WK ijshockey B-landen in 2010 op Nederlands ijs rvw één'keei^vlammen 'We Vertrekken OIH de 's-Gravenpolder heeft Haïtiaan op het oog zlm. 40 Zaterdag 9 mei 2009 PZC S Tweede plaats is heilig voor Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. hoek - Hoek sluit vandaag de com petitie in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal af met een wed strijd tegen het al gedegradeerde Geinoord. Als het aan trainer Ga by Demanet ligt, wordt een mooi slotakkoord. „We willen nog één keer schitteren voor eigen pu bliek", zegt de Belgische oefen- meester. Hoek streeft naar een zege, omdat dan de tweede plaats achter kam pioen IJsselmeervogels wordt be haald. „En daar moet iedereen in Hoek tevreden mee zijn", vindt Demanet. „We hebben ook nog een periodetitel gepakt en boven dien is er veel rust geweest rond de club." Bevelandse damclub probeert Ricardo Pierre te strikken. door Koen de Vries MIDDELBURG - Damclub PWG 's-Gravenpolder krijgt komend sei zoen waarschijnlijk versterking van uit Haïti. De ereklasser gaat in zee met Ricardo Pierre, een speler die vorige maand Pan-Amerikaans kampioen werd. In 2007 versloeg Pierre op het WK in Hardenberg vijfvoudig Neder lands kampioen Kees Thijssen en speelde hij remise tegen tienvoudig wereldkampioen Aleksej Tsjizov. De 29-jarige dammer moet de op volger worden van André Droog uit Dordrecht, die een sabattical neemt. Helemaal zeker is de komst van Pierre nog niet. Pas in juli, als de Haïtiaan in Nederland verblijft, worden de laatste plooien gladge streken. Hoek moet vandaag tegen Gein oord Gideon Imgabudu en Björn Langeveld missen. Beide midden velders zijn geschorst. Michael Koné kan nog wel meedoen. Hij' liep onlangs tegen een rode kaart op, maar heeft van de KNVB nog niets vernomen over zijn schor sing. Bij Hoek ontbreken verder de geblesseerden Regilio Pinas en Jo an van Belzen. De supportersvereniging De Purpe ren Hei zal na afloop een aantal prijzen uitreiken. Zo krijgt de tops corer van de seniorenelftallen de Eddy Breepoel Cup overhandigd, de minst gepasseerde keeper krijgt een prijs en tenslotte is er de uitrei king van de Franky Standaert Cup voor de meest regelmatige speler van Hoek 1. Met de selectie van 1995/1996 wordt het populaire Hol land Sport-spel petje-op-petje-af gespeeld. Nu is echter al vrijwel zeker dat Pierre de eerste vier competitiewed strijden zal missen als hij voor 's-Gravenpolder uit gaat komen. Hij doet in oktober mee aan het WK in Brazilië, op het moment dat in Nederland de derde en vier de competitieronde worden ge speeld. Er is waarschijnlijk geen geld om hem voor de eerste twee ronden uit Haiti te laten overko men. De damclub is om die reden op zoek geweest naar nog een verster king, maar die is niet gevonden. De club wil zich net als afgelopen sei zoen handhaven in de ereklasse. „We hebben moeite gedaan om nog een sterke speler aan te trek ken, maar dat is niet gelukt", vertelt de 21-jarige Martijn Rentmeester, die op 1 april de voorzittershamer van Izak op 't Hof overnam. „Er zit dit jaar heel weinig beweging in de teamsamenstellingen. Iedere speler blijft zitten waar hij zit." Rabobank-ploeg ziet in Mentsjov grote kanshebber. door Edward Swier LIDO Dl JESOLO - Zeven keer eerder verscheen de Rabobank wieler ploeg aan de start in de Ronde van Italië. Een slordige 140 etap pes verder staat de teller nog altijd op nul. Niets, niente, nada. Geen enkele ritzege. „Het zou mooi zijn als daar nu verandering in komt", zegt ploegleider Adri van Houwe- lingen. „Maar dat is niet in eerste instantie ons doel." Assistent Jan Boven vult aan: „Nee, we vertrek ken om deze Giro te winnen." De Via Olanda, heus waar de tijde lijke locatie van de Raboploeg, is heel wat anders dan zo'n typisch Nederlands bierstraatje in een Spaanse badplaats. Hier in Italië, in het op twintig kilometer van Venetië gelegen Lido di Jesolo, heerst rust. Het is nog vroeg in het seizoen, toeristen zijn er am per, wielerfans hebben zich ook nog niet voor petjes, bidons en handtekeningen gemeld. Op de parkeerplaats van Hotel Christian leggen