heeft, gaat bips z'n gewoon op Zierikzeese krijgt boete voor mishandelen ex Uitnodiging SPZC Zaterdag 9 mei 2009 23 Van Kleeff kanshebber voor Maak het verschil OUWERKERK - Henk van Kleeff is genomineerd voor het NCRV-pro- gramma 'Maak het verschil'. Van Kleeff doet al jaren klusjes voor de stichting Ojee adhd en zorgboerde rij De Stelle in Ouwerkerk. Van Kleeff is één van de vier genomi neerden in Zeeland die kans ma ken op de landelijke finale. Gisteren zijn opnames gemaakt in Ouwerkerk en binnenkort ver schijnt het filmpje op de site www.maakhetverschil.ncrv.nl. Kij kers kunnen via de site stemmen op hun favoriete kandidaat. Brandweerwedstrijden in centrum Zierikzee Gemeente wil controle strand Brouwersdam BROUWERSDAM - De gemeente Goedereede zal de politie vragen vaker te controleren op het strand van de Brouwersdam. Agenten moeten dan vooral letten op strandsporters die blokarten of buggykiten. Hoewel het meestal goed gaat, krijgt Goedereede regel matig berichten dat die zich bui ten de daarvoor aangegeven zones begeven. De politie controleert nu alleen in het seizoen, en dan niet door regelmatig toezicht te hou den, maar door middel van 'gerich te acties'. door Ad Roos MIDDELBURG - Een 30-jarige Zierik- zeese is gisteren door de politie rechter in Middelburg veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van 370 euro voor het mishandelen van haar ex. De officier van justi tie had eerder een even hoge boe te geëist, maar dan onvoorwaarde lijk. De vrouw heeft een jarenlange pro cedure met haar ex achter de rug. Dat bracht veel ellende met zich mee. Op 5 juni vorig jaar kwamen de twee elkaar tegen in een pizzeria in Zierikzee. Toen, zo zei de vrouw gisteren, 'ging het even niet goed'. De vrouw liep naar haar ex en gaf hem enkele klappen en stompen tegen zijn hoofd. Volgens haar raadsman is de vrouw door haar ex jarenlang geterroriseerd. Hem tegenkomen in haar woon plaats was net even teveel voor haar geweest. De nieuwe partner van de vrouw zou de man overigens ook mishan deld hebben, maar werd daarvan gisteren vrijgesproken. Hij stond tijdens het incident buiten te pra ten en toen hij de pizzeria binnen stapte, waren de schermutselingen al achter de rug. „De volgende keer als u uw ex weer ziet", adviseerde politierech ter G. van Unnik de vrouw: „Ge: woon wegwezen." Informatiebijeenkomst Ziekenhuis Walcheren en de Oosterscheldeziekenhuizen hebben toestemming om te fuseren. De komende jaren gaan zij de ziekenhuiszorg anders organiseren en verbeteren. De ziekenhuizen nodigen u uit voor een informatiebijeenkomst hierover. Deze bijeenkomst kent een open agenda waarbij er volop gelegenheid is om vragen te stellen. Namens de ziekenhuizen zijn aanwezig de voorzitters van de medische staf- besturen en voorzitter van de Raad van Bestuur a.i. Prof. dr. P.A.M.Vierhout. Wanneer? Dinsdag 12 mei 2009 Hoe laat? Van 17.30 tot 19.00 uur Waar? Grand Hotel Arion, Boulevard Banckert,Vlissingen Bromfietser gewond bij aanrijding in Zierikzee ZIERIKZEE - Een 16-jarige bromfiet ser uit de gemeente Schou- wen-Duiveland is gistermiddag rond drie uur gewond geraakt bij een aanrijding met een bestelauto op de Korte Blokweg in Zierikzee. Een 54-jarige bestuurder van de bestelauto uit Henkenszand zag bij het oprijden van de kruising de van rechtskomende bromfietser over het hoofd. De jongen reed met volle vaart tegen de rechter zij kant van de auto en kwam ten val. Hij is met onbekend letsel overge bracht naar het ziekenhuis. Dol-Fijn krijgt cheque van Schouwse Maatjes NIEUWERKERK - Zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk is gisteren door de organisatie van de Haringparty Schouwse Maatjes verblijd met een cheque van 2500 euro. De party wordt jaarlijks gehouden door Schouwen-Duivelandse on dernemers. Tijdens een veiling van onder meer het eerste eilande- lijke vaatje haring wordt geld opge haald voor goede doelen op Schou- wen-Duiveland. Uit de opbrengst 2008 kregen eerder al Filmtheater Zierikzee (FiZi) en Space Station (een theaterproject voor meervou dig gehandicapten) een bijdrage. Synchroonsprong op één baan. foto's Ronald den Dekker OOSTERSCHELDEZIEKENHUIZEN lllll full! it Ziekenhuis Walcheren ZIERIKZEE - Twintig brandweer korpsen uit heel Zeeland nemen het vandaag in de Zierikzeese bin nenstad tegen elkaar op in de vier de en laatste provinciale vaardig heidstoets van dit seizoen. De wed strijd duurt van 7.30 tot 17.00 uur. De precieze locatie is nog geheim. De beste ploegen plaatsen zich voor gewestelijke wedstrijden in juni. Daar zijn weer plekken te ver dienen voor landelijke finales in het najaar. Eerder waren er al toet sen in Schoondijke, Sas van Gent en Kruiningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63