Zeeland Pantekoek trekt zich lot kinderen aan Raad keurt bouw van huis goed Visprijzen onderuit Autobedrijf Zwartepoorte in Goes door terugval vraag sleept website voor de rechter M2Makelaars.nl SPZC Zaterdag 9 mei 2009 25 Zierikzeeënaar vliegt vandaag naar Colombia om project op te zetten. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Danny Pantekoek (35) uit Zierikzee had er maar één va- kantiebezoek voor nodig. Getrof fen door het lot van kinderen met een licht verstandelijke beperking in Colombia heeft hij het afgelo pen jaar de stichting Zorg voor jeugd Colombia opgericht. Vandaag vertrekt Pantekoek - voor alsnog voor een jaar - naar het Zuid-Amerikaanse land om daar een hulpproject op poten te zet ten. De (niet geboren, wel geto gen) Zierikzeeënaar wil zwak be gaafde jongeren van straat halen en ze een toekomstperspectief ge ven. In eerste instantie door kinde ren dagbesteding in combinatie met scholing te bieden. „Maar uit eindelijk wil ik naar een woon vorm toe, waar kinderen kunnen wonen, leren en werken", schetst Pantekoek zijn droom. Als 'wereldreiziger' heeft hij ruime expertise opgebouwd. Na in 1996 aan sportopleiding Cios te zijn af gestudeerd werkte hij twee seizoe nen met kinderen op een camping in Frankrijk. Als backpacker beland de hij daarna - via onder meer En geland en Italië - in Australië, waar hij achtereenvolgens aan de slag ging met moeilijk opvoedba re- en gehandicapte kinderen. Na vijf jaar verruilde Pantekoek Australië voor Nederland om daar vier jaar lang te werken met ge dragsgestoorde, licht verstandelijk gehandicapte jongeren. De laatste paar jaar zette hij zich in voor een in zorg gespecialiseerd uitzendbu reau. Tot die vakantie in mei 2008, die maakte dat hij het roer volledig omgooide. „Zo triest. Die kinde ren leven op straat en moeten daar zien te overleven. Ik dacht: als ik me dan toch nuttig wil maken, dan daar. In Colombia heeft het nog zin. Nu hebben deze kinderen daar geen toekomstperspectief 'Als ik me dan toch nuttig wil maken, dan daar. In Colombia heeft het nog zin' Helpen we ze, dan kunnen ze straks stage lopen of kunnen ze een baantje krijgen." Belangrijk in de aanpak van de stichting is het doorbreken van het gedrag van deze kinderen die gewend zijn te stelen, zich te pros titueren of te bedelen. „En er dan iets anders voor in de plaats te zet ten, zoals scholing of werk. Daar bij willen we ook terugkoppelen naar de maatschappij. Kijken of plaatselijke scholen en bedrijven willen meewerken." Het komende halfjaar gaat Pantekoek kennisma ken - en als vrijwilliger aan de slag - bij diverse hulporganisaties in Co lombia. „Me oriënteren. Kijken welke problemen zich voordoen zodat ik ze kan voorkomen." Daar na hakt hij definitief de knoop door waar (en hoe) hij zijn voor ziening Zorg voor Jeugd Colombia begint. In de tussentijd is het zaak steun voor de stichting te verga ren. Bedrijven die willen sponso ren, vrijwilligers die bereid zijn eens een toernooitje voor het goe de doel op te zetten, somt Pante koek de mogelijkheden op. Meer informatie via www.zorgvoor- jeugdcolombia.com. Buurvrouw vangt bot met haar bezwaar bij de Raad van State. door Martijn de Koning BURCH-HAAMSTEDE - Inwoner A. van Liempt van Burgh-Haamstede mag ook van de Raad van State een nieuwe woning bouwen op het adres Vroonweg 3. Buurvrouw I. Landegent uit de Deltaweg heeft daar tot aan het hoogste rechtsor- gaan tegen geprocedeerd, maar ving steeds bot. Van Liempt vroeg in 2007 een ver gunning aan voor het vervangen van de huidige woning, een hou ten huis uit de jaren vijftig. De ge meente gaf toestemming en wees een bezwaarschrift van Landegent af De buurvrouw stapte naar de rechter, maar ook die wees haar be zwaren af Daarop volgde de gang naar de Raad van State. Landegent gaf daar onder meer aan dat de ge meente en later de rechtbank te weinig rekening hebben gehouden met haar woongenot. Doordat het nieuwe huis groter en hoger wordt dan het huidige, zou ze een stukje privacy verliezen. De Raad van State gaat daar niet in mee. Volgens de Raad is er wel degelijk rekening met haar gehou den, maar wegen de belangen van Van Liempt zwaarder. Bovendien, stelt de Raad, staan er andere hui zen minstens zo dichtbij de wo ning van Landegent als straks het nieuwe huis van Van Liempt. Danny Pantekoek verruilt vanaf vandaag het rustige Schouwen-Duiveland voor het door conflicten en armoede geteisterde Colombia. foto Ronald den Dekker Tong op mijnen dertig tot vijfendertig procent goedkoper. