'Ik ben benieuwd hoe het met iedereen is' Autobedrijf Zwartepoorte sleept website voor de rechter Eerste mensen dagje thuis door werktij dverkor ting makelaar M2Makelaars.nl Symposium in kerk Middelburg w PZC Zaterdag 9 mei 2009 2 5 The Cavern Revival; de jaren '8o weer even terug in Middelburg. door Annemarie Zevenbergen middelburg - Duran Duran, David Bowie en Prince zul je zeker horen op vrijdagavond 15 mei, als de eer ste Cavern 'revival' plaatsvindt in Middelburg. Niet op de vertrouw de oude plek, waar nu het kunst en cultuurcentrum voor jongeren De Spot zit, maar in de cafés Het Schuttershof en De Rooie Oortjes. Ok, het is naast de oude stek, maar toch.... Een van de organisatoren van de Back tot the Cavernnight, of beter gezegd de reünie, is Frits vaij Waar de. Hij baalde er in het begin wel van dat de Cavern niet kon herle ven op de plek waar de disco glo rietijden kende; achter de deuren in de boogvormige poort aan de Beddewijkstraat. Waar de bezoe kers uren in de rij stonden om toch naar binnen te kunnen. En dan swingen, flirtend onder de ge kleurde discolampen. De gemeente heeft begrip voor de wens van The Cavern, maar willigt deze niet in 'omdat De Spot een jongerenvoorziening in ontwikke ling is en een breed, jong publiek wil trekken. De reünie van The Ca vern heeft geen link met jeugd.' Maar het feest gaat gewoon door en volgens Van Waarde kan er tus sen de vier- en vijfhonderd man komen 'als iedereen doet wat 'ie beloofd heeft'. Want op Hyves stro men de reacties binnen van oud bezoekers die 'zeker komen'. Uit eenlopend van John die er 'de mooiste tijd van z'n leven had met de lekkerste muziek', tot Lydia wier 'stappende leven daar begon en daarna nooit meer is gestopt'. The Cavern kende in 1986 een dra matisch einde, toen de zaak volle dig uitbrandde. Met Zippo werd ge tracht het Caverngevoel weer op te pakken, maar dat was geen lang le ven beschoren. Het leukste van de night is natuur lijk om te zien wat er van iedereen geworden is. Die nieuwsgierigheid was ook een van de drijfveren van de twee organisatoren. Van Waar de, destijds bedrijfsleider, zag er ve len komen en gaan en Peter Ingel- sen was Cavern-disc jockey. Van Waarde: „We willen ook laten zien dat in deze tijd van agressie en shit er ook iets heel positiefs kan gebeuren. En misschien is dit het begin van meer moois." 15 mei, vanaf 20.00 uur, entree 3 euro Frits van Waarde (links) en Peter Ingelse voor de voormalige ingang van The Cavern, tegenwoordig De Spot. Miljoenhuizen.nl zou indruk wekken dat dealer failliet is. door Luc Oggel goes - Autobedrijf Zwartepoorte, met vestigingen in Goes en Roosen daal, heeft de internetsite Miljoen- huizen.nl voor de rechter gesleept. De BMW-dealer heeft last van ge ruchten dat het bedrijf failliet zou zijn en eist verwijdering van een commentaar op de zoekmachine voor woningen en bedrijven. 'Ab surd', vindt Miljoenhuizen-direc teur Nico Schoonderwoerd. De zaak diende gisteren bij de voorzie- ningenrechter in Amsterdam. De uitspraak wordt woensdag ver wacht. Zwartepoorte heeft de rechtszaak aangespannen omdat mensen die op de internetsite Google de zoek termen 'Zwartepoorte failliet' inty pen, aan de hand van de eerste re sultaten de indruk zouden kunnen krijgen dat het bedrijf op de fles is. Daarbij wordt verwezen naar de si te Miljoenhuizen.nl. Zwartepoorte heeft volgens een ad vocaat van het Arnhemse kantoor De Kempenaer last van het hard nekkige faillissementsgerucht. Ver kopers zouden er vragen over krij gen, handelaren verstrekken geen opdrachten meer en zomerbanden die bij het bedrijf lagen opgeslagen, zouden de afgelopen maanden door klanten zijn opgehaald. Volgens directeur Nico Schoonder woerd van Miljoenhuizen.nl maakt het advocatenkantoor dat zich met de zaak bezighoudt, zichzelf 'bela- BMW-dealer Zwartepoorte is niet blij met de site Miljoenhui- zen.nl. Die zou, via Google, impli ceren dat het bedrijf failliet is. Gisteren diende een rechtszaak. chelijk'. „Het is algemeen bekend dat Google stukken tekst koppelt die niets met elkaar te maken heb ben. Op Miljoenhuizen.nl staat ook helemaal niet dat Zwartepoor te failliet is, er is alleen een bezoe ker die aangeeft dat een andere au todealer failliet is gegaan. Op de si te zelf is dat ook heel duidelijk." Schoonderwoerd stelt dat Zwarte poorte door de rechtszaak juist meer nadruk op de kwestie legt. „Mocht de rechter bepalen dat het