Wie geen ski s, snowboard of BMX-fiets PZC Vakantieplannen? Filmtheater FiZi biedt plaats aan eenakters Wellianne Schot wint reis met zeilschip lees vind leef 22 I Zaterdag 9 mei 2009 PZC Met snowboard of ski's naar de Brouwersdam? Het lijkt onzinnig, maar is vanaf nu doodnormaal. door Martijn de Koning We jumpen vanuit Zuid-Holland bijna Zeeland in", roept eigenaresse Pieter nel van der Linde van Zeil- en surf centrum Brouwersdam. Ze staat, met de wethouder van Goede reede en de gedeputeerde van Zuid-Holland, bovenop de acht meter hoge 'waterjump', vlak voor dat die met spectaculaire sprongen officieel wordt geopend. Van der Linde heeft de juiste loca tie gekozen voor de openingsspee- ches, want bovenop de schans waait het zo hard, dat de heren po litici hun toespraken zelfs inkor ten. De daaropvolgende demonstratie maakt meteen duidelijk hoeveel nieuwe doelgroepen het surfcen trum aanboort met de jump. Kin deren en volwassenen op ski's, snowboards, inlineskates en BMX-fietsjes suizen om de beurt naar beneden, om na salto's en flips in het golvende Grevelingen- meer te landen. Maar je hoeft geen attribuut mee te brengen om van de schans af te kunnen. Dat mag namelijk ook ge- Het waait zo hard dat de speeches kort zijn woon op je buik, rug of bips. Ge schikt voor iedereen en alle leeftij den dus. „De tijd dat hier bijna al leen maar auto's stonden met surf planken op het dak, is voorbij", voorspelt Van der Linde dan ook. Die diversiteit staat symbool voor de plannen die provincies en ge meenten hebben met de hele Brouwersdam, waar over een paar jaar voor werkelijk iedereen iets te doen moet zijn. Daarom ook lie ten betrokken wethouders en gede puteerden zich gisteren allemaal zien in het surfcentrum. Dat daar voor ook nog op de ideale plek ligt, precies op de grens van de twee provincies. De heren lieten zich door Van der Linde ('u kunt gerust een swim- suit van ons aantrekken hoor') niet verleiden tot een afdaling. De wethouder en gedeputeerde be perkten zich tot het blazen op een scheepshoorn, als officieel ope ningssignaal. En ook de overige be zoekers namen liever een borrel en een hapje dan dat ze zich in de Grevelingen stortten. Het kwam de echte cracks op hun fietsjes en ski's alleen maar goed uit. Konden ze nog een keertje extra. Een BMX lijkt zo meer op een waterfiets. Zowel met ski's als met een BMX kunnen salto's gemaakt worden vanaf de waterjump. De toeschouwers vinden het prachtig. ledereen op de waterjump Het grote publiek kan vandaag de waterjump voor het eerst proberen. Voor vijf euro mag iedereen drie kwartier lang van de schans af. Vanaf elf uur zijn er diverse de monstraties. Om 18.30 uur begint een wed strijd in de disciplines ski, bmx en snowboard. Tot slot is er feest met een dj. Zweven boven de Grevelingen. Eén schans, drie banen De waterjump is een initiatief van Zeil- en surfcentrum Brouwersdam. De schans is 25 meter lang, 5 meter breed en 8 meter hoog. De jump bestaat uit drie ba nen: één beginnersbaan van vier meter hoog, één voor ski's en snowboards en één om zon der hulpmiddelen af te glijden. Die laatste is voorzien van een speciaal folie. Als dat eraf gaat, kan de baan gebruikt wor den op bmx-fietsjes en inli ne-skates. Meer over de waterjump op www.brouwersdam.nl. Gewoon op je bips van de baan kan ook. Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen ZIERIKZEE - Wellianne Schot uit Zierikzee mag mee op reis met het zeilschip De Eendracht. Ze heeft de prijsvraag gewonnen die de Sla- venkas heeft uitgeschreven. Het was de derde keer dat Wellianne mee heeft gedaan. Ze gaat een reis maken naar Polen, Sint Petersburg of Finland. Welke reis het zal wor den weet Wellianne nog niet. „Ik laat me helemaal verrassen." De Slavenkas is een eeuwenoud be grip, in het leven geroepen om zee lui vrij te kopen van zeerovers. Tegenwoordig wordt de Slavenkas gebruikt om de belangstelling voor het maritieme verleden van Zierik zee levend te houden en jongeren daarmee kennis te laten maken. ZIERIKZEE - De opvoering van een akters één keer per jaar in filmthea ter FiZi in Zierikzee behoort in middels tot de traditie. FiZi biedt donderdagavond 14 mei weer ruimte aan toneel met een selectie van korte stukken uit de program mering van het Zeeuws Eenakter festival, dat onlangs in Middelburg werd gehouden. „De eenakteravond in FiZi geldt ook een beetje als compensatie voor het feit dat wij dat toneelfesti val met de sluiting van Theater Mondragon destijds zijn kwijt ge raakt op Schouwen-Duiveland", zegt Martine Wakkee, program meur van muziekoptredens en de ze toneelavond in FiZi. Theatergroep Intermezzo voert het stuk Ik wil, ik moet, ik durf niet, ik kan niet anders van Marian Pan- kow op. Leden van het dagelijks ge meentebestuur blijken veel verbor gen agenda's te hebben. Steffen Brinkhaus uit Middelburg legt het verschil tussen cabaret en toneel bloot in zijn hilarische mo noloog Stff solo. [ora Möhlmann en Jasper de Groot van Theatergroep Zierik ge ven een impressie van hoe jon gens dromen over mooie meisjes, brommers, de stoerste zijn en over de vraag of dromen wel zo stoer is. Toneelavond, donderdag 14 mei, film theater FiZi, Zierikzee, reserveren: tel. 0111-411223. Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62