Vlissingen kan een uitkomst zijn voor Europese reders Studio Sanérie MOEDERDAGAKTIE Verkiezing voor 'meest verrommelde plek' Wie wordt Dagbladbezorger van bet Jaar 2009? www.worddagbladbezorger.nl PZC Zaterdag 9 mei 2009 133 rw:— I IT:. S foto Lex de Meester Zeeland Cruise Port wil serieus genomen worden na de eerste proeve van bekwaamheid: een geslaagd bezoek van een groot zeecruiseschip. Nu nog een echte cruiseterminal. door Claudia Sondervan Serieuze steun en inzet van gedeputeerde Toine Pop- pelaars en directeur Hans van der Hart van het Zeeuwse havenschap voor een toe komst met cruiseschepen in de Zeeuwse havens. Dat vroeg direc teur Alex Nelis van Zeeland Cruise Port gisteren bij de viering van de komst van de eerste zeecruiser in een Zeeuwse haven. „Wij vragen Zeeland Seaports en de provincie om Zeeland Cruise Port te zien als nieuwe, havengebonden economi sche activiteit en mee te nemen in de promotie." Vlissingen heeft kansen als aanleg- haven voor zeecruises, betoogde ook voorzitter van de Kamer van Koophandel, Luit Ezinga. Kapitein [ens Thorn van de MS Amadea, dat hij als een middelgroot cruise schip betitelde, gaf Nelis gelijk: „Voor de grote cruisereders is Euro pa nu zeer lucratief door de crisis in de Verenigde Staten. Het is een verdringingsmarkt. Die hele grote cruiseschepen nemen de havens in de grote steden in beslag; kleine re schepen wijken uit naar andere havens. Daar kan Vlissingen van profiteren." Gedeputeerde Van Waveren toon de zich 's ochtends bij de ont vangst door kapitein Thorn onder de indruk van de prestatie van Zee land Cruise Port. Samen met de ge meente Vlissingen zoekt de provin cie naar mogelijkheden om de zee cruiseschepen een nette aanmeer- plaats vlakbij Vlissingen te bezor gen, zei hij. Zeeland Cruise Port hoopt op de Binnenhaven. „Ik kan er emotioneel van worden" Jeanet de Vos-De Rijke, Vlissingse. Gisteren ontscheepten de ruim zes honderd passagiers op de piekfijn aangeveegde kade van Verbrugge Terminals in de Scaldiahaven, diep in Vlissingen-Oost. De oudere Duitse cruisegasten werden verwel komd met Zeeuwse zang en cul tuur van Ons Boerengoed, schalen kaas van boerderij Schellach en kramen met Zeeuwse en Holland se souvenirs, in een wit paviljoen dat voor de gelegenheid was opge richt. „Zo'n ontvangst is ons nog ner gens ten deel gevallen," bekende cruisedirector Christian Rippel van de rederij Phoenix. Veel tijd besteedden de meeste gasten niet aan het welkomstcomité: de toer- bussen wachtten voor de diverse excursies, in en rond Zeeland. Want Antwerpen en Breda zijn tij dens een cruisestop in Vlissingen ook aan te rijden, noteerde Rippel. Vijf uur na aankomst in Vlissingen vertrok de Amadea weer. In haast, want vandaag neemt ze deel aan de tail-shipsparade tijdens de Ham- burgse havenfeesten, verontschul digde kapitein Thorn zich. Dat, en de plotseling harde en aanlandige wind zorgde ervoor dat de paar duizend toeschouwers de cruiser gistermiddag te snel en op te grote afstand van de boulevards zagen verdwijnen. Zonder vuurwerk, maar uitgeleide gedaan door water fonteinen van sleepboten. „Ik kan er emotioneel van worden," zegt Jeanet de Vos-de Rijkeop hef ter ras van het Arion hotel als ze de Amadea nakijkt. „Ik wil zo graag dat cruises wat worden voor Vlis singen. Er is de laatste jaren zoveel maritiems vertrokken uit de stad. Wanneer komt de volgende?" foto Peter Buteijn Cruisetoeristen bekijken snuisterijen. foto Ruben Oreel Figuurcorrectie- en Afslankcenter Dankzij onze infrarood technologie kunt'u snel afslanken en uw huid verstevigen. GRATIS lx een proefbehandeling AANBIEDING is geldig van 11 t/m 22 mei alleen op afspraak Openingstijden: ma. wo. en do. 9.00-12.00 en 16.00-21.00 uur di. 9.00-15.00 uur, vr. 9.00-13.00 uur Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder Bel snel: 0118-594098 www.studiosanerie.nl GOES - De Zeeuwse milieufedera tie wil de 'meest verrommelde plek' in Zeeland achterhalen. Ook in andere provincies wordt de ac tie gehouden. Iedereen kan vanaf vandaag stem men op één van de zes genomi neerde plekken die storend zijn in het landschap. De genomineerde plekken zijn gekozen uit inzendin gen van burgers. In oktober wor den opruimacties gehouden. Van daag staat er een promotieteam op de markt in Middelburg. Stem op www.verkniptlandschap.nl. Breng jij de krant altijd op tijd en zonder klachten rond? En sta je altijd klaar om bij te springen? Dan win jij dit jaar misschien wel de eervolle titel van Dagbladbezorger van het Jaar. Plus een reischeque van 2000 euro en een mooie fiets. Een jury selecteert uit elke provincie twee super-dagblad bezorgers: een junior (15-39 jaar) en een senior (40 jaar en ouder). En daaruit worden de twee winnaars gekozen: de Dagbladbezorgers van het Jaar 2009 in de categorieën junior en senior. Hoor jij daarbij? En ben je voor 23 maart 2009 begonnen met je werk? Geef je dan nu op bij je depothouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35