Lijst monumentale bomen bijna klaar Plannen voor eerste buurtauto in Goes 'Vakantievieren is ook heel erg vermoeiend' Mosselkwekers mogen vissen Dertiende editie Meidoornloop Nisse Jeugdwielerronde van Nieuwdorp gaat door Natuurwandeling langs bomen Goese Veste makelaar M2Makelaars.nl Rock and roll-avond in Podium 't Beest Goes Fijn volkoren 1 EURO 4)© Gewonde bij ongeluk in 's-Heer Arendskerke B. PZC Zaterdag 9 mei 2009 25 Tot aan publicatie blijven bomen op de groslijst beschermd. door Mieke van der Jagt goes - De beuk die vorige week werd geveld in de tuin van me disch centrum De Pijlers aan de Pa- tijnweg in Goes, stond niet op de groslijst van beschermde bomen in particuliere tuinen. Die lijst moet weliswaar nog worden gepu bliceerd, maar elke kap moet tot dat gebeurd is, worden gemeld bij de gemeente Goes. Volgens wethouder Joost Adriaan- se, verantwoordelijk voor alles waarin het woord monument voorkomt, is de voorgenomen kap van de grote beuk aan de Patijn- weg netjes gemeld. „Deze boom stond niet op de groslijst, maar er is toch zorgvuldig naar gekeken. De stam zat dusdanig vol zwam men dat de veiligheid in het ge ding was. In zo'n geval is kappen de enige optie." Dat de lijst van te beschemen parti culiere bomen nog niet klaar is, komt doordat de gemeente nog eens extra zorgvuldig wil nagaan of alle bomen in de groslijst er wel in thuishoren. Hans Schinkel van Stadsbeheer vertelt dat de groslijst is gemaakt door een extern advies bureau. „Er staan ruim 800 bo men op, die bij nader inzien niet allemaal een monumentale status verdienen. Om te voorkomen dat we eindeloze bezwaarprocedures ingaan met de eigenaren, kijken we er eerst nog eens zelf naar. Bin nen twee, drie weken is dat onder zoekje klaar. Dan wordt de lijst ge publiceerd en zullen de eigenaren Gevelde beuk in de tuin van De Pijlers aan de Patijnweg zat vol met zwammen. De boom stond niet op de lijst van monumentale bomen in particuliere tuinen. Bewoners betalen alleen voor wagen bij daadwerkelijk gebruik. goes - Op ieder gewenst moment gebruik kunnen maken van een auto en alleen voor die rit betalen. Dat klinkt bijna te mooi om waar te zijn. Toch kan een zogenaamde buurt auto binnenkort waarheid worden voor bewoners van de Goese wij ken Overzuid en Ouverture. De landelijke organisatie Wheels4all is door bewoners van de Wagner- laan benaderd om eens te kijken of er voldoende animo in de straat voor is. Er zijn nu vier geïnteres seerden, terwijl er minstens zeven nodig zijn voor één buurtauto. De buurtauto kan voordelig zijn als tweede auto of voor mensen die minder dan tienduizend kilo meter per jaar rijden. Volgens een onderzoek van de Consumenten bond kan gedeeld autogebruik zes tienhonderd euro per jaar bespa ren. Een ander voordeel is een bij drage aan de vermindering van de C02-uitstoot. De bewoners van de Wagnerlaan houden, in samenwerking met Wijkvereniging Overturia en met steun van de gemeente Goes, 27 mei een bijeenkomst in buurthuis De Pit. Hier worden antwoorden gegeven op praktische vragen als: Wat kost het, wat doe ik als de au to al in gebruik is, hoe gaat het tan ken en hoe is de wagen verzekerd? De gemeente heeft al een parkeer plek toegezegd voor de buurtauto, als er voldoende animo is. Bewoners van de Wagnerlaan in Goes willen een buurtauto plaat sen in de wijk Overzuid/ Ouver ture. Op 27 mei is er een bijeen komst over het plan. worden aangeschreven. Zo kun nen we in ieder geval voorkomen dat er geprocedeerd wordt over bo men die helemaal de moeite niet waard zijn." Schinkel spreekt pertinent tegen dat particuliere bomen tussen nu en drie weken verder feitelijk vo gelvrij zijn. De kapvergunning is immers uit de Algemene Plaatselij ke Verordening geschrapt en de bo- menlijst komt daarvoor in de plaats, naast de lijst van monu mentale bomen die de gemeente zelf bezit. „Zolang de lijst niet is ge publiceerd, geldt een meldplicht voor iedereen die de bijl of de zaag wil pakken. De melding wordt dan naast de groslijst gelegd. Wie kapt zonder het te melden is in overtreding. Ik geef toe: het is om slachtig, maar als de lijst is vastge steld, wordt het allemaal gemakke lijk. Dan kun je gewoon op inter net kijken of de boom in je tuin monumentaal is of niet." yerseke - Mosselkwekers mogen vanaf komende dinsdag tot en met 12 juni maximaal 15,9 miljoen kilo mosselzaad vissen in de Wadden zee. Minister Gerda Verburg van Landbouw heeft daarvoor gisteren vergunning verleend. Mosselkwe kers sloten