PZC Centree maakt een concrete entree 22 en 23 21 25 EE 1 13.00 uur! (W| Koop nü een Staatslot Hof Met een snowboard of met ski's naar de Brouwersdam Zaterdag 9 mei 2009 Danny Pantekoek trekt zich het lot van kinderen aan Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Cultuurplein Zierikzee wordt 'wakker gekust' in opmaat naar meer. door Ali Pankow zierikzee - Het klinkt als een sprookje: de aankondiging van het officiële begin van Centree vol gend weekend in Zierikzee. 'Een Cultuurplein wordt wakker ge kust' luidt de slogan bij de muziek manifestatie vrijdag, zaterdag en zondag rond de Nieuwe Kerk en Dikke Toren. Hoewel er nog veel onzeker is over het realiseren van de oorspronkelijke plannen met Centree, hebben voorzitter Pieter Schotte en projectleider Willem Huijbreghs er alle vertrouwen in dat het Cultuurplein geen sprook je zal blijken te zijn, maar tot volle wasdom komt. „Wij hebben de afgelopen jaren op Schouwen-Duiveland op cultu reel gebied al veel plannen zien op borrelen en weer zien verdwijnen, maar Centree staat er nu. Dat heb ben wij vóór op alle andere ideeën die er leven", zegt Huijbreghs. Hij benadrukt dat het ambitieuze programma volgend weekend vooral bedoeld is om zoveel moge lijk mensen 'te verleiden' enthou siast te worden voor het Cultuur plein. „Ook in sociaal-economisch opzicht is het van belang dat het drukker wordt op Schouwen-Dui veland", zegt Schotte. Volgens hem biedt Centree mogelijkheden te over voor ondernemersinitiatie ven. Een voorbeeld daarvan is ko mend weekend het horecapavil- joen op het kerkplein, verzorgd door plaatselijke horeca-onderne- mers. Dat het publiek daar geen fri tes en hamburgers, maar wel speci fieke streekhapjes en drankjes kan kopen, geeft aan dat de Stichting Centree zich wil onderscheiden en dus niet 'meer van hetzelfde' wil bieden in de stad. Schotte en Huijbreghs erkennen dat er nog veel open eindjes zijn ten aanzien van de verdere uit bouw van het Cultuurplein. Zo is het budget voor verbouwing van de vroegere katoenweverij tot film theater nog niet geheel rond en gaat de verkoop van het op dit plein gevestigde pand van de Mu ziekschool aan woningbouwcorpo ratie Zeeuwland niet door. Maar de Stichting Centree laat zich daardoor niet uit het veld slaan. Huijbreghs benadrukt liever de positieve kant: „De gemeente raad is unaniem akkoord met een bijdrage van 50.000 euro voor de programmering in 2009. Ook de provincie draagt daarin bij en stelt geld beschikbaar voor een onder zoek naar een podiumvoorziening in de Nieuwe Kerk." 1^ Centree begint met een driedaag- se muziekmanifestatie. Dit najaar volgt een onderzoek naar een po dium in de Nieuwe Kerk voor de theaterprogrammering. Huijbreghs heeft een voorkeur voor een hydraulisch podium dat per gelegenheid wordt gebruikt en tussentijds in de kerkvloer kan ver zinken. In november wordt onder zocht welke voorzieningen getrof fen moeten worden om ook thea terprogrammering in de kerk mo gelijk te maken. De manifestatie op 15,16 en 17 mei biedt optredens van jazz bigband Flat Earth Society, saxofonist Mischa van der Wekken, Navaro- ne, klarinetensemble Clarté Noire, blazerssectieVota Fonzie en Melou met jazz, soul en bossanova. Het begin van Centree wordt gecombi neerd met de presentatie van het Weekend van de Amateurkunst. Q Zie ook: www.centree.nl. De vlaggen van Centree worden geplaatst rondom de Nieuwe Kerk. foto Ronald den Dekker Trekking 10 mei jackpot Nog tot morgenmiddag Redders trekken schip van Middeiplaat neeltje jans - De redders van sta tion Neeltje lans hebben donder dagavond een zeilboot van de Mid delplaat op de Oosterschelde ge haald. Het ging om een acht meter lang schip met twee mensen aan boord, dat onderweg was van Co- lijnsplaat naar de haven Roompot Marina. Door een navigatiefout be landde de boot op de zandbank. De reddingboot Harder trok het schip weer los. ZEEUWSE Sluis werd vorig jaar uitgeroepen tot 'groenste stadje van Nederland' en terecht. Want al direct bij het binnenrijden van het koopstadje wordt de bezoeker overweldigd door een kleurrijke bloemenpracht. Als 'groenste stadje' dingt Sluis bin nenkort met negen Europese zuster- stadjes en -dorpen mee naar de prestigieuze internationale prijs En- tip? redactie@pzc.nl tente Florale Europe. Reden dus om de perken nog eens grondig aan te harken en wat extra bloeme tjes te planten. Volgende week kwij ten basisscholieren zich van die mooie taak, bijgestaan door één van de vrouwelijke wethouders. Toen haar man dat hoorde, brom de die: „Het was beter dat ze eens iets zou doen in d'r eigen hof!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61