Paus wil bruggen Schandaal bereikt premier Brown FIETSVAKANTIES ENGELAND-EAST ANGLIA THURINGEN 7 dgn SPREEWALD 9/10 dgn KARINTHIE 10 dgn VENETIAANSE LAND SALZBURGERLAND Kerkleider poogt tijdens reis kloof met joden en moslims te dichten. AMMAN - Paus Benedictus XVI is gisteren begonnen aan zijn eerste reis naar het Midden-Oosten. De leider van de Rooms-Katholieke Kerk, wiens officiële titel Pontifex Maximus (Grootste Bruggenbou wer) luidt, wil met zijn achtdaagse bezoek de kloof met joden en mos lims overbruggen. Eerder leidden uitspraken en besluiten van de paus tot verontwaardiging bij jood se en islamitische gelovigen. Benedictus zei als 'ambassadeur van de vrede' te komen. Het is zijn twaalfde buitenlandse reis sinds zijn verkiezing in april 2005. Hij kwam gistermiddag in lordanië aan. Koning Abdullah II en konin gin Rania wachtten hem bp het vliegveld van de hoofdstad Am man op. Honderden christenen, van wie velen T-shirts met het por tret van de koning en de paus droe gen, hadden zich op de luchtha ven verzameld. Nadat het vliegtuig was geland, on derstreepte Benedictus in zijn eer ste rede op Jordaanse bodem dat de vrijheid van godsdienst een fun damenteel recht van ieder mens is. Hij zei 'diep respect' voor de islam te hebben en prees Abdullah voor diens leiderschap om meer begrip te kweken voor de deugden waar de islam voor staat. Veruit het grootste deel van de 5,7 miljoen in woners van Jordanië is moslim. Er wonen 109.000 rooms-katholie- ken. Abdullah legde in zijn begroeting de nadruk op het belang van een vreedzaam samenleven en harmo nie tussen moslims en christenen. Hij waarschuwde dat 'provoce rende stemmen en ambitieuze ide ologieën die verdeeldheid zaaien, onbeschrijflijk lijden' kunnen ver oorzaken. De koning prees de inspanningen van' de 82-jarige kerkvorst uit Ro me om de verkeerde opvattingen en verdeeldheid die de betrekkin gen tussen christenen en moslims hebben geschaad, uit de weg te rui men. De paus wekte de woede van vele moslims, toen hij in september 2006 in een college in de Duitse stad Regensburg een verband leg de tussen de islam en geweld. Hij erkende dat hij zich beter had kun nen uitdrukken, maar bood geen excuses aan. In Amman bezoekt hij vandaag een moskee. Benedictus reist maandag als der de paus in de geschiedenis naar Is- Vrouw wint strijd om goedkopere grote bh's LONDEN - Een Britse vrouw heeft succesvol geprotesteerd bij het wa renhuis Marks en Spencer, waar bh's met grotere cups duurder wa ren dan die met kleinere. Beckie Williams (26) kocht een aandeel van het bedrijf omdat zij zich er gerde aan de toeslag van 2 pond (2,20 euro) vanaf cup DD. Zo kon zij haar stem laten horen. 13.000 Britten steunden haar actie. 'Oudste vrouwenbeeld ter wereld gevonden' SCHELKLINCEN - Duitse archeolo gen hebben in de Zwabische Jura een beeld uit de Ijstijd gevonden. Experts vermoeden dat het gaat om de oudste afbeelding van een vrouw. Het in een grot gevonden beeld is mogelijk 35.000 jaar oud. In de Zwabische Jura werd in 2006 het oudste compleet bewaarde ivo ren beeldje gevonden, een mam moet van bijna vier centimeter. Fors meer klachten antisemitisme in België BRUSSEL - Het aantal meldingen van antisemitisme in België stijgt. In de eerste vier maanden kwa men al ruim zestig meldingen bin nen bij het Centrum voor Gelijk heid van Kansen en Racismebe strijding. Dat zijn er evenvèel als over heel 2008. Een derde daarvan betreft boodschappen op internet. Voor de rest gaat het om monde linge of fysieke bedreigingen. Aanzien van Britse eerste minister is ernstig geschaad. door onze correspondent Yolanda Bobeldijk LONDEN - Hij betaalde zesduizend pond aan zijn broer Andrew voor een gedeelde schoonmaakster, claimde twee keer dezelfde reke ning voor een loodgieter en noteer de zijn woning in Schotland als tweede huis, zodat hij hiervoor kosten kon declareren. Na weken lang gesteggel over omstreden de claraties van Britse bewindslieden hebben de aantijgingen ook pre mier Gordon Brown zelf bereikt. The Daily Telegraph publiceerde gisteren een lijst met trucs die Ka merleden en ministers uithalen. Velen