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Visprijzen op de Ne derlandse visafslagen zijn dit jaar gekelderd. De teruggang is enorm. In april lag het prijsniveau in Vlis- singen en Breskens 40 procent la ger dan in april 2008. De visserijsector heeft veel last van de economische recessie door de kredietcrisis. De vraag naar vis in het belangrijkste exportgebied van Nederland, Zuid-Europa, is sterk gedaald. Ook spelen importen van goedkope kweekvis uit Azië de sec tor parten. Volgens Foort Lokerse, directeur van de Zeeuwse Visveiling in Vlis- singen en Breskens, zijn de prijzen sinds eind vorig jaar al aan het da len. Hij vindt het zuur voor de vis sers. „Ze hadden tot en met zomer vorig jaar te maken met superhoge brandstofprijzen. Nu zijn die veel lager, maar zijn de schol- en tong- prijzen ronduit slecht." Tong gaat voor 30 tot 35 procent la gere prijzen over de mijnklok. Schol is nog meer in prijs gedaald. „De kleinste soort schol deed in 2008 rond deze tijd 1,80 euro per kilo en nu één euro", weet Loker se. „De één na kleinste soort schol zit op 1,38 in plaats van twee eu ro." Vorig jaar maakte de Zeeuwse Vis veiling bij een omzet van 33 mil joen euro 157.700 euro winst. Bres kens leverde daar voor het eerst in jaren een bijdrage aan, van ruim 5.000 euro, dankzij goede garna- lenvangsten en -prijzen. Of consu menten al veel van de lagere vis prijzen merken, betwijfelt Lokerse. „Dalende aanvoerprijzen zie je zel den terug in consumptieprijzen." Milj oenhuizen.nl zou indruk wekken dat Zwartepoorte failliet is. door Luc Oggel GOES - Autobedrijf Zwartepoorte, met vestigingen in Goes en Roosendaal, heeft de internetsite Miljoenhuizen.nl voor de rechter gesleept. De BMW-dealer heeft last van ge ruchten dat het bedrijf failliet zou zijn en eist verwijdering van een commentaar op de zoekmachine voor woningen en bedrijven. 'Ab surd', vindt Miljoenhuizen-direc teur Nico Schoonderwoerd. De zaak diende gisteren bij de voorzie- ningenrechter in Amsterdam. De uitspraak wordt woensdag ver wacht. Zwartepoorte heeft de rechtszaak aangespannen omdat mensen die op de internetsite Google de zoek termen 'Zwartepoorte failliet' inty pen, aan de hand van de eerste re sultaten de indruk zouden kun nen krijgen dat het bedrijf op de fles is. Daarbij wordt verwezen naar de site Miljoenhuizen.nl. Zwartepoorte heeft volgens een ad vocaat van het Arnhemse kantoor De Kempenaer last van het hard nekkige faillissementsgerucht. Ver kopers zouden er vragen over krij gen, handelaren verstrekken geen opdrachten meer en zomerban- den die bij het bedrijf lagen opge slagen zouden de afgelopen maan den door klanten zijn opgehaald. Directeur Nico Schoonderwoerd van Miljoenhuizen.nl vindt de klacht 'absurd'. Volgens hem BMW-dealer Zwartepoorte is niet blij met de site Miljoenhui- zen.nl. Die zou, via Google, impli ceren dat het bedrijf failliet is. Gisteren diende een rechtszaak. maakt het advocatenkantoor dat zich met de zaak bezighoudt, zich zelf 'belachelijk'. „Het is algemeen bekend dat Google stukken tekst koppelt die niets met elkaar te ma ken hebben. Op Miljoenhuizen.nl staat ook helemaal niet dat Zwarte poorte failliet is, er is alleen een be zoeker die aangeeft dat een andere autodealer failliet is gegaan. Op de site zelf is dat ook heel duidelijk." Schoonderwoerd 'stelt dat Zwarte poorte door de rechtszaak juist al leen maar meer nadruk op de kwestie legt. „Mocht de rechter be palen dat het commentaar moet worden verwijderd, dan heeft dat grote consequenties voor het inter net. Het is niet te voorzien welke stukken tekst door Google aan el kaar geplakt zullen worden." Directeur-eigenaar John Zwarte poorte van de Zwartepoorte Groep was gisteren niet bereikbaar voor een reactie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65