Ze doen niets, het zijn Rehro Koorschool moet Zeeuwser worden Geertse dagkampioen zonder missers Jazzdans Demo Dag 1 4 Maandag 11 mei 2009 PZC W door Raymond de Frel GOES - De Zeeuwse Koorschool in Goes moet weer 'Zeeuwser' wor den. Met de oprichting van een aantal nieuwe koren en een divers cursuspakket willen het stichtings bestuur en directeur Evert Wagter meer zangers van buiten de fieve- landen trekken. In het beleidsplan voor 2009 tot en met 20t2 staat dat de school moet uitgroeien tot 'dé koepel voor klas sieke en religieuze kwaliteitskoor- muziek in Zeeland'. „Het jongens koor staat centraal. Maar als dat niet repeteert, is ons gebouw leeg. We kunnen er veel meer mee doen", zegt Wagter. Hij zet in op de oprichting van drie nieuwe koren. „De eerste is al in de maak, de Zeeuwse Vrouwen- scola, dat Gregoriaanse liturgische liederen gaat zingen. Daarnaast wil len we een koor formeren dat nieu we Nederlandse liturgische muziek brengt. En dan denken we ook nog na over de oprichting van een meis jeskoor. We willen niet concurre ren met anderen, we willen puur de gaten in korenland vullen." Het jongenskoor moet zich voortaan niet alleen meer richten op Latijnse liederen, maar ook op wereldmuziek. Bovendien zijn er gesprekken gaande om de samen werking tussen het jongenskoor en het mannenkoor Sint Cecilia te for maliseren. Wagter benadrukt dat de koor school blijft insteken op klassieke en religieuze koormuziek, maar de drempel moet wel omlaag. „Wij richten bewust geen popkoor op, maar we streven natuurlijk wel naar aanwas. Die krijgen we wel licht ook door het aanbieden van cursussen. We varen daarbij niet in het water van de Zeeuwse Muziek school, want je moet denken aan specifieke cursussen als notenleer voor zangers, gehoortrainingen en begrip van de Latijns liturgie. Nog veel iaagdrempeliger is een cursus 'badkamerzingen', die we dit na jaar starten. Daarmee willen we mensen laten ontdekken of zingen in een koor iets voor hen is." Volgens de directeur van de Zeeuw se koorschool gaan er geen finan ciële motieven schuil achter de vernieuwingsplannen. „Het mag hier gewoon wel wat frisser wor den, want nu is het nog wat te bele gen." De pollepel gaat naar Erik Francke, die de ring van 14 mm stak. door Sjaak Janse GRIJPSKERKE - Ronald Geertse heeft zaterdag in Grijpskerke de klassementswedstrijd gewonnen van het ringrijden. Van de 28 deelnemers was Geertse de enige deelnemer die alle dertig ringen wist te steken. De tweede plaats, met 28 ringen, was voor Pie- ter Dingemanse. Op de derde plaats is Edward Dingemanse geëindigd. Hij stak 27 ringen. Vier rijders wisten de laatste tien ringen te steken en moesten zo doende kampen om de zogenoem de Eerste Bekers. Harry Schout, die in het dagklassement net naast het podium stond, won wel de Eer ste Beker en liet daarmee Ronald Al die leren jacks, baarden, motoren.ik was eerst bang dat ze de boel zouden slopen. Peter van 't Westeinde Geertse en Pieter Dingemanse ach ter zich. Erik Francke stak als enige de ring van 14 mm en won hiermee de pollepel. De jeugdbeker ging naar Denny Dingemanse, hij stak van de rij ders tot en met twintig jaar de meeste ringen van de dag, name lijk zeventien stuks. De eerste prijs voor het mooist ver sierde paard was voor Pieter Dinge manse. Agenda ZRV: Op 16 mei is het ringrijden in de Dorpsstraat in Ritthem. Van 08.00 tot 17.00 uur nemen de afdelingen Souburg en Ritthem van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging het tegen elkaar op. Dezelfde dag wordt er ook een wedstrijd gehouden in de Van de Biltlaan in Kapelle. GeiechtsDeurwoardersKantoor i Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 06 mei 2009 blijkt, dat t.v.v. ING Bank N.V., gevestigd te Amsterdam, aan SILVIA FLOHIL, geboren op 12 maart 1977, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is bete kend een exploot waarin ondermeer de openbare verkoop van de daarin genoemde onroerende zaak wordt aan gezegd. Van dit exploot kan S. Flohil een afschrift krijgen op één van onder staande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 MIDDELBURG - Streetdance, hiphop, jazzdance... Het was zaterdag te zien in sporthal De Kruitmolen in Middelburg. Vijfhonderd dansers uit Zeeland en daarbuiten, onder wie die van Dios uit Souburg (foto), lieten tijdens de Jazz dans Demo Dag voor een jury zien wat ze kunnen. De beste groepen mo gen 1 oktober optreden in de schouwburg in Middelburg, foto Ruben Oreel Peter van 't Westeinde voelt zich prima thuis tussen de bezoekers van Bluesfestival Kwadendamme. 8 dagen al vanaf... Voor meer informatie, prijzen per data en andere reisduur, kijk op- www.rekro.nl of bel 010-4142233 -M. Rekro heeft weer heerlijke vliegvakanties voor u naar de Costa Brava U heeft de keus uit: Blanes Hotel Pi Mar Malgrat de Mar Hotel Reymar Reymar Playa Malgrat de Mar Hotel Riviera Calella Hotel Intemacional Alle hotels zijn voorzien van vele faciliteiten. Vertrek: 12 - 16 - 19 en 23 mei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16