransen zit wel ergens mee. Zijn duiven ko men dit weekend thuis op het ter- 'Het festival begon op vrijdag, maar woensdag hadden wij al onze eerste gasten foto Willem Mieras door Raymond de Frel Zijn bijnaam is The Chief. En da's niet voor niets. Ed dy Clearwater was zonder twijfel zaterdag iedereen de baas op het Bluesfestival in Kwaden damme. Organisatoren Peter Kempe en Kees Wielemaker hadden hem in Amerika al eens gezien en wisten toen meteen: die moet naar Zee land komen. Peter Kempe zorgde met zijn Juke Joints voor de bege leiding, zodat Clearwater zich kon uitleven. Waar bij The Joints de be wondering van Clearwater zowat van hun gezichten droop, had The Chief het vooral druk met hitsig gi taarspel en gekke bekken trekken. De flamboyante glitter-en-gla- mour-reus zong dat hij 'hypnoti zed' was, maar dat gold nog veel meer voor de stampvolle tent. rein van Van 't Westeinde na een reis vanuit Frankrijk. Hij heeft in de buurt van de duivenhokken een bordje geplaatst: 'hier geen tenten aub'. „Anders vliegen ze misschien voorbij, omdat ze plaats niet herkennen." Er is geen festivalbezoeker die er een punt van maakt. „Het is hier altijd zó gemoedelijk, ik krijg hier altijd weer een flowerpower-ge- voel", zegt campinggaste Marjolijn Claris uit Spijkenisse. „Ik heb om gezondheidsredenen dit jaar alle bluesfestivals uit mijn agenda ge schrapt, maar van Kwadendamme blijven ze af. Je voelt je hier weer even jong op een ouderwets festi val. En het is tot in de puntjes gere geld. Qua organisatie, maar ook on derling. Om drie uur 's nachts is ie dereen hier stil." Hannie Linschoten uit het Bra bantse Velddriel heeft een plekje vlakbij de uitgang van het veld be machtigd. „Heel bewust, want zon dagochtend willen we vroeg terug naar huis. Moeder dag hè, dan wil ik toch even bij mijn moeder langs." Een stuk verderop bivakkeert een groep Belgische bikers. Zij hebben hun Harleys juist expres achteraan het veld van Van 't Westeinde ge parkeerd. „Hier kunnen de men sen niet zo makkelijk bij onze mo torfietsen. Bovendien zijn we hier niemand tot last" zegt George Cuy- pers uit Meerhout. Nee, zelfs Lotte niet. Peter van 't Westeinde Clearwater wond iedere toeschou wer om zijn vinger. Daar had diva Reba Russell het eerder moeilijker mee. De een zweert bij haar grote bereik, terwijl de ander haar net te schreeuwerig vindt. De Amerikanen Gene Taylor en Ja mes Harman hadden geen last van verwijten. De voormalige Blasters deden met hun machtige lijven een heuse Hollandse polonaise, om vervolgens hun 'baby' vol over tuiging te melden dat ze terug op weg waren naar Memphis, Tennes see. The Seatsniffers waren even la ter van een heel andere orde, maar hun set smaakte er niet minder om. Het Antwerpse kwartet is als een machine: je gooit er een munt je in en de Seatsniffers-trein den dert over je heen. ËrjÈ Video's op www.pzc.nl Eddy Clearwater had nog geen vijf minuten nodig om de bluestent op zijn kop te zetten. foto Ronald den Dekker door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De afsluiting van de A58, afgelopen weekeinde, is vlot verlopen. De omleiding via Vlissin- gen-Oost heeft niet tot grote pro blemen geleid. Dat heeft projectlei der Eric Mostert van Rijkswater staat gisteravond gezegd. Eerder waarschuwde Rijkswater staat dat het mooie weer en de af sluiting van de rijksweg tot forse vertragingen op de Zeeuwse we gen konden leiden. „Zaterdagmid dag en gistermiddag was het wel even druk. Op die momenten reed het verkeer langzaam en stonden er even files van twee kilometer. We hebben toen meteen bij Ber gen op Zoom tekstwagens en ver keersregelaars gezet, die het ver keer op alternatieve routes we zen", aldus Mostert. De A58 was van vrijdag tot afgelo pen nacht in beide rijrichtingen af gesloten tussen Heinkenszand en Middelburg. Het deel van de rijks weg bij Nieuw- en Sint-Joosland werd dit weekeinde verlegd. Dat is nodig om het viaduct over de Nieuwlandseweg aan te kunnen passen en om het nieuwe viaduct voor de N57 te bouwen. Daarnaast werd onder het Mallardviaduct bij Arnemuiden de geleiderail verbe terd zodat daar weer 120 kilometer per uur gereden mag worden. Zes gewonden bij aanrijding Ouddorp OUDDORP - Bij een ongeval bij Oud dorp zijn zaterdagmiddag zes ge wonden gevallen, onder wie vier mensen van één gezin. Een 38-jarige man uit Dordrecht raakte met de auto in de berm en botste op een tegemoetkomende auto. Alle inzittenden van die auto (vader, moeder en twee zoontjes) raakten gewond. De 38-jarige man had gedronken. Ook hij en zijn passagier waren gewond. Dag van de beroerte in ziekenhuis en Casthuis VLISSINGEN - Het Ziekenhuis Wal- cheren en 't Gasthuis in Middel burg doen morgen mee aan de Eu ropese Dag van de Beroerte. In het ziekenhuis aan de Koudekerkse- weg kan de glucosespiegel (suiker) gemeten worden. In 't Gasthifis aan het Noordpoortplein wordt het gewicht en de bloeddruk ge controleerd. De Europese Dag van de Beroerte wordt voor de vijfde keer gehouden. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17