Zeeland Terneuzen dichter bij de natuur ZONDAG OPEN Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 25 Forse schade zwembad Axel KSJ IJzendijke buigt voor prins Maurits Beetje namaakbloed erin en je hebt een perfecte wond Visprijzen op afslagen in Vlissingen en Breskens gekelderd Zaterdag 9 mei 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gemeente wil bewoners meer bij natuur betrekken. door Wout Bareman TERNEUZEN - De natuurbeleving van de Terneuzenaren is voor ver betering vatbaar. De gemeente Ter- neuzen werkt met het oog daarop plannen uit om de betrokkenheid van de bevolking bij de natuur te vergroten. Er wordt gedacht aan het instellen van een-speciale ge meentelijke Natuurraad en ook wordt bekeken of het zin heeft een Groenfonds in het leven te roe pen. in de ontwerp-Natuurvisie geven burgemeester en wethouders wat voorzetten om de natuur dichter bij de mensen te brengen. Daartoe zijn de eerste stappen overigens al gezet, met de uitvoering van de eerste fase van het natuur- en land schapsplan aan de zuidrand van de stad: het groene inrichtingsplan Schapenbout, tussen de Graaf lans- dijk en de Tractaatweg. Er wordt ook gedacht aan een natuurspeel- tuin. Terneuzen beschikt, stelt het colle ge vast, op dit moment wel al over gebieden met een grote natuur waarde: de boorden van de Wes- terschelde, Canisvliet en de ecolo gische hoofdstructuur vanaf de Otheense kreek, via de Zwarten- hoekse kreek richting Kanaal Gent-Terneuzen. Maar de overige natuurwaarden in de gemeente zijn nooit precies in m Terneuzen gaat meer aandacht besteden aan de 'natuurbeleving' van de bewoners. Die is niet opti maal. Een op te richten Natuur raad kan daarbij een rol spelen. kaart gebracht. Dat gaat nu, als het aan het college ligt, snel gebeuren. Zijn ze eenmaal geïnventariseerd, dan kunnen direct ook kansrijke gebieden worden aangeduid voor eventueel landschaps- en agrarisch natuurbeheer en kleinschalige na tuurontwikkeling. De gemeente wil ook de samenwerking met de natuurorganisaties intensiveren. Daarvoor wordt mogelijk een Na tuurraad opgericht. Samen met verschillende organisa ties worden nu al alle mogelijke ac tiviteiten gestimuleerd zoals Met de Boswachter op Stap, tuinwed- strijden, het stadsvogelproject, de Week van de Zee, natuurcursus- sen, de Boomfeestdag en Werken in de Natuur. Waar mogelijk wor den die activiteiten verder uitge breid In dat kader wordt ook geke ken naar mogelijkheden om wan del- en ruiterpaden én vaarroutes aan te leggen in natuurgebieden, voor zover die daardoor niet wor den verstoord. De gemeente wil tenslotte ook medewerking verle nen aan de uitwerking van particu liere natuurbeheerplannen. Daar voor kan eventueel worden geput uit een Groenfonds. AXEL - Inbrekers hebben tussen donderdagavond zeven uur en vrij dagmorgen acht uur voor duizen den euro's schade toegebracht aan het openluchtzwembad 't Plaatje in Axel. Er zijn diverse deuren en een kluis opengebroken. Volgens een woordvoerder van politie is nog niet duidelijk of er behoudens de vernielingen ook geld en/of goe deren zijn gestolen. Het onder zoek is nog gaande. Enkele jaren geleden was het Axel zwembad re gelmatig doelwit van vandalisme. van 12.00 tot 18.00 uur o.a. geopend: Brugman Hulst (alleen keukens) Absdaalseweg 19 Kijk v( ir onze ovenge filialen en openingstijden op\ www.brugman.nl tJlf--|> g, SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS Staatsloterij IJZENDIJKE - IJzendijke ging gisteren vierhon- Bestand (1609-1621) bezegelde. De elite van landse Opstand. Grenzen gingen open en fami- in museum Het Bolwerk, die gisteren werd ge- derd jaar terug in de tijd. Prins Maurits en de IJzendijke boog voor de prins, toen hij langs- lieleden konden weer bij elkaar op bezoek. Na opend met het schouwspel op de Markt, gaat Spaanse legerleider Spinola ondertekenden liep (foto). Het bestand tussen de Republiek het Bestand brak een nieuwe fase aan in de over het Twaalfjarig Bestand. Er is een mooie op de Markt het verdrag dat het Twaalfjarig en Spanje bracht een adempauze in de Neder- Tachtigjarige Oorlog. De wisseltentoonstelling collectie bruiklenen te zien. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75