Strenger op papier Boete voor stomp tegen wildplasser Visprijzen in Breskens en Vlissingen kelderen Limburg doet proef met pasjes Vogels van Saeftinghe op doek t *sias. Jeugd Zaamslag heeft eindelijk een eigen jeugdhonk sQtunJis Zeppelin-post in museum Axel Jurry Terneuzen b.v. z pzc Zaterdag9 mei 2009 25 ZAAMSLAG - Wethouder Cees Liefting voert Stijn een aangewezen op faciliteiten van de korfbalvereniging, zelfgedraaide chocoladelolly, tijdens de opening van het Volgens Liefting (jeugdzaken) neemt het honk een be- nieuwe jeugdhonk van de SJAZ. Het jeugdhonk van de langrijke plaats in in de samenleving van Zaamslag. Stichting Jeugd Activiteiten Zaamslag werd gisteren offï- „Het is een stap vooruit voor de eigen jeugd." cieel in gebruik genomen. Voorheen was de SJAZ vaak foto Peter Nicolai PROFILZ DE FIETSSPECIAUST BREDESTRAAT 5 EN 12-11 OOSTBURG TEL (OUT) 152336 www.profilecornelis.nl e-mail: corn@zeelandnet.nl Flyer electrische fietsen Zwitserse topkwaliteit *de beste aktieradius de lichtste in gewicht *ook zonder ondersteuning Nog aangenaam fietsen, maak een proefrit! Ook elec. Fietsen voorradig van Gazelle, Giant, Sparta,Koga Miyata, Avancer v.a. 1099,-) Afval van bedrijven Terneuzen ten onrechte in blauwe container. door Wout Bareman terneuzen - De afvalinzamelaars van de gemeente Terneuzen stop pen met het ophalen van losse do zen met oud papier die bij de afval container worden neergezet. Ze ne men voortaan alleen nog papier mee dat in de blauwe container is gedeponeerd. Woordvoerder Daniël Rouw: „Het blijkt dat dit overtollige papier of karton vooral van bedrijven afkom stig is. En bedrijven betalen in dat geval niet voor hun papierafval, terwijl dat wel de bedoeling is. De terneuzen - Onder het motto 'Limburg trekt z'n grens' presente ren de burgemeesters van de acht Limburgse gemeenten met coffee shops dinsdag een nieuwe aanpak van de drugsproblematiek in de grensstreek: een pasjessysteem. Dat gebeurt in het stadhuis van Maastricht, in aanwezigheid van minster Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken en haar collega Ernst Hirsch Ballin van Justitie. De Goese burgemeester Dick van der Zaag heeft vorige maand ook gepleit voor zo'n systeem en in de Terneuzse gemeenteraad gingen vorig jaar eveneens stemmen op voor 'passies voor hassies'. De acht Limburgse gemeenten spreken van 'een baanbrekende aanpak van de overlast van het drugstoerisme'. Het nieuwe pasjes systeem beoogt de uitwassen van het huidige Nederlandse gedoogbe leid sterk te reduceren. Het gaat om een proefproject, dat navol ging krijgt op twee locaties elders in het land. middelburg - Voor mishandeling van een buurtgenoot heeft de poli tierechter in Middelburg gisteren een 30-jarige inwoner van Sas van Gent veroordeeld tot een boete van 370 euro, waarvan 170 euro voorwaardelijk. De officier van jus titie had 370 euro netto geëist. De Sassenaar zat eind augustus, in de late avonduren, op zijn gemak in de tuin toen hij een spetterend ge- gemeente heeft daarom besloten de inzameling aan te scherpen om dat gebleken is dat sommige bedrij ven over het inzamelen van oud papier afspraken hebben met de verenigingen, die bij de inzame ling assisteren. Bedrijven 'verho gen' op die oneigenlijke manier dus de subsidie, die verenigingen krijgen voor de inzameling van oud papier." Die subsidie wordt be taald door de inwoners van de ge meente via de afvalstoffenheffing. Bedrijven betalen daar niet aan mee en moeten, volgens de voor schriften, hun eigen oud papier af voeren. Uit Onderzoek is gebleken dat juist bij grote hoeveelheden aangebo den papier veel bedrijfspapierafval luid hoorde. Hij ontdekte dat een dronken man uitgebreid tegen en door zijn heg stond te wateren. Hij verzocht de man tot drie keer toe weg te wezen, duwde hem ook nog eens drie keer in de goede richting, maar toen de dronkaard voor de vierde keer terugkwam, deelde de Sassenaar een stomp uit. „Ik wilde de eerste zijn", verweer de hij zich. zit. De gemeente