Cadée moet Zeeuwse atleten naar Hulst trekken Hoek wil in thuisduel nog één keer vlammen 's-Cravenpolder heeft Haïtiaan op het oog zlm. Nick Nieuwdorp rijdt Olympia's Tour Middenvelder Ko$ vertrekt naar SSV'65 40 Zaterdag 9 mei 2009 PZC Tweede plaats is heilig voor Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. hoek - Hoek sluit vandaag de com petitie in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal af met een wed strijd tegen het al gedegradeerde Geinoord. Als het aan trainer Ga by Demanet ligt, wordt een mooi slotakkoord. „We willen nog één keer schitteren voor eigen pu bliek", zegt de Belgische oefen- meester. Hoek streeft naar een zege, omdat dan de tweede plaats achter kam pioen IJsselmeervogels wordt be haald. „En daar moet iedereen in Hoek tevreden mee zijn", vindt Demanet. „We hebben ook nog een periodetitel gepakt en boven dien is er veel rust geweest rond de club." Hoek moet vandaag tegen Gein oord Gideon Imgabudu en Björn Langeveld missen. Beide midden velders zijn geschorst. Michael Koné kan nog wel meedoen. Hij liep onlangs tegen een rode kaart op, maar heeft van de KNVB nog niets vernomen over zijn schor sing. Bij Hoek ontbreken verder de geblesseerden Regilio Pinas en Jo an van Belzen. De supportersvereniging De Purpe ren Hei zal na afloop een aantal prijzen uitreiken. Zo krijgt de tops corer van de seniorenelftallen de Eddy Breepoel Cup overhandigd, de minst gepasseerde keeper krijgt een prijs en tenslotte is er de uitrei king van de Franky Standaert Cup voor de meest regelmatige speler van Hoek 1. Met de selectie van 1995/1996 wordt het populaire Hol land Sport-spel petje-op-petje-af gespeeld. Bevelandse damclub probeert Ricardo Pierre te strikken. door Koen de Vries middelburg - Damclub PWG 's-Gravenpolder krijgt komend sei zoen waarschijnlijk versterking van uit Haïti. De ereklasser gaat in zee met Ricardo Pierre, een speler die vorige maand Pan-Amerikaans kampioen werd. In 2007 versloeg Pierre op het WK in Hardenberg vijfvoudig Neder lands kampioen Kees Thijssen en speelde hij remise tegen tienvoudig wereldkampioen Aleksej Tsjizov. De 29-jarige dammer moet de op volger worden van André Droog uit Dordrecht, die een sabattical neemt. Helemaal zeker is de komst van Pierre nog niet. Pas in juli, als de Haïtiaan in Nederland verblijft, worden de laatste plooien gladge streken. Nu is echter al vrijwel zeker dat Pierre de eerste vier competitiewed strijden zal missen als hij voor 's-Gravenpolder uit gaat komen. Hij doet in oktober mee aan het WK in Brazilië, op het moment dat in Nederland de derde en vier de competitieronde worden ge speeld. Er is waarschijnlijk geen geld om hem voor de eerste twee ronden uit Haiti te laten overko men. De damclub is om die reden op zoek geweest naar nog een verster king, maar die is niet gevonden. De club wil zich net als afgelopen sei zoen handhaven in de ereklasse. „We hebben moeite gedaan om nog een sterke speler aan te trek ken, maar dat is niet gelukt", vertelt de 21-jarige Martijn Rentmeester, die op 1 april de voorzittershamer van Izak op 't Hof overnam. „Er zit dit jaar heel weinig beweging in de teamsamenstellingen. Iedere speler blijft zitten waar hij zit." Erik Cadée heeft zich al geplaatst voor het wereldkampioenschap in Berlijn. Tijdens de Pinksterwedstrijden in Hulst zal hij zich warmdraaien. foto Olaf Kraak/ANP Discuswerper uit Den Bosch is nummer vijf van de wereld. door Roeland van Vliet