PZC Zo'n optreden geeft een boost Druk weekeinde Moederdag-knutsel op snelweg A58 niet meer op school Lammetjes zonder gele labels 12 zaterdag 9 mei 2009 door Cornelleke Blok Drummer Bart Coenen van de Zeeuwse band Bluem kijkt terug op een geslaagde week. Voor het eerst stond Bluem op het hoofdpo dium van het bevrijdingsfestival in Vlis- singen. En dat niet alleen: de band mocht het festival zelfs openen. Bluem voelt zich vereerd. „We hebben al twee keer eerder op het bevrijdingsfesti val gestaan, maar nooit op het hoofdpo- Bevrijdingsfestival Vlissingen Zo'n 25.000 mensen bezochten deze week het bevrijdingsfestival in Vlissingen. Het was drukker dan vorig jaar. Rapper Typhoon, één van de ambassa deurs van de vrijheid, trad 's middags op. BZB (vroeger de Band Zonder Banaan), Room Eleven en de Vlaamse singer-song- writer Milow verzorgden het avondpro gramma. dium. Heel fijn dat de organisatie ons die kans gegeven heeft. Dat geeft een goed ge voel. Ik vind het echt een prestatie." Bluem - dat uit Zeeuws-Vlaanderen komt - speelt alternatieve poprock en deed vorig seizoen mee aan het band- coachingsproject Popaanzee. „Dit was één van de grootste shows in ons pro gramma. Het was daarom spannender dan andere optredens. Ie maakt je toch drukker of je goed presteert. Maar het wa ren alleen gezonde zenuwen hoor." Bart is tevreden over de show van zijn band, die een uur duurde. „Het was nog niet zo druk om één uur 's middags, maar vanaf het podium gezien leek het Bel- lamypark toch vol. Het weer zat ook niet zo mee, maar we hebben 't goed naar ons zin gehad. Zo'n optreden geeft echt een boost." Bluem werd ook benoemd als 'Serious Ta lent' voor radiozender 3FM. Bij elk van de dertien bevrijdingsfestivals werd daar voor een band uitgekozen. „Dat wilden we maar al te graag natuurlijk. Je staat Bluem was de openingsact op het bevrijdingsfestival in Vlissingen. foto Lex de Meester daardoor toch meer in de aandacht." Maar Bluem is tot nu toe nog niet te ho ren geweest op 3FM. „Misschien levert het verder nog iets op." Na hun eigen optreden hebben Bart en de andere bandleden het bevrijdingsfesti val bezocht, om ook andere muzikanten te zien. „We zijn er tot het einde ge weest. Ik heb Ziggi gezien, die na ons op trad, en Jay Minor. Ik vond het optreden van Typhoon 't beste van de dag. Een he le goeie act. Van hem heb ik ook een cd thuis liggen. De rest van de optredens la gen niet zo in mijn straatje, maar er wa ren wel allemaal degelijke festivalbands. Je moet een breed publiek aanspreken, al mist ik een feestact als afsluiter. Ik had Mi low daarvoor niet gekozen, 's Avonds ben ik vooral in het Dijktheater geweest. Daar waren twee goede Noorse~dj's. Ik vind de sfeer op het bevrijdingsfestival in Vlissingen altijd heel erg leuk." VIDEO VAN DE WEEK reacties: 644 Bevrijdingsfestival heeft niets meer met bevrijding te maken eens 70% oneens 30% MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Schommel in allerijl wegge haald. 2. Schuifelen langs honderden kramen op jubilerende mei- markt. 3. Jongen maakt val van zes me ter. IN BINNEN- EN BUITENLAND We kunnen er niet omheen dat onze zoon dit heeft gedaan, maar we hebben het niet geweten De ouders van Karst T., die op Koninginnedag zes mensen doodde Rijkswaterstaat rekent op drukte op de A58 dit weekeinde. De snelweg is tot maandag 5.00 uur afgesloten tus sen Middelburg en Heinkenszand, voor werkzaamheden bij Nieuw- en Sint Joosland. Rijkswaterstaat voor ziet dat het zo druk wordt dat het ver keer vastloopt; dat kan een halfuur tot een uur extra reistijd kosten. Steeds meer scholen laten de leerlin gen geen 'Moederdag-knutsels' meer maken. Als de leerlingen iets willen fa briceren, moeten ze dat thuis doen. Het toenemend aantal gebroken ge zinnen speelt daarbij een rol; voor sommige kinderen zien de scholen het als pijnlijk als ze verplicht wor den, iets te knutselen. Lammeren en schapen mogen voortaan zon der oorlabel door het leven gaan. In de nieu we bijlage Buitenge bied meldt de PZC dat door soepeler regels het soms beschadigen de oormerk kan wor den omzeild. Geen straf voor nepmelding Applaus voor Beatrix Hulpdiensten in Nederland zijn vorig jaar minstens 250 keer voor niets uitgerukt na een valse bommelding. Omdat de daders meestal onvindbaar zijn, lukt het meestal niet de kosten van de operaties op hen te verhalen; ook kennen rechters zulke claims meestal niet toe. Ondanks het drama op Koninginnedag is koningin Beatrix gewoon aanwezig bij de Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam. Ze wordt door de duizen den bezoekers getrakteerd op een spon taan applaus. Voor de herdenking zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen. Van Basten stapt op bij Ajax Marco vjn Basten komt tot de conclusie dat hij heeft gefaald als trainer van Ajax en dient zijn ontslag in. De doelstelling die hij aan het begin van de competitie stelde, heeft hij niet gehaald. Door een nederlaag tegen Sparta liep de club na het kampioen- schaD ook de Chamninns T paoiip mie Avondvierdaagsen draaien volop, zoals in Oudelande langs de bloesems. De Goese ruilwinkel krijgt van Prinses Maxima een Ap peltje van Oranje. Bij het museum in Goes worden voor kinderen histo rische spelen gehouden. DONDERDAG Het Goese Lyceum speelt in de finale van een cabaret wedstrijd 'Ontspoord'. In Sluiskil onthult de klein zoon van Honoré Colsen het borstbeeld van zijn opa. Bij FC Dauwendaele wordt een toernooi voor G-elftal- len gespeeld met 35 teams.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 144