Zeeland PZC Autobedrijf sleept site voor rechter raffing BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 21 27 Kunst aan de BAK! Zeilboot loopt vast door navigatiefout Hof Zaterdag 9 mei 2009 Varroamijt vormt de enige bedreiging voor bijenvolken Visprijzen op afslagen in Vlissingen en Breskens gekelderd Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.ni Miljoenhuizen.nl zou indruk wekken dat Zwartepoorte failliet is. door Luc Oggel GOES - Autobedrijf Zwartepoorte, met vestigingen in Goes en Roosendaal, heeft de internetsite Miljoenhuizen.nl voor de rechter gesleept. De BMW-dealer heeft last van ge ruchten dat het bedrijf failliet zou zijn en eist verwijdering van een commentaar op de zoekmachine voor woningen en bedrijven. 'Ab surd', vindt Miljoenhuizen-direc teur Nico Schoonderwoerd. De zaak diende gisteren bij de voorzie- ningenrechter in Amsterdam. De uitspraak wordt woensdag ver wacht. Zwartepoorte heeft de rechtszaak aangespannen omdat mensen die op de internetsite Google de zoek termen 'Zwartepoorte failliet' inty pen, aan de hand van de eerste re sultaten de indruk zouden kun nen krijgen dat het bedrijf op de fles is. Daarbij wordt verwezen naar de site Miljoenhuizen.nl. Zwartepoorte heeft volgens een ad vocaat van het Arnhemse kantoor De Kempenaer last van het hard nekkige faillissementsgerucht. Ver kopers zouden er vragen over krij gen, handelaren verstrekken geen opdrachten meer en zomerban- den die bij het bedrijf lagen opge slagen zouden de afgelopen maan den door klanten zijn opgehaald. Directeur Nico Schoonderwoerd BMW-dealer Zwartepoorte is niet blij met de site Miljoenhui- zen.nl. Die zou, via Google, impli ceren dat het bedrijf failliet is. Gisteren diende een rechtszaak. van Miljoenhuizen.nl vindt de klacht 'absurd'. Volgens hem maakt het advocatenkantoor dat zich met de zaak bezighoudt, zich zelf 'belachelijk'. „Het is algemeen bekend dat Google stukken tekst koppelt die niets met elkaar te ma ken hébben. Op Miljoenhuizen.nl staat ook helemaal niet dat Zwarte poorte failliet is, er is alleen een be zoeker die aangeeft dat een andere autodealer failliet is gegaan. Op de site zeif is dat ook heel duidelijk." Schoonderwoerd stelt dat Zwarte poorte door de rechtszaak juist al leen maar meer nadruk op de kwestie legt. „Mocht de rechter be palen dat het commentaar moet worden verwijderd, dan heeft dat grote consequenties voor het inter net. Het is niet te voorzien welke stukken tekst door Google aan el kaar geplakt zullen worden." Schoonderwoerd vindt dan ook dat Zwartepoorte bij Google moet zijn en niet bij hem. „Google is waarschijnlijk iets te groot om aan te pakken, dus nemen ze mij." Directeur-eigenaar John Zwarte poorte van de Zwartepoorte Groep was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. GOES - De Goese wethouder Sophie van 't Westeinde heeft gisteren de Kunstbak op de Vlasmarkt in Goes officieel in gebruik geno men. De bak is gemaakt van natuursteen met een doorzichtige glasplaat er bovenop. In het kader van het gemeentelijk project Kunst aan de BAK!, dat het publiek kennis wil laten ma ken met kunst en cultuur, exposeert kunste naar Cor van Gils uit Goes tot begin septem ber met deze kleurige creatie van op het strand gevonden plastic voorwerpen.Daarna is een van de vier andere Goese kunstenaars die - zich tot nu toe hebben aangemeld aan de beurt. foto Willem Mieras Zie ook video www.pzc.nl/bevelanden NEELTJE JANS - Reddingboot Har der van station Neeltje jans heeft donderdagavond een open zeil jacht van de Middelplaat op de Oosterschelde losgetrokken. Het ging om een acht meter lang schip met twee personen aan boord. De gestrande zeilboot was onderweg van Colijnsplaat naar de haven Roompot Marina. Door een navi gatiefout belandde de boot op het uiterste puntje van de zandbank. ZEEUWSE Sluis werd vorig jaar uitgeroepen tot 'groenste stadje van Nederland' en terecht. Want al direct bij het binnenrijden van het koopstadje wordt de bezoeker overweldigd dooreen kleurrijke bloemenpracht. Als 'groenste stadje' dingt Sluis bin nenkort met negen Europese zuster- stadjes en -dorpen mee naar de prestigieuze internationale prijs En- Tip? redactie@pzc.nl tente Florale Europe. Reden dus om de perken nog eens grondig aan te harken en wat extra bloeme tjes te planten. Volgende week kwij ten basisscholieren zich van die mooie taak, bijgestaan door één van de vrouwelijke wethouders. Toen haar man dat hoorde, brom de die: „Het was beter dat ze eens iets zou doen in d'r eigen hof!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49