declareren jaarlijks 24.000 pond voor een tweede huis, voor al bedoeld voor politici die ver van Londen wonen. Verbouwingen hieraan kunnen apart worden ge declareerd, evenals lokale belastin gen, meubels, keukens en elektro nische apparatuur. Politici slaan er een slaatje uit. Zo verwisselde Alistair Darling, de mi nister van Financiën, in vier jaar tijd vier keer de registratie van zijn tweede huis, zodat hij al de wonin gen uit de belastingpot kon laten opknappen. Ook Geoff Hoon, de minister van Verkeer, knapte zo di verse huizen op om ze daarna met veel winst te verkopen. Handelsmi nister Lord Mandelson declareerde 3000 pond voor een verbouwing aan zijn ambtswoning een week nadat hij besloot af te treden als Kamerlid. En nu ligt ook Gordon Brown onder vuur: voor zijn twee de huis in Schotland declareerde hij een Ikea-keuken, behang, een stofzuiger van 265 pond en een abonnement voor betaal-tv. „Hoewel het binnen de regels is, is dit voor Brown zeer beschadig end", zegt politicoloog Richard Grayson. „Veel mensen hebben al een slecht beeld van politici. Dit wordt nu alleen maar erger." In juli worden alle declaraties van bewindslieden openbaar. Ver wacht wordt dat dit meer gênante momenten oplevert. Minister van Binnenlandse Zaken Jacqui Smith kreeg in maart al het schaamrood op de kaken toen bekend werd dat ze een vergoeding claimde voor pornofilms die haar man had beke ken. De mooiste fietsroutes door heel Europa Zie www.kras.nl/21668 Zie www.kras.nl/21637 Zie www.kras.nl/21632 Zie www.kras.nl/21606 Zie www.kras.nl/21709 Zie www.kras.nl/21654 Zie www.kras.nl/21650 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Zaterdag 9 mei 2009 PZC vertrek'. Kies dit jaar voor een sportieve fietsvakantie van KRAS.NL! Onder leiding van deskundige Nederlandssprekende fiets-/reisleiding volgt u de mooiste fietsroutes langs de leukste stadjes en door schitterende natuurgebieden. Bij al onze reizen is het volgende inbegrepen: reis per Comfort Class bus (met méér beenruimte), verblijf in goede hotels, ontbijt, diner en gebruik Gazelle fiets! Vertrekdata: 25/7 en 22/8 het lichtglooiende landschap van Essex en Suffolk kent prachtige fietsroutes langs be roemde wolstadjes als Lavenham, landhui zen, oude kastelen als Hedingham Castle, verblijf in het 3-sterren Hotel Elizabeth in het hart van Ipswick incl. 3 x ontbijt en diner. Vertrekdata: 20/6', 18/7', 15/8 en 5-19/9 'gegarandeerde vertrekdata Thüringen biedt u een mooie omgeving en interessante steden. Een ideale combinatie van natuur, cultuur, historie en sportiviteit! verblijf in het 4-sterren Maxx Steigenberger Hotel in Jena inclusief ontbijt en diner. Vertrekdata: 27/6*, 11/7, 15-29/8 en 26/9 'Gegarandeerd vertrek in deze streek met duizenden riviertjes kunt u heerlijke fietstochten maken, de routes brengen u ook in tal van pittoreske dorpen. u verblijft in het prachtige 4-sterren Sorat Hotel Cottbus inclusief ontbijt en diner. Vertrekdata: 15/5*, 26/6*, 24/7', 14/8*, 4/9 en 17/10 "gegarandeerd vertrek glooiende groene alpenweiden, langgerekte bergmassieven en heldere meren vormen het schitterende decor van deze fietsreis! verblijf in 3-sterren Hotel Rossmann in Greifenburg inclusief ontbijt en diner. Vertrekdatum: 27 juni aanrader voor fiets- én stedenliefhebbers! U ontdekt de highlights van Berlijn en maakt mooie tochten door de groene omgeving op uw Gazelle Innergy fiets. verblijf in het 4-sterren Hotel Courtyard by Marriott Berlin Teltow incl. ontbijt en diner. Vertrekdatum: 11 september de wijnvelden van het Prosecco-gebied, Vicenza, Bassano del Grappa, Treviso, Venetië en Padova... dit alles en nog veel meer staat u te wachten tijdens deze reis! verblijf in 3-sterren Hotel Eurorest in Conegliano inclusief ontbijt en diner. Vertrekdata: 26/6', 17/7 en 4/9 Gegarandeerd vertrek we maken mooie tochten naar o.a. Salzburg, Grossglockner, Fusch, Zeil am See en Krimmies Wasserfalle. met verblijf in het 3-sterren Hotel Lampen- hausl inclusief ontbijt en diner. waarom zou je verder zoeken Vorstin ontmoet hoogste kerkvorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8