PZC 13 Bewoners zijn rommel beu Iedereen wakker bij nachtelijk college 22 en 23 WALCHEREN 14 en 15 Grote voeten Brusselse regeltjes over bacteriën in de stinkkaas Baardige bluesgekken zijn stuk voor stuk aardige mensen Maandag 11 mei 2009 Bouw Souburg-Noord ligt stil, maar het bouwafval is er nog. door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - Een eilandje in een weilandje. Zo zijn de bewo ners van het Meiveld, de nieuwe straat in Souburg-Noord, hun buurt gaan noemen. Ruim een jaar geleden zijn de woningen van het Meiveld opgeleverd. Het was de eerste fase van de bouw van een compleet nieuwe wijk. Maar sindsdien is er niets meer gebeurd. De bouwplannen voor de volgen de fasen lijken in de ijskast te zijn gezet. „Als er toch niks gebeurt, moet de gemeente er maar voor Staatssecretaris bezoekt sterrenwacht in het holst van de nacht. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Om 03.50 uur gaat de wekker. Bij Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Middel burg zijn ze wel gewend om in het holst van de nacht op te staan. Meestal doen ze dat voor een maansverduistering of een bijzon dere komeet. Maar in de nacht van vrijdag op zaterdag kruipen de le den van de sterrenwacht hun bed ait voor het bezoek van staatssecre taris Frans Timmermans van Euro pese Zaken. zorgen dat wij hier fatsoenlijk kun nen wonen", vinden de bewoners. Zij hebben een brief gestuurd naar de burgemeester en wethouders van Vlissingen en naar de twee projectontwikkelaars die bij Sou burg-Noord betrokken zijn. „Als ze hier momenteel zouden bou wen of de bouw zouden voorberei den, begrepen we best dat we nog even geduld moeten hebben. Maar er gebeurt niks. Daarom vinden wij dat de gemeente ervoor moet zorgen dat de gronden om ons heen worden schoongemaakt en geëgaliseerd, zodat het mooie gras velden worden waarop kinderen kunnen spelen", zeggen Robbert Trompetter en Marja Kuiper die behalve de brief aan het college Timmermans trok met een bus ge durende 27 uur het land door om op verschillende locaties te praten over Europese thema's. Hij deed dat in het kader van de Europadag. In Middelburg kwam hij om 04.30 uur aan om te praten over astrono mie en wetenschap. Wetenschap per, kunstenaar en schrijver Vin cent Icke, die de laatste maanden bij een groot publiek bekend is ge worden door zijn rubriek in het te levisieprogramma De wereld draait door, gaf een gastcollege. Hij deed dat op zo'n manier, dat veer tig aanwezigen ondanks het absur de tijdstip, aan zijn lippen hingen. „Net vroeg iemand me hoe laat het is. Ach, dat hangt er vanaf op ook handtekeningen hebben verza meld van ontevreden bewoners. De gronden waar woningen ge pland zijn, zitten vol diepe kuilen. Het onkruid staat er hoog en daar tussen ligt bouwafval. Steenpuin, pallets, plastic. Ook is een kavel nu in gebruik als depot. Er liggen gro te hopen zand en klinkers. „In on ze straat moet een grasveld komen met planten en speeltoestellen, maar de aanleg ervan is uitgesteld. Ook hebben we hier nog altijd tij delijke lantaarnpalen. We krijgen De bewoners van het Meiveld in Souburg-Noord vinden dat de ge meente de buurt rond hun straat moet opruimen zolang er geen bouwactiviteiten zijn. welke lengte- en breedtegraad je zit en op welke planeet", begon hij droogjes. Na zijn verhaal over deeltjes, ruim te, tijd, zwaartekracht en de derde astronomische revolutie, weet de wetenchapper het gesprek terug te 'Hoe laat het is? Dat hangt af van lengte- en breedtegraad en op welke planeet je bent' voeren op Europa. Wetenschap pers hebben lak aan landsgrenzen. Die spelen geen enkele rol, meent Icke. „Er wordt wel eens geschre ven: Nederland krijgt meer waar pas de definitieve verlichting als de hele wijk klaar is. Maar daar zit