Beginnende EHBO'ers Sluis bereidt zich voor op groencompetitie Vakantieplannen? Zorgregisseur als 'gezicht' van Sluise centrum Jeugd en Gezin lees vind leef Hof 2 2 I Zaterdag 9 mei 2009 PZC Leerlingen planten dinsdag bloemen voor centrum De Ketire. door Frank van Cooten SLUIS - De stad Sluis bereidt zich al voor op de komst van de jury van de internationale groencompetitie Entente Florale Europe, op dins dag 30 juni. Sluis doet als groenste (kleine) stad van Nederland mee aan deze wedstrijd. De bloembakken zijn al vervangen door mooiere exemplaren en de leerlingen van groep 7 en 8 van openbare basisschool Johan Hen drik van Dale kleden dinsdag de omgeving van hun school aan met fleurige planten en bloemen. Ze planten eenjarige bloemen rond de stammen van de dertien bo men voor multifunctioneel cen trum De Keure aan de Klooster straat. De leerlingen dragen zo hun steen tje bij aan een groene en fleurige stad en laten zien dat ze een groe ne leefomgeving belangrijk vin den. Dat zijn zaken waar de jury bijzonder op let. De leerlingen ho pen dus hierdoor mee te helpen aan het binnenslepen van de titel 'groenste (kleine) stad van Euro pa'. Sluis neemt het op tegen tien an dere kleine steden en dorpen uit tien landen. Molens Biervliet en Hoek vandaag open BIERVLIET - Vandaag zijn de mo lens De Harmonie in Biervliet en Windlust in Hoek te bezichtigen door het publiek. Dat gebeurt in het kader van de Nationale Molen dag. Beide wiekendragers kwamen niet voor in de lijst die donderdag is gepubliceerd in het Uit-katern. Dat kwam omdat ze ontbraken in het overzicht van Vereniging De Zeeuwse Molen, die een coördine rende rol speelt. Tatoeages op Motordagen Sluiskil SLUISKIL - Een tattoo-convention in 't Meulengat vormt de hoofdmoot van de Motordagen 2009 in Sluis kil, in het weekend van zaterdag 23 en zondag 24 mei. De conventie is beide dagen, zaterdag van 15.00-23.00 uur, zondag van 12.00-18.00 uur. Het programma biedt verder optredens, oldtimers, stands, een American-carmeeting en een scootersprint om het natio naal kampioenschap. 'Vervolgens voeg ik een beetje ontvettingsmiddel toe. Een beetje namaakbloed erin en je hebt een perfect nagebootste handwond' Themamiddag over Respijtzorg in Clinge HULST - Het Steunpunt Mantelzorg Hulst houdt woensdag 13 mei een themamiddag over respijtzorg, het tijdelijk overdragen van zorg voor een naaste. Er worden tal van mo gelijkheden belicht, zoals de bij zondere vakanties van het Rode Kruis en het aanbod van De Zon nebloem. De bijeenkomst wordt gehouden in gemeenschapscen trum Malpertuus in Clinge en be gint om 14.00 uur. Schrijver Hans Sahar op scholen en in bieb TERNEUZEN - De schrijver Hans Sa- har verzorgt donderdag in het ka der van de Maand van de Vrijheid een lezing in de bibliotheek in Ter- neuzen. Die begint 's avonds om half acht. Sahar, die wordt be schouwd als een van de meest au thentieke talenten van de jonge ge neratie schrijvers van Nederlands- Marokkaanse afkomst, maakt over dag een toernee langs verschillen de scholen. Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen fells, Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice ■awiiUBwaef n'F-.'M'i Sluis werd vorig jaar uitgeroepen tot 'groenste stadje van Neder land'. En terecht. Want al direct bij het binnenrijden van het koopstad je wordt de bezoeker overweldigd door een kleurrijke bloemenpracht. Als 'groenste stadje' dingt Sluis bin nenkort met negen Europese zuster- stadjes en -dorpen mee naar de prestigieuze internationale prijs En- Tïp? redactie@pzc.nl tente Florale Europe. Reden dus om de perken nog eens grondig aan te harken en wat extra bloeme tjes te planten. Volgende week kwij ten basisscholieren zich van die mooie taak, bijgestaan door één van de vrouwelijke wethouders. Toen haar man dat hoorde, brom de die: „Het was beter dat ze eens iets zou doen in d'r eigen hof!" door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis wil een zorgregisseur in gemeentelijke dienst aanstellen. Deze functiona ris wordt het 'gezicht' van het Cen trum leugd en Gezin (CJG). Dat is het voorstel van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis aan de ge meenteraad. Het CJG is bedoeld om beginnen de problemen bij jongeren of hun ouders te voorkomen, te signale ren en/of op te lossen. Het college kiest bewust voor de regierol van de gemeente, omdat de gemeente ais enige zicht heeft op de volledige sociale kaart en omdat de gemeente invloed heeft bij alle benodigde partijen, zoals de eerstelijns gezondheidszorg, on derwijs en politie. Daarnaast krijgen inwoners direc te en onafhankelijke ondersteu ning bij het vinden van die hulp en zorg die ze nodig hebben en er is één aangewezen verantwoorde lijke die partijen kan aanspreken als onvoldoende resultaten wor den geboekt. Op Schouwen-Duiveland zijn vol gens het college positieve ervarin gen opgedaan met een zorgregis seur in gemeentelijke dienst. Het Sluise college verwacht de bemen sing van het CJG-loket volledig op te vangen binnen de bestaande for matie van de gemeente. Voor de locatie van het loket zijn twee opties; huisvesting in het klantcontactcentrum van het ver nieuwde gemeentehuis of huisves ting in de nieuwe brede school Oostburg. Het college opteert op het gemeen tehuis. In de brede school is geen kennis aanwezig voor jongeren van pakweg 15 tot 23 jaar. Boven dien is de brede school wel laag drempelig voor ouders van kinde ren in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. Jongeren van 13 tot 23 jaar zullen echter niet zo snel een basisschool binnenstappen. Daarnaast is het gemeentehuis speciaal ingericht voor de onvangst van vragenstel lers, de brede school niet. José Schelfout uit Kloosterzande speelt al veertig jaar Lotusslachtoffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76