commentaar moet worden verwij derd, dan heeft dat grote conse quenties voor het internet. Het is niet te voorzien welke stukken tekst door Google aan elkaar ge plakt worden." Schoonderwoerd vindt dan ook dat Zwartepoorte bij Google moet zijn en niet bij hem. Directeur-eigenaar lohn Zwarte poorte van de Zwartepoorte Groep was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. Geld gestolen uit Middelburgse winkel MIDDELBURG - Bij een inbraak in een winkel aan de Veersesingel in Middelburg is een kassalade met enkele honderden euro's gestolen. De dieven drongen in de nacht van donderdag op vrijdag het pand binnen. Hoeveel schade ze daarbij hebben aangericht is nog onbekend. De economische crisis heeft ook ge volgen voor sloopbedrijf Sturm en Dekker, met vestigingen in Oostka- pelle (hoofdkantoor), Middelburg en Goes. De PZC volgt de ontwikkelin gen bij het bedrijf in het Weekboek Sloopwerk. Vandaag de vijfde afleve ring, over de eerste week van werk tijdverkorting. door Theo Giele OOSTKAPELLE - Deze week was het dan zover: werktijdverkorting. De eerste mensen van kantoor bleven noodgedwongen een dagje thuis. „Er heerste toch wel verslagenheid, toen bekend werd dat de aanvraag voor werktijdverkorting was gehonoreerd. Iedereen wist dat het er aan zat te komen. Daar zijn we altijd heel open in geweest. Maar deze week kwam het besef: nu is het écht." Personeelsfunctionaris lannie Rasser is zelf al lange tijd bezig met de werktijdverkorting. Ze heeft de hele papierwinkel die nodig is om toestemming te krijgen voor korter werken verzorgd. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SoZaWe) eist harde cijfers voordat het licht op groen wordt gezet. „We hebben eerst intern gekeken of we in aanmerking zouden komen voor werktijdverkorting. Je moet als bedrijf een omzetdaling aan kunnen tonen van minimaal dertig procent door het overleggen van een accountantsverklaring waaruit de omzetdaling blijkt." Sturm en Dekker vroeg voor 19 van de 43 medewerkers verkorting van werktijd aan: chauffeurs, machinisten, kantoorpersoneel en mensen van de technische dienst. „In eerste instantie werd de aanvraag afgewezen. Een handtekening van de personeelsvertegenwoordiging ontbrak. Omdat wij geen personeelsvertegenwoordiging hebben, hebben we voordat we de aanvraag verstuurden telefonisch contact opgenomen met SoZaWe. Er werd ons verzekerd dat dit niet van cruciaal belang was voor de behandeling van de aanvraag, we konden volstaan met de vermelding dat Sturm en Dekker geen personeelsvertegenwoordiging heeft. Uiteindelijk zijn we in de gelegenheid gesteld om de aanvraag compleet te maken, op 2 april ging de aanvraag opnieuw de deur uit mét handtekening van een vakbondsbestuurder van de FNV. Op 29 april kregen we een telefoontje uit Den Haag dat het in orde was. De schriftelijke bevestiging volgt nog. Het ministerie heeft het ontzettend druk met de behandeling van alle aanvragen en kampt met een enorme achterstand." Deze week zal alleen kantoorpersoneel om beurten minder werken. Enkele grote klussen zorgen ervoor dat chauffeurs, machinisten en technici op dit moment nog hun normale uren blijven werken. Jannie Rasser weet dat haar over drie weken weer een klus wacht, onderzoeken of het bedrijf in aanmerking komt voor een verlenging. „De werktijdverkorting geldt voor zes weken. Daarna kan nog drie maal voor eenzelfde periode om verlenging worden gevraagd. Ook dan moeten weer alle stukken overlegd worden." middelburg - Ter gelegenheid van de presentatie van het Lexicon Nieuwe Testament van Johan Mur- re, wordt vandaag een mini-sym posium gehouden in de Oostkerk in Middelburg. Het Lexicon bevat alle woorden in hun verbuigingen en vervoegin gen en brengt eveneens Griekse, Hebreeuwse en Aramese woorden bijeen. De geïnteresseerde kan in het lexi con onder meer terecht voor de al gemene betekenis van elk woord in het profane Grieks, maar ook voor de betekenis volgens het ge bruik in de Septuaginta en verder de Hebreeuwse en Aramese equi valenten met hun betekenissen in het Oude Testament. Aan het mini-symposium werken mee ds Paulien Couveé, Karei Deurloo, Johan Murre, Pieter Ous- soren, organist )os Vogel en het combinatiekoor Elancore/De Even- singers uit Vlissingen onder lei ding van Leo Smit. De boekpresentatie, gevolgd door symposium, begint om 13.00 uur. De kerk is vanaf 12.30 uur open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27