'Een stad om zeker naar terug te keren' Kamperen en natuur in Noorwegen Lees er nu alles over op www.reisradar.nl Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Vandaag 9 mei geraniummarkt Alle geraniums 0,89 per stuk Perkgoed T 8 stuks 3,00 Alle hangplanten 0,90 per stuk En vele moederdagaanbiedingen!! Veel en makkelijke parkeerruimte Bij familie Dieleman Hontenissestraat' 16, Hulst Tel. 06-20065945 I Reizen l Daar moetje naar toe. 32 Zaterdag 9 mei 2009 PZC Washington? Wuppertal! Die zeshonderd Amerikanen van de MS Amadea bleken bijna allemaal Duitsers. Fabelhaft, juicht Vlissingen, dan komen ze wellicht nog terug ook. door Wendy van den Hurk Love, exciting and new Come aboard We're expecting you Love, lifes sweetest reward Let it flow, it floats back to you... The loooyeboat! Maar uit de Zee- bra-bussen op de Nieuwendijk in Vlissingen komen geen witte sportschoenen gestapt. Geen grote zonnebrillen, geen rieten hoeden, geen baseballcaps en Isaac is al he lemaal in geen velden of wegen te bekennen. „Günther, guck mail", klinkt het. Katharina Reinhardt sleept haar zichtbaar uitgeputte echtgenoot mee naar het Bellamypark. „Die Pferde! Was machen sie, denn?" Wunderbar vinden ze het ringrij- den. Uit hun schoudertas van Phoenix Reisen Bonn verschijnt een digitale camera. Na Venetië, Kroatië, Malta, Sicilië en Sardinië heeft hun geheugenkaartje nog best ruimte over voor Vlissingen. Maar eerst een kopje koffie. Frans Meijer heeft er al genoeg in geschonken. „Kijk, daar zitten ze", wijst hij naar de bezette raamtafel- tjes in zijn café De Concurrent. Al- 'Nee hoor, zelfs de kok, de chefkok en de scheepsofficier zijn Duits.' lemaal Duitsers, ja, dat was hem ook al opgevallen. „We dachten dat ze toevallig nog hier waren van de meivakantie, weet je wel, dat de cruisepassagiers nog zou den komen. Maar dit zijn ze al. Nou, prima toch?" Van alle passagiers zijn er 214 in bussen naar Middelburg en Veere gebracht voor stadswandelingen, 78 kozen voor Neeltje lans en 'min stens 250' zijn in Vlissingen geble ven, vertelt Youssif Hamzaoui van Zeeland Cruise Port. „En de mees ten zijn inderdaad Duits. Maar ook Spaans, Portugees... Een stuk of tien nationaliteiten heb ik op de passagierslijst geteld." En ook al voer het schip onder de vlag van de Bahamas, Amerika nen zaten er niet tussen. „Dat heb ben wij ook nooit gecommuni ceerd. Iedereen in Vlissingen denkt dat, omdat we op een beurs in Miami waren. Denk ik." Amerikanen, Duitsers... Het zal Anita Geljon van het delicatessen- winkeltje aan de Nieuwendijk alle maal een worst wezen. „Ze ston den vanochtend vroeg al voor de etalage. Edammertjes wilden ze, en Boerenambacht. En natuurlijk alles vacuüm verpakt, want het moest mee aan boord." Aan de Kleine Markt, net als de rest van de binnenstad behangen 'Günther, guck mal! Die Pferde! Was machen sie, denn?' met kleurrijke vlaggetjes, is het be duidend rustiger. Cocky Sulsters kan wringen wat ze wil, veel Duit sers komen er niet kijken naar de 'ouderwetse wasdag' van kleder- drachtgroep Mooi Zeeland. „We hebben nog wel wat babbelaars verkocht, aan Duitsers ook, maar of die van het cruiseschip waren? Ik moet zeggen, het weer werkt ook niet echt mee." Om die reden hebben de echtpa ren Kalemba en Necker uit respec tievelijk Leverkusen en Hamburg („die schönste Stadt der Welt!") zich genesteld onder de terras- lampen van eetcafé Roots aan de Nieuwendijk. Met koffie. En bier. „Dachten ze in Vlissingen écht dat er Amerikanen zouden komen?", zegt Horst Kalemba met een scha terlach. „Nee hoor, zelfs de kok, de chefkok en de scheepsofficier zijn Duits. De bemanning is Filipijns, maar die is bij het schip gebleven. Daar was een markt." Schade, vinden de stellen. „Want Vlissingen is zo'n mooie stad. We hebben de kerk gezien en de oude huizen. We waren overal even wel kom. Het is een stad om zeker nog eens naar terug te keren." Inhaaldag voor prik baarmoederhalskanker GOES - Meisjes die de eerste of tweede vaccinatie tegen baarmoe derhalskanker gemist hebben, kun nen die prik op vrijdag 15 mei als nog halen. De inhaaldag vindt plaats in het GGD-kantoor aan de Westwal 37 in Goes, tussen 9.00 en 16.30 uur, en in De Tijman, Stadhuisplein 3 in Terneuzen, tussen 9.00 en 12.00 uur. Meisjes die voor de eerste keer komen, krijgen de tweede prik op 12 juni. De derde ronde be gint op 28 september. Kijk ook op www.ggdzeeland.nl. Elke week in de zaterdagkrant *»SlüiïötóÖ8ëJI& De MS Amadea passeert Vlissingen. Frans Meijer van De Concurrent had zich verkeken op de nationaliteit van de cruisetoeristen... foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34