PZC Minder overlast door brommers WALCHEREN 22 en 23 21 27 m Nog tot morgenmiddag 13.00 uur! Koop nü een Staatslot Winkelende agent betrapt zakkenrollers Hof Politie zoekt nog de grote raddraaier bij massale vechtpartij Zaterdag 9 mei 2009 Visprijzen op afslagen in Vlissingen en Breskens gekelderd Tip? walcheren@pzc.nl Aanpak van overlast door scooters heeft volgens politie effect. door Emile Calon vlissingen - De overlast van brom mers en scooters in en om Vlissin gen is verminderd. Het straatbeeld is volgens woordvoerder Alwin Don van de politie rustiger, gewor den sinds de politie vanaf eind vo rig jaar gericht controles uitvoert. Don signaleert zelfs een opmerke lijke trend: de Walcherse brom- fietshandel krijgt veel verzoeken om de snelheid van brommers en scooters aan te passen. „Niet om die voertuigen op te voeren, maar om die snelheid juist omlaag te brengen." Zijn verhaal wordt bevestigd door een medewerker van rijwielhandel Jan Poppe in Serooskerke en eige naar Adrie van de Broeke van Van de Broeke Motoren in Middelburg. Volgens die laatste zijn het ook ouders die met de brommer of scooter van hun zoon bij hem bin nenstappen en vragen de maxi mumsnelheid omlaag te brengen. Volgens hem zijn het beslist niet al leen jongeren die op opgevoerde brommers en scooters rijden. „Ook 65-plussers", lacht hij. Het aantal opgevoerde brommers neemt volgens hem ook af sinds een Walcherse collega gestopt is met de verkoop van de losse on derdelen die nodig zijn voor het opvoeren. Hij waarschuwt ouders en jonge- Walcherse bromfietshandel merkt dat klanten nu vragen om hun brommer of scooter zo aan te passen dat ze minder snel rijden. ren altijd dat ze op moeten passen met het opvoeren van brommers en scooters. „Want als er iets ge beurt, ben je niet verzekerd. Kan je jaren kromliggen om bijvoor beeld de rekening van het zieken huis te betalen." Don vervolgt dat het de politie nog niet is gelukt de zogenoemde 'anarchistische groep' aan te pak ken. Hij doelt op brommer- en scooterrijders die Vlissingen als cross- en stuntgebied gebruiken. Die bestuurders rijden deels op ge stolen brommers en deels onverze kerd rond. De politie blijft volgens Don op deze groep jagen. „Dat gaat ook gebeuren met onopval lende voertuigen." Ook de zogenoemde rijdende dis co's krijgen volgens de politie woordvoerder de komende tijd extra aandacht. Dat zijn auto's waarvan de geluidsinstallatie zeer hard staat. Tot slot is er volgens Don nog een verkeersgroep die op extra aan dacht van de politie kan rekenen: „Dat zijn de motorrijders die naar Vlissingen komen om hier te scheuren." Een van hun favoriete wegen is de Spuikomweg. Op verzoek van een ouder zorgt Adrie van de Broeke ervoor dat een brommer minder hard kan rijden. foto Ruben Oreel Jackpot miljoen BELASTINGVRIJ.' Trekking 10 mei 71 Staatsloterij - VLISSINGEN - Een zakkenrollend duo is gistermiddag in de Albert Heijn aan de Vlissingse Aagje De kenstraat in de kraag gevat. De twee Roemenen werden om tien voor half twee op heterdaad betrapt door een agent. Ze pro beerden in de supermarkt een vrouw te bestelen. Maar dat werd gezien door een politieman die in zijn vrije tijd boodschappen aan het doen was. ZEEUWSE Sluis werd vorig jaar uitgeroepen tot 'groenste stadje van Nederland' en terecht. Want al direct bij het binnenrijden van het koopstadje wordt de bezoeker overweldigd dooreen kleurrijke bloemenpracht. Als 'groenste stadje' dingt Sluis bin nenkort met negen Europese zuster- stadjes en -dorpen mee naar de prestigieuze internationale prijs En- Tip? redactie@pzc.nl tente Florale Europe. Reden dus om de perken nog eens grondig aan te harken en wat extra bloeme tjes te planten. Volgende week kwij ten basisscholieren zich van die mooie taak, bijgestaan door één van de vrouwelijke wethouders. Toen haar man dat hoorde, brom de die: „Het was beter dat ze eens iets zou doen in d'r eigen hof!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23