de mecaniciens de laatste hand aan de fietsen, binnen heeft alleen de praatgrage hoteleigena res het hoogste woord. Denis Mentsjov geeft op de hem bekende wijze, in steeds beter En gels overigens, zijn visie. Rustig. Maar wel overtuigd van zichzelf En gefocust. Dat op nog geen tweehonderd meter achter het ho tel het strand ligt, was Mentsjov zelfs ontgaan. „No, really? Maar ik ben hier ook niet voor het strand. Ik heb veel vertrouwen, ben nog een paar procent beter dan vorig jaar." Ook van ploegleider Adri van Houwelingen en diens assistent Jan Boven hoef je geen ge schreeuw te verwachten. Niette min zijn hun teksten vlammend. De Rabobankploeg is met een doel naar Italië gekomen: „We ver trekken om deze Giro te winnen." Het was weieens anders. De Giro van 2006 was heel slecht, renners reden doelloos rond. In 2007, met sprinter Brown en klimmer Ardi- la, was er hoop op meer. Maar bei den konden het niveau niet aan, waardoor de Giro erg lang duurde. Daarom ook wordt zo uitgekeken naar deze editie, waarin het eeuw feest van de Italiaanse etappekoers wordt gevierd. Van Houwelingen: „Met een renner als Mentsjov heb je een serieuze kanshebber, kan je plannen maken voor de komende drie weken. Daarom is ook die rit zege, hoe welkom ook, niet het eerste objectief Het is bijvoor beeld prachtig dat Laurens ten Dam ambities in die richting heeft, maar het is vooral zaak het belang van de ploeg in het oog te houden." „We moeten toch minstens één keer champagne drinken", zegt Mentsjov. Of het nu na een ritze ge, of vanwege zijn goede klasse- De Rabobank heeft nog nooit een etappe gewonnen in de Giro. De ploeg gaat daar dit jaar ook niet voor. Met Denis Mentsjov gaat het team wel voor de eindzege. plaats met de Japanners. In 2005 had Nederland voor het laatst de organisatie van een mondiaal ijs- hockeytoernooi. Toen was Eindho ven de plaats van handeling en promoveerde Italië naar het hoog ste niveau. De NIJB had zich vorig jaar ook al kandidaat gesteld voor het WK, maar verloor toen van Polen. In de herkansing slaagde de lobby wel. „Tilburg en ijshockey zijn al sinds jaar en dag met elkaar verbonden. Het WK meert dan ook aan in een dankbare thuishaven", reageerde sportwethouder Jan Hamming. De Brabantse gemeente draagt 15.000 euro bij en heeft zich garant ge steld voor een bedrag van maxi maal 90 mille. Ook NIJB-voorzitter Joop Vullers toonde zich verheugd. „De afgelo pen weken waren tamelijk hec tisch. We hebben tijdens het WK in Polen en hier in Zwitserland veel gesprekken gevoerd. Compli menten zijn op z'n plaats voor de gemeente Tilburg. Het bidbook was een perfect stukje werk. Ook het feit dat er in de aanloop naar het WK veel activiteiten zijn, heeft onze collega's positief ge stemd." WK van 2009 Nederland won op het WK van dit jaar maar één duel. Daar door handhaafde de ploeg zich wel in de B-divisie. Na nederlagen tegen Polen, Oekraïne, Italië en Groot-Brit- tannië volgde winst tegen Roe menië, dat wel degradeerde. 27 april 2009 gekantelde mesttank ZLM Verzekeringen zoekt getuigen van het ongeval op 27 april 2009 met een gekantelde mesttank aan de Torenweg in Middelburg. Was u getuige van dit ongeval? Neem dan contact met ons op via telefoonnummer 0113 - 238 277 of stuur een e-mail naar hanskorstanje@zlm.nl Met uw reactie helpt u ons bij de afhandeling van de schade. verzekeringen Twee stemrondes nodig op congres in Bern. BERN - Nederland heeft het wereld kampioenschap ijshockey voor B-landen (Division 1, groep A of B) van 2010 toegewezen gekregen. Het titeltoernooi zal volgend jaar (19-25 april) in Tilburg worden gé- houden. De internationale federa tie (IIHF) gaf gisteren tijdens het congres in Bern de voorkeur aan Nederland boven Oekraïne en Ser vië. Er waren twee stemrondes no dig. Oranje, dat tijdens het laatste WK net boven de degradatiestreep bleef, krijgt in zijn poule tegen stand van Japan, Litouwen, Oos tenrijk, Oekraïne en Servië. Moge lijk ruilt Groot-Brittannië nog van Denis Mentsjov mikt op de eindzege in de Giro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72