u De doe-het-zelfmakelaar 27 wonen de klassieker Geschenk van consul Mexico wonen@wegener.nl 024-3650509 Wie zonder makelaar zijn huis verkoopt, bespaart flink op.de kosten. Maar wat te doen als je na vijf appeltaarten bakken nog steeds met je huis in de maag zit? Een verkorte cursus 'verkoop je huis zelf. door Jordy de Graaf en Jan van Mullem Checklist: Wat doen bij bezichtiging? Huis opruimen: stofzuigen; ramen lappen; badkamer, toilet en keuken schoonmaken; kasten opruimen; wasgoed wegwerken. Kleine reparaties: deurkrukken vastzetten; lekkende kranen, klemmende deuren en ra men repareren; klein schilderwerk doen. Zorg voor licht: doe overdag jaloezieën en zonneschermen omhoog; 's avonds in elke kamer verlichting aan doen. Buiten aan kant: tuin, balkon, garage en/of berging opruimen. Vloeren en terras aanve gen; grasmaaien; lege kratjes, flessen et ce tera inleveren; zet vuilnisbak uit zicht. Algemeen: huisdieren uitlaten; tijdens het be zoek een minimum aan gezinsactiviteiten on dernemen; radio en tv zacht (liefst uit). Stylist Toch extra tips nodig om het huis aan trekkelijker te maken? Dan kan een ver koopstylist een optie zijn. Het fenomeen is overgewaaid vanuit de Verenigde Sta ten. De stylisten gaan te werk alsof zij het huis willen kopen en bedenken hoe het er zo ideaal mogelijk uitziet: met veel sfeer, maar zonder al te veel persoonlijke items. Zo spreekt het een breed kooppu- bliek aan en ziet een koper zichzelf eer der in het huis wonen. Sommige stylis ten zetten 'eigen', meestal gehuurde, meubels en kunstobjecten in de wo ning om het interieur meer ca chet of een eigentijdse uitstraling te geven. Die service brengt 1 vaak wel extra kosten met zich mee. De stylist ziet vaak de dingen die je zelf niet meer ziet. Dus niet alleen de foto's, maar ook de volle wasmand, tekeningen van de kinderen en de speeltjes van de hond. Het zicht op doosjes medicijnen ofkapotgekauw- de tandenbor- stels kan poten tiële kopers een 'opgelaten' gevoel bezorgen. Nog een gouden tip: geef el ke ruimte een duidelijke functie. De slaapkamer is een slaapkamer, dus verplaats bij voorbeeld de computer naar de studeer- of werkkamer. Heb je die aparte ruimte niet in je huis, berg de pc (zo moge lijk) dan even op. Val op Advertentie opstellen 1. Let op de volgorde van de informatie. Laat eerst weten in welke plaats en buurt de wo ning staat. Vermeld adres en type woning. Be schrijf daarna de -indeling en laat telefoon nummer en e-mailadres achter. Zo kunnen de potentiële kopers een afspraak maken. 2. Benadruk de pluspunten, maar blijf wel reëel. Als er bezoekers komen voor het huis mag het geen teleurstelling worden. 3. Zorg voor kwalitatief goede foto's. Laat kostbare (en persoonlijke) spullen uit beeld: Inbrekers bekijken de advertenties ook! PZC Zaterdag 9 mei 2009 In deze rubriek brengen wij bekende, tijdloze meubels - de '(neo)klassiekers' op woonge bied - voor het voetlicht. Ria Stoep achter haar robuuste 'ridderstoel'. foto Albert Stoep ONTWERP De eigenaren noemen hun stoel 'ridderstoel'. De feite lijke namen van het ontwerp en de ontwerper zijn niet be kend. EIGENAREN Albert en Ria Stoep. WANNEER GEKOCHT Ze hebben de stoel niet zelf aangeschaft. Het robuuste meubel is via-via in hun bezit gekomen. „Een tan te van mij heeft in de jaren vijf tig als huishoudster bij de con sul van Mexico in Amsterdam gewerkt. Dit echtpaar zonder kinderen heeft haar de stoel ge schonken", zegt Ria Stoep. „Na het overlijden van mijn tante is de stoel naar mijn ouders geko men. Toen zij overleden, kwam de stoel in ons bezit." WAAROM GEKOCHT Hoewel dus niet zelf gekocht, zijn Al- bert en Ria Stoep in de loop der jaren gehecht geraakt aan hun stoel. „Hij past nog steeds in ons interieur. Oorspronkelijk was de stoel bekleed met gobe lin. Mijn ouders hebben hem la ter opnieuw laten bekleden met de stof die er'nu op zit." TE KOOP Waar de stoel vandaan komt of hoe oud hij is, is niet bekend. De eigenaren zijn daar wel nieuwsgierig naar, maar veel aanknopingspunten die tot de ontwerper, waarde of even tueel een verkoopadres kunnen leiden, zijn er niet. Uit de term 'ridderstoel' weerspreekt een zekere allure, grootsheid en on verzettelijkheid. Wie het woord op een vraag- en aanbodsite als Marktplaats.nl intikt, krijgt zo'n vijftien resultaten. De meeste getoonde stoelen vertonen een zelfde ambachtelijke robuust heid als Stoeps fauteuil, maar geen van alle heeft bijvoor beeld dat Y-vormige onderstel met brede poten of die markan te rugleuning met houtsnij werk. Prijzen van de exempla ren op Marktplaats.nl variëren .van zo'n 25 euro.tot 800 euro. Ook een klassieker in huis? Mail info en foto van meubel en uzelf naar de redactie.wonen@wegener.nl www.huizenpartner.nl www.verkoopstyling-online.nl www.tips2.googlepages.com/huis iwi Reageren? redactie.wonen@wegener.nl illustratie Jos Diender foto's ANP/GPD Om nog meer op te vallen, kun je probe ren ludieke acties te bedenken. Zoals de Engelse sudokufan, die een puzzel heeft uitgeschreven om van zijn huis af te ko men. Door het oplossen van deze sudo- ku en de inleg van 50 Engelse ponden kun je zijn huis winnen. Dan moeten overigens wel 11.999 anderen ook 50 eu ro inleggen, anders blaast de Brit de wedstrijd af. De waarde van het huis is namelijk 600.000 pond. De actie loopt tot 1 februari 2010 of als de 14.000 deel-t nemers zijn bereikt. Maar het kan ook minder opzienba rend. Meerdere Nederlandse verkopers bieden waardevolle extra's aan bij de verkoop van hun huis. Zo gooit een des perate verkoper - zijn woning staat al sinds december 2007 te koop - zijn auto in de strijd. Hij hoopt zo de twijfelaar over de streep te trekken. Een actie van kleinere waarde: laat de twijfelende koper alvast een nachtje in het 'toekomstige' huis slapen. Zo kan de kopende partij wennen aan de woning en de omgeving. Hoewel je met de geur van appeltaart te genwoordig amper nog opvalt, blijft het de moeite waard voor een bezichtiging naar de supermarkt te racen voor de in grediënten van die (zesde?) appeltaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 107