geen schot in. Van de zes lantaarns zijn er inmiddels twee stuk. We kunnen toch best al wel mooie, goede lantaarns krijgen? Het zijn kleine irritaties, maar bij elkaar zijn het er een heleboel. Sou burg-Noord moest de parel van Souburg worden. Maar nu is het niet meer dan een eilandje in een weilandje. We krijgen sterk de in druk dat we aan ons lot worden overgelaten. Dat we in een verge ten hoek zitten. We hebben ver schillende keren met de gemeente en Bouwfonds gebeld, maar we ho ren nooit wat. We hopen dat onze brief en handtekeningenactie daar verandering in brengen." neemtijd. Alsof het een wedstrijd tussen landen is. Maar wetenschap pers kijken niet naar afkomst. De Europese overheden doen dat goed. Die bemoeien zich daar niet mee. Daarom loopt Europa op het vlak van astronomische weten schap ver voor op Amerika. Ameri ka is zó nationalistisch dat ze zich zelf voor de voeten loopt." Wel maakt Icke zich ernstig zor gen over de aarde. „Elke twee da gen wordt er in China een nieuwe kolencentrale geopend. Wist u dat? Als Groot-Brittannië alle C02-uitstoot zou stopzetten, zou China die winst al in achttien maanden tenietdoen. Daar gaat de politiek over. Ik benijd u niet." Tip? w3lcheren@pzc.nl Drie gewonden bij aanrijding Ritthem RITTHEM - Een 45-jarige man uit Middelburg is gisterochtend in Rit them gewond geraakt toen hij met zijn racefiets in botsing kwam met een auto. Dat gebeurde rond tien uur op de Scheeweg. De fietser kwam links door de bocht van de Scheeweg. Een 19-ja- rige automobiliste uit de gemeente Borsele kon hem niet meer ontwij ken. De fietser is met verwondin gen aan zijn hoofd, schouder en been naar het ziekenhuis gebrach't. De twee inzittenden van de auto raakten gewond door glas van de voorruit. Opslagtank Total barst door overdruk VLISSINGEN-OOST - In een opslag tank van de Total raffinaderij in Vlissingen-Oost is zaterdagavond rond half elf een overdruk ont staan in een opslagtank. Het dak van de tank is daardoor gedeelte lijk' gescheurd. Dat gebeurde op een speciaal daarvoor bedoelde breuklijn. Hoe de overdruk kon onstaan, wordt onderzocht. Bij het incident is geen brand uitgebroken. De si tuatie is stabiel, laat Total weten. Uit voorzorg wordt de tank leegge pompt. Metingen hebben aange toond dat er geen gevaarlijke stof fen zijn vrijgekomen. Verkeerscontrole achter de boulevard VLISSINGEN - Op het parkeerterrein aan de Kenau Hasselaarstraat in Vlissingen is gistermiddag een ver keerscontrole gehouden. De poli tie lette op het geluidsniveau van uitlaten van auto's en brommers, op getinte autoruiten en op hoe hard de voertuigen kunnen. Ne gen brommers en zeven auto's werden gecontroleerd. Zeven bromfietsers kregen een bon om dat hun brommer was opgevoerd. Van vier auto's maakte de uitlaat te veel geluid. Een auto was niet APK-gekeurd en één onverzekerd. Een bestuurder droeg geen gordel. '•;N<5v W •4f: ,J Rondom het Meiveld wordt al een jaar lang niks gebouwd. Maar pallets, plastic, zand en klinkers zijn er blijven liggen. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl De beste vriendin van de 6-jari- ge Middelburgse was naar Indo nesië geweest. Opa en oma, die daar zijn geboren, gingen ook mee. De Middelburgse was on der de indruk van de verhalen van haar vriendin, vooral omdat haar eigen grootouders er ook vandaan komen. „Opa en oma zouden dan toch Indonesisch moeten praten?", vroeg ze giste ren aan haar vader. Die vertelde dat ze ook Maleis spreken en gaf zelf wat voorbeelden. Jij hebt ka ki besar", zei hij tegen zijn doch ter; „grote voeten". Moeder deed een duit in het zak je: „En ik kaki kegl!" Waarop de zoon riep: „Ik weet wat dat is; een dikke bibs." En nog een fijne moederdag!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15