eerder dit jaar een ak koord met natuurorganisaties over natuurherstel in de Waddenzee en de toekomst van de mosselsector. In dit akkoord is onder meer vast gelegd dat mosselkwekers een deel van de natuurlijke mosselbanken niet meer bevissen. Voor het eerst dit voorjaar gebeurt dat. Mossel kwekers blijven weg uit het gebied Vlieter bij de Afsluitdijk. Het opge viste mosselzaad wordt in de Wad denzee verzaaid op kweekpercelen om uit te groeien tot grote mosse len. Die worden later via Yerseke verhandeld. De maximaal 15,9 mil joen kilo zaad die dit voorjaar mag worden opgevist, is overigens be hoorlijk groot. De laatste jaren viel er zelden zoveel te vissen. nisse - Hardlopers, fietsers, nor- die-walkers en wandelaars kunnen zich morgen uitleven tijdens de Meidoornloop in Nisse, georgani seerd door De Verenigde Zaklo- pers. Om 12.00 uur begint de in schrijving in het Dorpshuis. Hard lopers kunnen kiezen uit 7,5 of 15 kilometer, wandelaars en nor- dic-walkers uit 7,5 of 25 kilometer. De fietstocht is voor iedereen 25 ki lometer. Meedoen aan een onder deel kost vijf euro, een deel van de opbrengst gaat naar Tanzania. nieuwdorp - De jeugdwielerronde van Nieuwdorp gaat morgen door, ondanks ingediende bezwaarschrif ten van winkeliers en agrariërs, die veel hinder zouden ondervinden van de koers. Het college heeft het advies van de commissie bezwaar schriften overgenomen en heeft de bezwaarschriften ongegrond verklaard. Het college is van me ning dat, daar waar mogelijk, aan de Wachten van ondernemers tege moet is gekomen door organisator Wielerstichting Vlissingen, die ver- beterpunten heeft doorgevoerd. goes - Natuurliefhebbers kunnen morgen langs de bomen van de Goese Veste in Goes wandelen. Or ganisator IVN (vereniging voor na tuur- en milieueducatie) stuurt gidsen mee, om uitleg te geven over de bomen aan de Oostwal, een stukje groen middenin de stad. De wandeling begint om 14.00 uur bij de Stenen Brug in Goes en duurt ongeveer anderhalf uur. Deelnemen kost drie euro. www.ivn.nl/zeeuwsedelta T72 goes - Rockband The Spades is morgen de hoofdact van de Rock8cRoll Revue 2009, in 't Beest in Goes. Ook The Deaf treedt op, de band met zanger/gitarist Spike (Di-rect). Andere namen zijn Fury 161, Ottoboy en dj Dikke Dennis. De Rock8cRoll Revue begint zon dagmiddag om 15.00 uur. Kaartjes kosten tien euro. OPENINGSAANBIEDING vrijdag en zaterdag: Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel.(0113) 21 5614 UW WARME BAKKER Lindy Bliek en Danielle Nieuwenhuijse uit Heinkenszand zitten in hun laatste schooljaar op De Tweefn in Goes, een speciale school voor basisonderwijs. De PZC volgt beide leerlingen, tevens toppers in synchroon twirlen, tot hun overstap naar het voortgezet onderwijs. Dat gebeurt met een tweewekelijkse serie in de krant. door Lilian Dominicus goes - Vakantievieren is heel gezel lig, maar ook erg vermoeiend. De twirlsters hebben hun herwonnen vrije tijd de afgelopen week be steed aan trainen, logeren, spelen, zwemmen. En, ook heel belang rijk, ze hebben aan hun werkstuk gewerkt. Danielle heeft het af) Lin dy bijna. Ze moeten dus eigenlijk nu een beetje bijkomen van al die vakantie. De wedstrijd van zaterdag 25 april 'ging goed'. Op de onderdelen duo en team zijn ze eerste geworden. Lindy werd tweede bij twirling en vierde bij freestyle, Danielle werd tweede bij batton en vierde bij twirling. Op Koninginnedag zijn ze allebei thuisgebleven. Lindy was nog even naar de vrijmarkt ge gaan op het dorp, Heinkenszand. Maar de aanslag op de Koninklijke familie in Apeldoorn heeft indruk gemaakt op de twee meiden. „Fa milie van mijn tante stond op de plek waar de auto overheen is gere den. Maar ze konden niets zien, dus ze besloten ergens anders te gaan staan. Anders waren ze mis schien ook wel bij de slachtoffers geweest", zegt Lindy. Nog twee dagen en dan zit de va kantie erop. Lindy en Daniëlle heb ben alweer iets anders om naar uit te kijken: de komst van de Duitser Hannes! Daniëlles broer Bas, die al zestien is, ontvangt dan deze uit wisselingsstudent. Tot grote op winding van de twirlsters. „Oh", roept Lindy. „Ik kom elke dag bij je spelen!" 'S-HEER ARENDSKERKE - Brandweerlieden hebben gister- 's-Heer Arendskerke in de sloot terecht was gekomen, middag de bestuurder van een auto bevrijd, nadat die De automobilist is met onbekende verwondingen naar bij de spoorwegovergang in de Nieuwe Rijksweg bij het ziekenhuis gebracht. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53