De Burchgraeve altijd Damclub 's-Gravenpolder heeft Haïtiaan op het oog VARIER Hoek wil in thuisduel nog één keer vlammen www.verdegem.nl 40 Zaterdag 9 mei 2009 PZC DESIGN COMFORT www.varierfurniture.com Nieuwstraat 68, Oostburg Tel. 0117-453453 Het Noorse zitcomfort van het merk STOKKE heet voortaan VARIÉR. We nodigen U graag uit deze vernieuwde col lectie te komen bekijken en uit te proberen. Op woensdag 13 mei zal een zitdeskundig fysiotherapeut aanwezig zijn om met U van gedachten te wisselen over dit ERGONOMISCH ZITCOMFORT. (aanwezig van 15.00 tot 21.00 uur)! Tweede plaats is heilig voor Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. HOEK - Hoek sluit vandaag de com petitie in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal af met een wed- strijd tegen het al gedegradeerde Geinoord. Als het aan trainer Ga by Demanet ligt, wordt een mooi slotakkoord. „We willen nog één keer schitteren voor eigen pu- bliek", zegt de Belgische oefen- meester. Hoek streeft naar een zege, omdat dan de tweede plaats achter kam pioen IJsselmeervogels wordt be haald. „En daar moet iedereen in Hoek tevreden mee zijn", vindt Demanet. „We hebben ook nog een periodetitel gepakt en boven dien is er veel rust geweest rond de club." Hoek moet vandaag tegen Gein oord Gideon Imgabudu en Björn Langeveld missen. Beide midden velders zijn geschorst. Michael Koné kan nóg wel meedoen. Hij liep onlangs tegen een rode kaart op, maar heeft van de KNVB nog niets vernomen over zijn schor sing. Bij Hoek ontbreken verder de geblesseerden Regilio Pinas en Jo an van Belzen. De supportersvereniging De Purpe ren Hei zal na afloop een aantal prijzen uitreiken. Zo krijgt de tops corer van de seniorenelftallen de Eddy Breepoel Cup overhandigd, de minst gepasseerde keeper krijgt 'een prijs en tenslotte is er de uitrei king van de Franky Standaert Cup voor de meest regelmatige speler van Hoek t. Met de selectie van 1995/1996 wordt het populaire Hol land Sport-spel petje-op-petje-af gespeeld. door Koen de Vries MIDDELBURG - Damclub PWG 's-Gravenpolder krijgt komend sei zoen waarschijnlijk versterking van uit Haïti. De ereklasser gaat in zee met Ricardo Pierre, een speler die vorige maand Pan-Amerikaans kampioen werd. In 2007 versloeg Pierre op het WK in Hardenberg vijfvoudig Neder lands kampioen Kees Thijssen en speelde hij remise tegen tienvoudig wereldkampioen Aleksej Tsjizov. De 29-jarige dammer moet de op volger worden van André Droog uit Dordrecht, die een sabattical neemt. Helemaal zeker is de komst van Pierre nog niet. Pas in juli, als de Haïtiaan in Nederland verblijft, worden de laatste plooien gladge streken. Nu is echter al vrijwel zeker dat Pierre de eerste vier competitiewed strijden zal missen als hij voor 's-Gravenpolder uit gaat komen. Hij doet in oktober mee aan het WK in Brazilië, op het moment dat in Nederland de derde en vier de competitieronde worden ge speeld. Er is waarschijnlijk geen geld om hem voor de eerste twee ronden uit Haiti te laten overko men. De damclub is om die reden op zoek geweest naar nog een verster king, maar die is niet gevonden. De club wil zich net als afgelopen sei zoen handhaven in de ereklasse. „We hebben moeite gedaan om nog een sterke speler aan te trek ken, maar dat is niet gelukt", vertelt de 21-jarige Martijn Rentmeester, die op 1 april de voorzittershamer van Izak op 't Hof (76) overnam. Aart Walraven Aart Walraven heeft een ver zoek om voorzitter van de Ne derlandse dambond (KNDB) te worden naast zich neergelegd. De inwoner van Zoutelande die voorzitter is van de Zeeuw se dambond, had de opvolger moeten worden van Haitze Meurs. Het was de bedoeling dat Walraven de samenvoe ging van de kantoren van ver schillende denksportbonden zou coördineren. Hij ziet er onder meer vanaf omdat de voortgang van de Hil- tex Zeeland Open, een sterk bezet damtoernooi in Goes, in gevaar zou komen. Michiel de Burchgraeve (links) en Tonny Pollet van Hulsterloo gaan met veel vertrouwen de nacompetitie in. Michiel de Burchgraeve onder streept de woorden van zijn trai ner. Terloops krijgt de verdedigen de middenvelder een paar veren op de hoed gestoken. „Michiel is een voorbeeld van inzet. Hij gaat altijd voorop in de strijd." De Bur chgraeve lacht en neemt de loven de woorden van zijn trainer graag in ontvangst. Want hij weet dat er de komende weken veel strijd gele verd moet worden. „Koewacht profiteerde op het juis te moment van onze terugval. We presteerden minder door blessures Hulsterloo vindt dat het thuishoort in de vierde klasse. door Jack Begijn KIELDRECHT - Ze roepen het in koor. „Hulsterloo wil terug naar de vierde klasse. Want daar hoort het thuis." Trainer Tony Pollet staat in het gezelschap vooraan. „We hebben ons maar één doel ge steld: kampioen worden. Dat is niet gelukt. Daarom willen we pro motie naar de vierde klasse via het achterpoortje. Dat zal zeker niet ge makkelijk zijn, maar als we de vorm hebben, kunnen we veel. Met Breskens en Vivoo treffen we twee heel sterke tegenstanders. Vi voo heb ik zien spelen en Breskens kennen we van vorig jaar. Deze competitie hebben we de eerste en derde periode gepakt. In het middenstuk lieten we te veel pun ten liggen en hebben we de titel weggegeven. Belangrijk is dat we in de nacompetitie de zenuwen onder controle hebben." De in Kieldrecht woonachtige

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86