echte bedreiging voor bijenvolken' PZC zoekt constant naar alternatieven Vakantieplannen? Uitnodiging lees vind leef J BPZC Zaterdag 9 mei 2009 23 tent zijn gemaakt tegen appel- schurft. Met genen uit andere ap pelrassen kunnen commerciële ras sen, zoals de elstar, beschermd worden tegen schurft. In 2012 hoopt PRI de appel op de Floriade te presenteren. Cat betekent niet dat de appel dan ook in de winkels komt, want de wetgeving rondom genetisch ge manipuleerd voedsel vereist zoveel aanvullend onderzoek op het ge bied van veiligheid en milieu, dat het op de markt brengen van de appel mogelijk te duur wordt. Ook worden testen gedaan om te kijken of vruchtrot bij appel en peer met ultraviolet licht bestre den kan worden. UV-licht heeft mogelijk een dodelijke werking op schimmeldraden. En dan is er nog hete lucht. Zwar te bessenteler Lauran Vermue uit Heinkenszand spuit sinds deze week lücht van honderd graden celsius zijn struiken in. Hij test het foto Willem Mieras apparaat gedurende twee teeltsei zoenen. De milieuvriendelijke be- strijdingsmethode wordt in Chili en Californië al benut door telers van peren, appels en druiven. „Bijen zullen er geen last van heb ben", vermoedt Vemue. „Lieve heersbeestjes of rupsen krijg je er niet mee weg, dus een bij zal er ook wel tegen kunnen. Bovendien maakt het apparaat veel lawaai. Een bij is slim genoeg om weg te zijn voor het apparaat er is." Lauran Vermue bestrijdt insecten met hete lucht. foto Willem Mieras Imker Jo Koeman, hier in de boomgaard van fruitteler Piet Dek in Kruiningen, heeft weinig last van bijensterfte. OOSTERSCHELDEZI EKENHUIZEN lil «ds# Ziekenhuis Walcheren Informatiebijeenkomst Ziekenhuis Walcheren en de Oosterscheldeziekenhuizen hebben toestemming om te fuseren. De komende jaren gaan zij de ziekenhuiszorg anders organiseren en verbeteren. De ziekenhuizen nodigen u uit voor een informatiebijeenkomst hierover. Deze bijeenkomst kent een open agenda waarbij er volop gelegenheid is om vragen te stellen. Namens de ziekenhuizen zijn aanwezig de voorzitters van de medische staf- besturen en voorzitter van de Raad van Bestuur a.i. Prof. dr. P.A.M.Vierhout. Wanneer? Dinsdag 12 mei 2009 Hoe laat? Van 17.30 tot 19.00 uur Waar? Grand Hotel Arion, Boulevard Banckert,Vlissingen Tweede buitenschoolse opvang in Wemeldinge WEMELDINCE - In basisschool De Hoeksteen aan de Bierweg ia in Wemeldinge wordt maandag bui tenschoolse opvang (bso) Lanter fant geopend. Het is de tweede bso-vestiging van Kinderopvang De Bevelanden in het dorp. Bso Lanterfant biedt plaats aan elf kin deren. Leerlingen van De Hoek steen die nu nog naar bso Lang hors gaan, kunnen straks naar Lan terfant. Die is open op maandag-, dinsdag- en donderdagmiddag. Aanmelden via 0113-228139 of kin- deropvangdebevelanden.nl. Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51