krijgt geen ver goeding voor het papier dat 'in de schaduw' van de blauwe container wordt ingeleverd. Terneuzen loopt daardoor niet alleen inkomsten mis, er wordt bovendien ten onte rechte teveel subsidie aan de vere nigingen uitgekeerd. Die krijgen immers geld voor het papier dat zij met hulp van de gemeente on der particulieren inzamelen. Rouw: „Door nu alleen de blauwe container te legen, denkt de ge meente het bedrijfsafval uit de par ticuliere inzameling te kunnen fil teren." De bedrijven krijgen bin nenkort een brief over de aange scherpte regels. En die mag na le zing dus niet worden gedeponeerd in de blauwe container. axel - Het streekmuseum Het Land van Axel besteedt de komen de weken met een tentoonstelling aandacht aan poststukken, post stempels en postzegels. Het gaat niet om zomaar post, maar om bijzondere stukken die tussen 1929 en 1937 zijn verstuurd met de luchtschepen Zeppelin en Hindenburg. Pronkstukken in het Axelse museum vormen poststuk ken die de Wereldrondvaart in 1929 en de vaart per Zeppelin naar de Noordpool in 1931 hebben 'mee gemaakt'. De tentoonstelling 'Reizen per Zeppelin' in het museum is ver zorgd door Ina Deij-Wieland. Post zegelkenner Willy Duflou uit het Vlaamse Edegem opent de exposi tie dinsdag om 19.30 uur. Het Land van Axel, gevestigd in het voorma lige postkantoor aan de Noord straat, is geopend van woensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 12.30 tot 16.30 uur. Tong op afslagen dertig tot vijfendertig procent goedkoper. breskens - De visprijzen op de Ne derlandse visafslagen zijn gekel derd. In april lag het prijsniveau in Vlissingen en Breskens veertig pro cent lager dan in april 2008. De visserijsector heeft veel last van de economische recessie door de kredietcrisis. De vraag naar vis in het belangrijkste exportgebied van Nederland, Zuid-Europa, is sterk gedaald. Ook spelen importen van goedkope kweekvis uit Azië de sec tor parten. Volgens Foort Lokerse, directeur van de Zeeuwse Visveiling in Vlis singen en Breskens, zijn de prijzen sinds eind vorig jaar al aan het da len. Hij vindt het zuur voor de vis sers. „Ze hadden tot en met zomer vorig jaar te maken met superhoge emmadorp - Achttien cursisten van decoratieatelier Jardeco in Hulst hebben twee grote schilde rijen vervaardigd met daarop de meest voorkomende vogels in het Verdronken Land van Saeftinghe. Dat gebeurde tijdens de jaarlijkse kunstroute in Graauw. De cursisten werkten in estafette. Ieder uur werden de penselen doorgegeven aan twee andere cur sisten. Tijdens de schilderlessen in het atelier werden de doeken ver der afgewerkt. Een jaar eerder werkten leerlingen van de basis school in Graauw mee aan een soortgelijk project. Toen werden boerderijen vereeuwigd. Het resul taat was zo verrassend, dat het pro ject werd gecontinueerd. De cursisten bieden de schilde rijen met 'de vogels van Saeftin ghe' vandaag aan aan conservator Jos Neve van Het Zeeuwse Land schap. Dat gebeurt in het bezoe kerscentrum in Emmadorp, waar de schilderijen voortaan ook te zien zijn. brandstofprijzen. Nu zijn die veel lager, maar zijn de schol- en tong- prijzen ronduit slecht." Tong gaat voor dertig tot vijfender tig procent lagere prijzen over de mijnklok. Schol - die vooral tot fi lets wordt verwerkt - is nog meer in prijs gedaald. „De kleinste soort schol deed in 2008 rond deze tijd 1,80 euro per kilo en nu één euro", weet Lokerse. Vorig jaar maakte de Zeeuwse Vis veiling bij een omzet van 33 mil joen euro 157.700 euro winst. Bres kens leverde daar voor het eerst in jaren een bijdrage aan, van ruim 5.000 euro, dankzij goede garna- lenvangsten en -prijzen. Of consumenten al veel van de la gere visprijzen merken, betwijfelt Lokerse. „Ik heb het nog weinig ge zien. Het is met vis net zoals met aardappelen. Dalende aanvoerprij- zen zie je zelden terug in consump tieprijzen." projektinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115) 69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79