hulst - Erik Cadée is geen be kende atleet. Toch staat de dis cuswerper uit Den Bosch mo menteel vijfde op de mondiale ranking. En Jan van Laarhoven is maar wat blij dat hij hem géstrikt heeft voor de Pinksterwedstrijden van zondag 1 juni. „Hoe vaak komt het nou voor dat een wereld topper in actie komt op onze baan?" Iedereen kent kogelstoter en dis cuswerper Rutger Smith. Hij nam twee keer deel aan de Olympische Spelen en pakte medailles op grote toernooien. De 25-jarige Erik Cadée, die ook beide tech nische onderdelen beoefent, kruipt dit jaar uit zijn schaduw. De Brabander is al enige weken op tournee door de Verenigde Staten en slingerde de discus daar verschillende keren verder dan 62 meter 60. Dat is de limiet voor het wereldkampioenschap, dat in de zomer in Berlijn wordt ge houden. Zijn persoonlijk record staat sinds twee weken op 65 me ter 61. Cadée, die twee jaar geleden de buteerde op het WK, was in 2007 en 2008 ook al present op de Pinksterwedstrijden van RKHAV. „Maar in die jaren was het makke lijker hem te krijgen", vertelt Van Laarhoven. „Hoe beter hij wordt, hoe moeilijker het voor ons is om hem naar Hulst te halen." Het baanrecord in Hulst staat al op naam van de Brabander: 59 Ml Discuswerper Erik Cadée doet mee aan de Pinksterwedstrijden in Hulst. De atleet is op dit mo ment de nummer vijf van de we reld. meter 15. Dat gaat er op 1 juni wel haast zeker aan. Van Laarhoven: „Voor het publiek moet dit toch ook mooi zijn. De mensen kun nen gratis - we heffen nooit toe gang - een wereldtopper aan het werk zien." Van Laarhoven hoopt dat de deel name van Cadée en andere natio nale toppers ook aantrekkings kracht heeft op de Zeeuwse atle ten. „De Zeeuwse baanatletiek staat niet op een al te hoog ni veau. De Zeeuwse atleten zouden de kans moeten aangrijpen om in hun eigen provincie de strijd aan te gaan met die grote atleten. Ze kunnen zich aan die mensen op trekken." Vanuit Zeeuws-Vlaanderen heeft al wel een aantal atleten zich inge schreven. Boven de Westerschel- de is de animo nog gering. „Ze hebben gelukkig nog even", zegt de organisator van de Pinkster wedstrijden. MIDDELBURG - Nick Nieuwdorp gaat Olympia's Tour rijden. De wielrenner uit Yerseke is door ploegleider Hugo Brenders opge nomen in de selectie van de forma tie Van .Hemert-De Jonge Ren ners. Naast Nieuwdorp zijn Ruud Aerts, Niek Basten, Jeroen Boelen, Sierk Jan de Haan, René Hooghiemster en. Johan Landstrom geselecteerd. Olympia's Tour wordt van 18 tot en met 24 mei verreden. Nick Nieuwdorp is tot nu toe be zig aan een uitstekend seizoen. 27 april 2009 gekantelde mesttank ZLM Verzekeringen zoekt getuigen van het ongeval op 27 april 2009 met een gekantelde mesttank aan de Torenweg in Middelburg. Was u getuige v.an dit ongeval? Neem dan contact met ons op via telefoonnummer 0113 - 238 277 of stuur een e-mail naar hanskorstanje@zlm.nl Met uw reactie helpt u ons bij de afhandeling van de schade. verzekeringen goes - SSV'65 heeft voor volgend voetbalseizoen een nieuwe speler weten te strikken. Alper Kog komt de gelederen van de Goese tweede klasser versterken. Alper Kog speelde tot voor kort bij Zeelandia Middelburg. Na een con flict stapte de middenvelder daar op. In een eerder stadium haalde SSV'65 al doelman Robin Braam (Apollo'69) en Johan de Goederen binnen. De laatste komt over van Goes, waar hij dit seizoen op een zijspoor is beland. of bel 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58