Van der Klooster ambassadeur voor Vancouver De Bruijn kan in Antalya dichter bij de top twaalf van de wereld komen Falk Fietsroutéplanner LEZERSE>'TRA PZC Uitgesproken design voor uitgesproken rijders. Langs de lijn bij een Zeeuws sportevenement? Maak een foto en vul het album op www.pzc.nl/foto PZC Zaterdag 9 mei 2009 39 Zitskiër wil aangepast sporten onder de aandacht te brengen. door Roeland van Vliet PAPENDAL - Sportkoepel NOCNSF heeft gisteren op Papendal zes wintersporters gepresenteerd als ambassadeur voor de Olympische Winterspelen van Vancouver 2010. Eén van hen is de Vlissingse zitskiër Kees-Jan van der Klooster. Het opmerkelijke is dat hij nog niet zeker is van plaatsing voor de Paralympics. Van der Klooster (31) had een goed winterseizoen, maar sleepte geen nominatie binnen voor Van couver. Mede door pech - hij mis te de laatste weken van her sei zoen door een blessure - haalde de Walchenaar de zware eis niet. Dat hij nu ambassadeur is gewor den, wil echter niet zeggen dat het NOCNSF met de hand over het hart heeft gestreken. „Ik mag dit echt niet uitleggen als verkapte nominatie", zei Van der Klooster. „Het geeft wel aan dat NOCNSF er vertrouwen in heeft dat ik de eis volgend seizoen wel ga halen." De Zeeuw is de enige aangepast sporter bij de ambassadeurs. De Zitskiër Kees-Jan van der Kloos ter is voorgesteld als één van de zes ambassadeurs van het NOCNSF voor de Winterspelen in Vancouver. anderen zijn Erben Wennemars, Annette Gerritsen (beiden schaat sen), Sybren Jansma (bobslee), An- nita van Doorn (shorttrack) en Ni- colien Sauerbreij (snowboard). Van der Klooster: „Voorlopig zie ik het ambassadeurschap en de jacht op een ticket voor Vancou ver nog als twee gescheiden za ken. Voor mij is deze erefünctie een mooi platform om het aange past sporten onder de aandacht te brengen. Ik zal dat doen door bij voorbeeld in de media te verschij nen en presentaties te houden bij partners van NOCNSF." Kees-Jan van der Klooster werd enkele weken geleden benaderd door André Cats, de chef de mis sion voor de Paralympics. „Ik heb er toen nog wel even over na moe ten denken. Ik was immers niet ge plaatst voor Vancouver en wist niet zeker of ik het moest doen. Maar allerlei mensen in m'n omge ving reageerden heel positief En dus heb ik 'ja' gezegd." Cats noemde gisteren twee rede nen om voor Van der Klooster te kiezen. „Ten eerste is Kees-Jan kansrijk om naar Vancouver te gaan. Ten tweede kan hij goed zijn verhaal vertellen. Hij zit in een kleine sport en moet dus alles zelf uitvinden. Dat lukt hem heel goed. Hij is een ondernemer. Ik denk dat meer mensen dat aan spreekt. Ik vind hem ook echt een voorbeeld voor alle Nederlandse sporters." PC CD-ROM Met deze fietsrouteplanner op CD-ROM plant u gemak kelijk uw persoonlijke ontdekkingstocht door alle prachtige gebieden in Nederland, ideaal voor de ware fietsiiefhebber! Landsdekkende routeplanner met meest actuele kaart Routeplanning via het officiële fietsknooppunten netwerk Alle straatnamen van Nederland visueel aanwezig Adviesprijs 14,95 Lezersprijs 11,95 s exclusief 1,95 verzendkosten, ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel Driebander stuit vandaag in wereldbeker op Caudron. door Frits Bakker TERNEUZEN - Aan de Turkse zuid kust, waar in één van de vele vakan tiehotels dit weekeinde om de we reldbeker driebanden wordt ge speeld, moest Jean Paul de Bruijn gisteren voor het eerst aan het bil jart verschijnen. De Zeeuw is met een wildcard toegelaten tot het hoofdtoernooi. Hij stuitte op de jonge Antonio Or tiz Torrent uit Spanje, die een bete re start had dan zijn tegenstander, maar uiteindelijk het meesterschap van De Bruijn moest erkennen. Het werd 3-1 voor de Hulstenaar, die in de derde set excelleerde met éen openingsserie van twaalf Het toernooi kan hem iets dichter bij de top twaalf van de ranglijst brengen, maar daarvoor heeft De Bruijn vandaag zijn allerbeste vorm nodig. Vanmiddag is Frédéric Caudron de volgende tegenstander. Zo ver wilde hij gisteren nog niet vooruit kijken. „Ik geniet nu vooral van mijn eerst winstpartij", zei hij. „En in de voorgaande dagen was het hier heerlijk. Mooie stranden, lekkere temperatuur, ik kom met een bruine kop naar huis." De Bruijn staat na een teleurstellen de start van het jaar in Sluiskil veer tiende op de ranglijst met de Viet namees Anhy Vu Duong net voor hem. Om de top twaalf binnen te dringen, moet hij de Fransman Je remy Bury of de Griek Nikos Poly- chrounopoulos achterhalen. Dick Jaspers was gisteren de eerste Nederlander die zich voor de vol gende ronde plaatste. Ook hij be gon met een verloren set tegen zijn vroegere ploegmaat Christian Ru dolph, die Jaspers op een kansloze 15-1-nederlaag trakteerde. Daarna maakte de nummer één van de we reld zijn reputatie waar met drie ge wonnen sets. De nieuwe E-Klasse Coupé is een auto die gezien wil worden. Kom vandaag nog naar onze showroom in Goes. Design. Opnieuw uitgevonden door Mercedes-Benz. Gem. verbruik: 5,3 -10,9 1/100 km, 18,9 - 9,2 km/+r C02-uitstoot: 138 - 254 g/km. U rijdt al een Mercedes-Benz E-Klasse Coupé v.a. 54.900,- excl. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. Leasetarief Mercedes-Benz Financial vanaf 1.129,- p.m. excl. btw o.b.v. Operationele Service Lease, 48 mnd., 20.000 km p.j. De E-Klasse Coupé is leverbaar met het groene energielabel B. Van Oeveren-Vervaet Vestiging Goes Albert Plesmanweg 2, 4462 GC Goes, tel. 0113 - 21 27 30. Vestiging Terneuzen Productiestraat 4, 4538 BX Terneuzen, Ster IN MOBILITEIT te'' 0115 - 62 04 00. www.vanoeveren-vervaet.nl,info@vanoeveren-vervaet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57